Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 lutego 2004

Colin McRae Rally 04 – trailer GRY-OnLine

Fajek, 19 lutego 2004, 15:47

Atmosfera wokół gry CMR04 staję się coraz gorętsza – kolejne zdjęcia i informacje trafiają do spragnionych graczy. Niektórzy, mają to szczęście cieszyć się wersją prasową wspomnianej gry (tak, CMR04 zdominował te wieczory, które spędzam przed komputerem). Dlatego, aby Was jeszcze bardziej zaciekawić przygotowaliśmy nasz własny trailer...

Pierwszy Tomb Raider po polsku - wywiad
Pierwszy Tomb Raider po polsku - wywiad

Fajek, 19 lutego 2004, 13:13

Po raz pierwszy w historii już wkrótce będziemy mieli okazję zagrać w polską wersję Tomb Raider’a, dokładnie chodzi o Tomb Raider: Angel of Darkness – poczytajcie nasz krótki wywiad o tym, jak do tego doszło.

Chrome - nowy patch i specjalne demo Multiplayer już dostępne!

Krystian Smoszna, 19 lutego 2004, 11:59

Firma Techland postanowiła zrobić kolejny prezent wszystkim fanom Chrome, w postaci nowego dema multiplayer i łatki do pełnej wersji gry, oznaczonej cyframi 1.2.0.0. Opublikowanie kolejnego dema, obsługującego rozgrywkę dla wielu graczy jest wynikiem niezwykle ciepłego przyjęcia, z jakim spotkała się ostatnia inicjatywa firmy Techland (patrz news z 20 grudnia).

Army Massively Multiplayer Project – garść nowych informacji

ComCo, 19 lutego 2004, 11:50

Amerykańska armia coraz śmielej poczyna sobie na rynku elektroniczno-rozrywkowym. Realistyczna (i darmowa) strzelanka FPS, pt. America's Army miała zachęcić ludzi do wstępowania w szeregi tamtejszego wojska, z kolei Full Spectrum Warrior miał pomóc w ich szkoleniu. Miesiąc temu podaliśmy pierwsze informacje o kolejnym, w pełni interaktywnym projekcie o nazwie Army Massively Multiplayer Project, którego głównym założeniem jest wirtualny trening żołnierzy. Teraz czas na kolejną porcję doniesień w tej sprawie...

Wystartował serwis o Star Wars: Knights of the Old Republic PL

Fajek, 19 lutego 2004, 11:25

Jedna z najlepszych gier cRPG, Star Wars: Knights of the Old Republic, już wkrótce trafi na sklepowe półki – tym razem w wersji polskiej. Prace nad żmudnym procesem lokalizacji dobiegają powoli końca i na premierę jeszcze będziecie musieli poczekać, jednak już teraz możecie odwiedzić polski serwis poświęcony temu tytułowi.

Niższa cena Xboxa przed targami E3?

Phoenix, 19 lutego 2004, 11:10

Na łamach internetowego serwisu nowojorskiej gazety New York Post pojawił się artykuł, w którym mowa jest o możliwości obniżenia ceny konsoli Xbox przez włodarzy korporacji Microsoft. Rzeczona obniżka ze 180$ (ok. 680PLN) na 150$ (w przybliżeniu 570PLN) miałaby na celu zrównanie w cenie urządzenia giganta z Redmond z konsolą PlayStation2 firmy Sony. Zdarzenie to miałoby mieć miejsce w kwietniu tego roku. Nikogo chyba nie dziwi przyczyna takiej decyzji – korporacja Billa Gatesa chce zwyczajnie zwiększyć grono nabywców Xboxa.

Interplay odzyskuje prawo do produkcji gier PC opartych na systemie Dungeon & Dragons

Łosiu, 19 lutego 2004, 10:52

Od kilku ładnych miesięcy trwał spór sądowy pomiędzy korporacją Atari i firmą Interplay dotyczący licencji Dungeon & Dragons w odniesieniu do nowej gry PC osadzonej w świecie Forgotten Realms. Jak wiemy z wypowiedzi przedstawicieli Interplay’a i praktycznie nie istniejącego już studia Black Isle, nie miała to być trzecia część sagi Baldur’s Gate, lecz całkiem nowa gra cRPG osadzona w tym świecie. Opublikowany przed dwoma dniami raport Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych (Securities and Exchange Commissison) przyniósł zaś poniekąd radosną nowinę, iż Atari oraz Interplay zawarły porozumienie, na mocy którego Interplay odzyskał prawa do D&D i może kontynuować developing gry.

Whiplash - dewastacja laboratoriów przeprowadzających eksperymenty na zwierzętach, wywołuje sporo kontrowersji w Wielkiej Brytanii

Krystian Smoszna, 19 lutego 2004, 10:10

Whiplash to nowa gra rodem z Eidos, przeznaczona dla dzieci, która podejmuje temat eksperymentów przeprowadzanych na zwierzętach w hipotetycznym laboratorium. Zadaniem gracza będzie uwolnienie „podopiecznych” z rąk bezlitosnych naukowców, poprzez totalną dewastację obiektu. Gra, która ukaże się w Wielkiej Brytanii już w przyszłym tygodniu, wywołała szereg kontrowersji, zwłaszcza w środowisku policjantów, którzy zostali w niej ukazani w sposób – ich zdaniem – naganny.

Po konsoli Xbox oraz GameCube nadszedł czas na urządzenie PlayStation2
Po konsoli Xbox oraz GameCube nadszedł czas na urządzenie PlayStation2

Phoenix, 19 lutego 2004, 09:20

Mieliśmy już Xboxa z Microsoftu, następnie była konsola Nintendo - GameCube. Dzisiaj pod „ogień” redaktorów serwisu GameSpy.com trafiło flagowe urządzenie firmy Sony, tj. konsola PlayStation2. Artykuł poświecony PS2 jest trzecim i zarazem ostatnim z serii tekstów traktujących o historii konsol nowej generacji znajdujących się obecnie na rynku.

Buka Entertainment kończy 10 lat

ComCo, 19 lutego 2004, 08:41

W dobie ogólnie kiepskiej koniunktury rynkowej, bankructwa kolejnych firm/zespołów, miło jest znaleźć nowinkę o całkiem optymistycznej wymowie. Otóż najbardziej znana, rosyjska korporacja wydawnicza, a także producent - Buka Entertainment, ogłosiła właśnie okrągłą, dziesiątą rocznicę swojej działalności (przypadającą na 14 lutego 2004).

VIS znajdzie się „pod strzechami” Bam Entertainment

ComCo, 19 lutego 2004, 08:12

Korporacja wydawnicza Bam Entertainment poinformowała o zatwierdzeniu wszystkich warunków wstępnej umowy, na mocy której przejmie (oraz zacznie wspierać finansowo, technicznie, etc.) szkockie studio developerskie VIS Entertainment - twórców kontrowersyjnej gry State of Emergency, sprzedanej w nakładzie wynoszącym ponad 1 milion egzemplarzy.