Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 22 lutego 2004

Przyszłość konsol nowej generacji

Elrond, 22 lutego 2004, 16:02

Panowie z centrum badań rynku, Juniper Research, podali do publicznej wiadomości raport, w którym prognozują, iż sprzedaż konsol nowej generacji przekroczy sprzedaż obecnie dostępnych konsol, i to przekroczy w znacznym stopniu - do roku 2008 zyski z konsol nowej generacji mają wynieść 35 miliardów USD. Według centrum Junipera, głównym czynnikiem, który powoduje taki wzrost jest przekształcanie konsol w inteligentne centra domowej rozrywki.

Nowa gra od twórców LOTR: The Two Towers

Elrond, 22 lutego 2004, 15:45

Redaktorom serwisu ComputerAndVideoGames udało się przeprowadzić wywiad z pracownikami Stormfront Studios, firmy odpowiedzialnej za stworzenie LOTR: The Two Towers. W wywiadzie tym stormfrontowcy zdradzili nieco więcej szczegółów na temat swojego najnowszego projektu, Forgotten Realms.

Technologia DISCover w nowych konsolach

Elrond, 22 lutego 2004, 14:33

Redaktorzy serwisu GameSpot mieli okazję spotkać się i porozmawiać z przedstawicielem firmy DISCover będącej twórcą technologii w stylu plug-and-play, która zostanie zastosowane w konsolach opartych na architekturze komputerów PC. Firma DISCover podpisała już odpowiednie umowy z 3 większymi firmami dostarczającymi sprzęt komputerowy: Apex, ABS oraz Alienware.

Walcz na obszarze Czerwonej Planety, dzięki fanowskiej modyfikacji Unreal 2
Walcz na obszarze Czerwonej Planety, dzięki fanowskiej modyfikacji Unreal 2

ComCo, 22 lutego 2004, 11:52

Na fale globalnej sieci informacyjnej „wypłynęła” właśnie pierwsza część bardzo ciekawej modyfikacji do popularnej strzelanki pierwszoosobowej Unreal 2. Ów mod zatytułowany został Red Planet, zaś gracze wcielają się w nim w rolę snajpera, wplątanego w konflikt na Marsie. Opisywany zestaw zawiera pięć map do eksploracji - rozgrywka toczy się głównie na otwartych, ładnie przygotowanych przestrzeniach, nie ma również mowy o większych błędach czy usterkach.

Neverwinter Nights: The Community Expansion Pack - co w zestawie?

ComCo, 22 lutego 2004, 11:17

Neverwinter Nights to bez wątpienia jedna z najlepszych gier cRPG ostatnich lat. Owa produkcja doczekała się już dwóch oficjalnych rozszerzeń, tj. Shadows of Undrentide oraz Hordes of the Underdark, zaś firma BioWare zdecydowała się na wydanie kolejnego dodatku. The Community Expansion Pack będzie zawierał najciekawsze materiały stworzone przez fanów gry przy użyciu narzędzi edytorskich Aurora, jak również rozmaite nowości opracowane przez zespół twórców.

Virtua Fighter 4: Final Tuned w przygotowaniu

ComCo, 22 lutego 2004, 10:50

Na jednej z wielu ekspozycji „growych”, które odbywają się na terenie Japonii, korporacja wydawnicza Sega zapowiedziała premierę kolejnej - po Evolution - edycji specjalnej (taki pseudo-dodatek) do popularnej na całym świecie bijatyki Virtua Fighter 4. Całość będzie nosiła podtytuł Final Tuned i zaoferuje graczom nowy tryb rozgrywki, tj. „Challenge Mode”.