Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 lutego 2004

Sword of Dracula - z kart komiksu na ekran komputerowy

Elrond, 21 lutego 2004, 16:47

Pan Jason Henderson w wywiadzie udzielonym serwisowi Newsarama, zdradził, iż prawa do napisania gry komputerowej opartej na stworzonej przez niego serii komiksów, Sword of Dracula, nabyła firma Critical Mass Interactive. Gra, prawdopodobnie o takim samym tytule jak pierwowzór, reprezentować będzie gatunek FPS i w zamierzeniach twórców w pełni odda atmosferę horroru obecną na kartach komiksu.

Jon-David Wiesman dołącza do Sony Online Entertainment

Elrond, 21 lutego 2004, 14:23

Firma Sony Online Entertainment poinformowała, iż jej szeregi zasilił były już pracownik Sigil Games, Jon-David Wiesman. Pan Wiesman otrzymał stanowisko głównego programisty w jednym z niezapowiedzianych jeszcze projektów Sony. Do jego obowiązków należeć będzie tworzenie części gry, silników graficznych oraz narzędzi pomocnych przy produkcji sieciowych tytułów następnej generacji.

Duke Nukem Forever - wyjście z cienia ?

Elrond, 21 lutego 2004, 13:21

Duke Nukem Forever. Tytuł, który jeszcze kilka lat temu powodował niezdrowe podniecenie większości giercowej braci, szybsze buzowanie krwi w żyłach, dopływ dużych dawek adrenaliny i dzikie harce gałek ocznych. Tytuł, który już od pewnego czasu budzi u nas jedynie blady uśmiech politowania a przez co niektórych traktowany jest jako wspaniałe, humorystyczne uzupełnienie dnia. Tytuł, który został uhonorowany dożywotnią nagrodą dla największej gry widmo. Tytuł tworzony już od 7 (!) lat. No dobra, starczy tych inwektyw, przejdźmy do sedna - czy coś się w tym temacie zmieni ?

Serious Sam 2 – długo oczekiwany update

ComCo, 21 lutego 2004, 10:03

Praktycznie od września poprzedniego roku nie byliśmy informowani o postępach w pracach nad sequelem Serious Sam: The Second Encounter czy usprawnieniach silnika Serious Engine 2. Zespół developerski Croteam postanowił jednak przerwać tę „ciszę informacyjną”, dzięki czemu na oficjalnej stronie internetowej opublikowana została pierwsza część tzw. „weekly report”, czyli cotygodniowego newsa przybliżającego graczom nadchodzącą produkcję.

Rainbow Six 3: Athena Sword w „złotym” statusie
Rainbow Six 3: Athena Sword w „złotym” statusie

ComCo, 21 lutego 2004, 09:32

Developerzy z mediolańskiego oddziału firmy Ubi Soft zakończyli już prace nad długo oczekiwanym rozszerzeniem do taktycznej gry akcji Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield, tj. Athena Sword (status „gold” i wysłanie płyty-matki do tłoczni). Debiut opisywanego programu na półkach zachodnich sklepów powinien nastąpić 9 marca bieżącego roku.

Top 10 gier w US (21/02/04)

ComCo, 21 lutego 2004, 09:14

Organizacja NPD Group/NPD Funworld przygotowała koleje zestawienie dziesięciu bestsellerowych produkcji „growych” na amerykańskim rynku. Najczęściej kupowanym tytułem wciąż pozostaje Call of Duty, a tymczasem na drugie miejsce udało się wskoczył dodatkowi do Delta Force: Black Hawk Down, noszącemu podtytuł Team Sabre. Trzecią lokatę w dalszym ciągu zajmuje popularna na Zachodzie (i nie tylko) strategia czasu rzeczywistego Age Of Mythology. Standardowo, na liście nie mogło zabraknąć czterech programów z serii The Sims, ale - co trochę zaskakujące – przypadły im już dalsze miejsca. Czyżby był to koniec świątecznego boomu dla tego cyklu?