Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 lutego 2004

Poradnik: The Sims

Redakcja GRYOnline.pl, 4 lutego 2004, 18:37

”Stworzona przez firmę Maxis THE SIMS to gra która jest symulacją życia rodzinnego. Pozwala nam pokierować losami bohaterów na setki różnych sposobów Możliwość wyboru odpowiedniej ścieżki dla naszych bohaterów jest bardzo duża, zarówno w życiu codziennym jak i w karierze zawodowej. Możemy budować i urządzać dom, tworzyć rodzinę, znajdować dla niej pracę itd. Gra THE SIMS jest bardzo realistyczna i odzwierciedla normalne, codzienne życie każdego człowieka.” - Drugi poradnik do The Sims, tym razem napisany przez kobietę.

Nowa gra twórców Dungeon Siege?

Wojak, 4 lutego 2004, 16:41

Wygląda na to, że firma Gas Powered Games, do tej pory znana przede wszystkim z gry hack’n’slash o nazwie Dungeon Siege, pracuje nad nowym tytułem. Nie został on jeszcze oficjalnie zapowiedziany i najpewniej nie nastąpi to zbyt szybko, ale już teraz możemy powoli domyślać się, czym on tak właściwie w ogóle będzie.

Digital Illusions i Trauma Studios wyprodukują razem nową grę
Digital Illusions i Trauma Studios wyprodukują razem nową grę

Krystian Smoszna, 4 lutego 2004, 14:30

Producent Battlefield 1942, firma Digital Illusions, podpisał umowę z grupą Trauma Studios (autorami moda Desert Combat do powyższego tytułu) na stworzenie nowego, bliżej nie określonej jeszcze gry. Chociaż zostanie ona wyprodukowana wspólnymi siłami, jej koszta pokryje tylko Digital Illusions.

Światowa premiera, długo oczekiwanego Lords of the Realm III już 16 marca.
Światowa premiera, długo oczekiwanego Lords of the Realm III już 16 marca.

Krystian Smoszna, 4 lutego 2004, 13:48

Wszyscy fani strategii spod znaku Lords of the Realms, musieli uzbroić się w cierpliwość. Od pierwszych zapowiedzi trzeciej odsłony gry (patrz archiwalny news), minęły już ponad dwa lata. Wszystko jednak ma swój koniec, a więc proces nieustannego przekładania premiery programu także. Na oficjalnej stronie Lords of the Realms III, pojawiła się właśnie informacja, że produkt trafi do sklepów we wtorek, 16 marca.

Reżyser filmów The House of the Dead, Alone in the Dark i BloodRayne zekranizuje kolejną grę

eLKaeR, 4 lutego 2004, 13:44

Duet ponętnych niewiast o imionach Hana Tsu-Vachel i Rain Quin mieliśmy dotychczas okazję podziwiać wyłącznie w parze trójwymiarowych gier przygodowych z serii Fear Effect, opublikowanych przez korporację Eidos Interactive (2000 i 2001 rok) i zadedykowanych pierwszej generacji stacjonarnej konsoli Sony PlayStation. Według najświeższych doniesień perypetie obu rzeczonych kobiet zobaczymy w przyszłości również na przysłowiowym wielkim ekranie.

Najpopularniejsze wątki na Forum Dyskusyjnym - styczeń

Fajek, 4 lutego 2004, 12:40

Wczoraj na naszym serwisie pojawiło się zestawienie „Najczęściej wyszukiwanych gier na GRY-OnLine”, dziś przygotowałem dla Was zestawienie najpopularniejszych (czyt. Najczęściej odwiedzanych) wątków na naszym Forum Dyskusyjnym. Zestawienie dotyczy miesiąca stycznia.

Komputer ŚWIAT GRY 3/2004 już w kioskach

Solnica, 4 lutego 2004, 12:33

W dniu dzisiejszym do kiosków i salonów prasowych na terenie całego kraju trafił kolejny, marcowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonej do czasopisma płycie CD znajdziecie między innymi pełne wersje gier Traffic Giant Gold, Skoki narciarskie 2003 Gold oraz Sleepwalker, a wewnątrz numeru jak zwykle wiele interesujących tekstów na temat gier i tematów im pokrewnych.

