Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 lutego 2004

Twój portfel powie: Litości!

Syriusz, 18 lutego 2004, 16:55

Dla wszystkich graczy mam niestety następną bardzo smutną wiadomość. Najpierw korporacja ATI podała informację, że już wkrótce w sprzedaży ukażą się nowe wydajniejsze układy (czytaj), a teraz inny czołowy developer kart graficznych – firma Nvidia - przedstawił swoją linię produktów - GeForce FX PCX. Będzie lepiej, szybciej, ale - nie ma, co ukrywać – portfel przeciętnego przedstawiciela społeczeństwa „grających”, może nie wytrzymać kolejnej rewolucji sprzętowej.

Core Design - jest czy nie ma?

Syriusz, 18 lutego 2004, 15:44

Czy ktoś jeszcze pamięta studio developerskie, które uraczyło nas wspaniałą, wartą przyznanych nagród serią, w której główną rolę grała pewna młoda kobieta, hojnie obdarzona przez naturę (zarówno fizycznie, jak i intelektualnie)? Core Design, bo o nim tu mowa, w ostatnich kilku miesiącach przeżywało znaczny spadek poparcia ze strony graczy i swojego zwierzchnika, korporacji Eidos Interactive. Odeszło kilku najlepszych programistów i ludzi z zarządu. Nie było różowo... (archiwum sprawy: news#1, news#2, news#3). Na dodatek bracia Smith, współzałożyciele Core, wyrazili opinię, iż ich poprzednie miejsce pracy „obecnie składa się jedynie z garstki ludzi, bez konkretnego systemu zarządzania, próbujących nieskutecznie podnieść jeden z przerwanych projektów”.

Nowa gra w realiach II Wojny Światowej

Elrond, 18 lutego 2004, 13:59

Firmy Matrix Games oraz 2 by 3 Games poinformowały o tworzeniu nowej gry strategicznej, osadzonej w realiach II Wojny Światowej, przy projektowaniu której udział bierze Gary Grigsby. Pan Grigsby ma na swoim koncie imponująca liczbę projektów gier wojennych, wśród których należy wymienić chociażby Steel Panthers. Natomiast 2 by 3 Games jest odpowiedzialne za zdobywcę wielu nagród, Uncommon Valor. Tak więc produkt finalny teamu Grigsby - 2 by 3 Games może być całkiem ciekawą pozycją, która na rynku zaistnieje za sprawą Matrix Games.

O konsoli GameCube słów kilka
O konsoli GameCube słów kilka

Phoenix, 18 lutego 2004, 13:05

W poniedziałek informowaliśmy Was o nowej inicjatywie redaktorów znanego zachodniego serwisu GameSpy.com (vide odpowiedni news). Właśnie wtedy, tj. 16 lutego rozpoczęli oni kolejną część swoich artykułów dotyczących branży elektroniczno-rozrywkowej. Tematem ich obecnych wywodów stały się konsole nowej generacji z firm Microsoft, Nintendo i Sony. W poniedziałek artykuł związany był z rozwojem konsoli Billa Gatesa – Xbox. Wczorajszy zaś tekst autorstwa Stevena L. Kenta opiewa w dane dotyczące historii dziecka korporacji Nintendo, tj. konsoli GameCube.

Top 20 gier w UK (18/02/04)

eLKaeR, 18 lutego 2004, 12:44

Po zeszłotygodniowym spektakularnym debiucie gra pt. Sonic Heroes nadal utrzymuje pozycję lidera (przed Need for Speed: Underground i Norton Internet Security 2004) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 13 lutego 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 7 do 14 lutego 2004.

Silver Style zatrudnia kolejnego pracownika Black Isle Studios

Wojak, 18 lutego 2004, 12:00

Black Isle Studios właściwie nie istnieje. Firma – legenda, która dała nam Fallouta i Planescape: Torment, rozpadła się (o czym wielokrotnie już Was informowaliśmy) i pozostało jej jedynie reklamowanie przy pomocy własnego loga kolejnych gniotów (vide Lionheart). Na szczęście jednak byli pracownicy Czarnej Wyspy szybko doszli do siebie i, mimo że nie dane im będzie zakończyć prac nad trzecim Falloutem i kolejnym Baldur’s Gate, nadal chcą tworzyć doskonałe gry.

Sega i Hyundai współpracują

Elrond, 18 lutego 2004, 11:50

Czy można robić dobre gry jeśli robi się samochody ? Otóż wydaje się, że tak, bowiem korporacja Sega ujawniła swoje plany współpracy z południowo koreańskim developerem, Hyundai Digital Entertainment. Współpraca obu firm skupi się na wspólnym wyprodukowaniu sieciowej gry rajdowej.

System rozpoznawania głosu Fonix w grach Electronic Arts

Krystian Smoszna, 18 lutego 2004, 11:00

Electronic Arts dołączy do swoich nowych gier, wielokrotnie nagradzany system rozpoznawania głosu, opracowany przez firmę Fonix – takie oto rewelacje podano wczoraj oficjalnie do publicznej wiadomości.

The Longest Journey 2 - kolejne przecieki z produkcji
The Longest Journey 2 - kolejne przecieki z produkcji

Łosiu, 18 lutego 2004, 10:09

Już kilkukrotnie na łamach naszego serwisu mieliśmy wraz z kolegami przyjemność informować Was o tym, iż firma Funcom, która cały czas rozwija swojego MMO zatytułowanego Anarchy Online, zdecydowała się na stworzenie drugiej części znakomitej gry przygodowej The Longest Journey. Dziś po raz kolejny poruszę temat kontynuacji tego tytułu, ponieważ w norweskiej gazecie Dagbladet opublikowano artykuł ujawniający kilka kolejnych faktów z nim związanych.

Zoo Tycoon 2 zapowiedziany

Elrond, 18 lutego 2004, 09:50

Miłośników wszelkiego rodzaju tycoonów a w szczególności osoby bojące się obcować na "żywca" ze zwierzętami z pewnością zainteresuje informacja podana przez firmę Microsoft Game Studios o kontynuacji popularnego symulatora rodem z Blue Fang Games, Zoo Tycoon 2. Prawie na pewno nie uda nam się stworzyć prawdziwego zoo ale przy pomocy Zoo Tycoon możemy troszkę poudawać i wybudować co prawda wirtualny ale i tak dający dużo zabawy, ogród zoologiczny.