Arkane Studios i silnik Half-Life 2

Elrond, 4 lutego 2004, 10:22

Silniki graficzne. Chyba nie ma gracza namiętnie testującego wszystkie pojawiające się na rynku FPSy, który nie wie, że dużą część sukcesu tytuły te zawdzięczają właśnie umiejętnie napisanemu silnikowi gry. W moim prywatnym podziale FPSów pod względem zastosowanego silnika wyróżniam 3 grupy. Pierwsze gry to te z dość kiepskim kodem, których twórcy liczą na sprzedaż "z zaskoczenia" - silnik słaby ale może spora część klientów da się nabrać i zakupi nasz produkt. Pominę milczeniem nazwy produktów i firm stosujących takie praktyki ale w zalewie FPSów każdy znajdzie swojego "faworyta". Druga grupa, bardziej ambitna, to tytuły nastawione na post produkcyjny sukces komercyjny. Produkt końcowy ich twórców to z reguły znakomity silnik, który posłuży innym firmom do developingu gier opartych na nim, oczywiście za odpowiednie pieniądze wydane na zakup licencji.

Wyniki finansowe Ubi Softu i kolejna część serii Prince of Persia w produkcji

Łosiu, 4 lutego 2004, 09:35

Ubi Soft, francuska korporacja zajmująca się zarówno produkcją jak i wydawaniem gier opublikowała raport dotyczący swych wyników finansowych w trzecim kwartale i pierwszych dziewięciu miesiącach roku fiskalnego 2003/2004 (rok ten zaczyna się 1 kwietna 2003 roku i kończy 31 marca roku 2004). Firma ta w tym okresie zafundowała nam takie znakomite gry jak m.in.: Prince of Persia: The Sands of Time czy Tom Clancy’s Rainbow Six 3, nie dziwi więc fakt, iż zwiększyła sprzedaż swoich tytułów i śmiało spogląda w przyszłość. Przy okazji tego raportu wyjawiono, iż możemy już wyczekiwać kolejnej części cyklu Prince of Persia.

Jednoosobowa wersja strategii turowej Laser Squad Nemesis od twórców marki X-COM

eLKaeR, 4 lutego 2004, 09:05

Dotychczas turowa gra strategiczna online o tytule Laser Squad Nemesis, stworzona przez autorów UFO: Enemy Unknown oraz X-COM: Terror from the Deep i X-COM: Apocalypse, dostępna była wyłącznie dla Internautów dzięki specjalnej witrynie sieciowej lub standardowemu systemowi dystrybucji (vide news z 6 czerwca 2003). Według studia CODO Technologies rzeczony program będzie osiągalny również w wersji, dedykowanej pojedynczemu użytkownikowi.

Niepunktualni gangsterzy z gry Gangland
Niepunktualni gangsterzy z gry Gangland

eLKaeR, 4 lutego 2004, 08:23

Dzisiaj o godzinie 21:55 telewizja TVN rozpocznie emisję kolejnego odcinka popularnego serialu pt. The Sopranos (Rodzina Soprano). Entuzjaści specyficznej gangsterskiej atmosfery zasiądą z pewnością przed ekranami odbiorników, jednak przedtem będą musieli przełknąć niewielką gorzką pigułkę – rzecz jasna pod warunkiem, że z utęsknieniem wypatrują premiery PeCetowej gry o nazwie Gangland (hybryda akcji, strategii i elementów gatunku cRPG).

Premiera Half-Life 2 znowu się oddala...

Łosiu, 4 lutego 2004, 07:52

Kradzież kodu źródłowego Half-Life 2 była jednym z najgorszych i najgłośniejszych wydarzeń roku 2003. Setki, a nawet tysiące graczy, musiało pogodzić się z faktem, iż w związku z tym wydarzeniem HL2 nie ukaże się w sklepach w 2003 roku, tylko w roku 2004. Wydawca tego tytułu, koncern Vivendi Universal podał, iż nowy termin premiery to kwiecień 2004, jednakże jak się obecnie okazuje, nie ma on nic wspólnego z rzeczywistością. Doug Lombardi, dyrektor marketingu Valve stwierdził bowiem, że jego firma zamierza zakończyć prace nad Half-Life 2 dopiero latem tego roku!!!