Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2004, 13:13

autor: "Fajek"

Pierwszy Tomb Raider po polsku - wywiad

Po raz pierwszy w historii już wkrótce będziemy mieli okazję zagrać w polską wersję Tomb Raider’a, dokładnie chodzi o Tomb Raider: Angel of Darkness – poczytajcie nasz krótki wywiad o tym, jak do tego doszło.

Po raz pierwszy w historii już wkrótce będziemy mieli okazję zagrać w polską wersję Tomb Raider’a, dokładnie chodzi o Tomb Raider: Angel of Darkness – poczytajcie nasz krótki wywiad o tym, jak do tego doszło.

1. Tomb Raider po raz pierwszy po polsku. Jak do tego doszło?

Cenega: Przedstawiciele firmy Eidos początkowo nie byli przekonani o tym, czy warto zlokalizować grę na rynek polski. Nie zapominajmy, że Tomb Raider na świecie sprzedaje się w milionach egzemplarzy, a Polska jest w tym wymiarze stosunkowo małym procentowo rynkiem. Ostatecznie jednak Cenega Poland uzyskała pozwolenie i mamy nadzieję, że lokalizacja Tomb Raider: Angel of Darkness będzie kolejnym krokiem do lokalizacji wszystkich gier firmy Eidos. Tak też powinno stać się w wypadku gier Hitman 3 oraz Thief 3.

2. Jak przebiegała praca nad patchem lokalizacyjnym do Tomb Raidera?

Cenega: Patch opracowany został w wersji tekstowej, czyli wszystkie teksty wyświetlają się po polsku, natomiast dźwięki pozostały w wersji oryginalnej. W sumie przetłumaczonych zostało ok. 80 stron tekstu plus wszystkie napisy ukazujące się w przerywnikach filmowych. Taka forma lokalizacji przypadnie z pewnością fanom Tomb Raidera do gustu. Całość została oczywiście gruntownie skontrolowana i zaakceptowana przez przedstawicieli Eidos Interactive.

3. Kto będzie mógł zagrać w nową wersję Tomb Raidera, czy tylko osoby, które zakupią w sklepię nową wersję gry?

Cenega: Szanując naszych klientów - graczy - którzy zakupili już wcześniej oryginalną (angielską) wersję Tomb Raidera umieścimy patcha lokalizującego (niestety ponad 100 MB) w Internecie. Jednocześnie już 25 lutego w sklepach ukaże się Tomb Raider: Angel of Darkness Złota Polska Edycja. W pudelku z grą znajdzie się: do wyboru - wersja angielska gry (2 CD) lub wersja polska (1 CD), muzyka z gry Angel of Darkness (1CD), w wykonaniu Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz bonusy dla fanów gry - rekomendowane i wyselekcjonowane przez największy, oficjalny polski serwis poświecony serii Tomb Raider - Traider.pl (filmy, wywiady z twórcami gry, trailery, tapety, muzyka).

Liczymy, iż po tytuł ten sięgną osoby, które wcześniej nie miały okazji zapoznać się z najnowszymi przygodami Lary Croft, ale i zagorzali fani serii, którzy w tej edycji również znajdą dla siebie coś ciekawego. MarkaTomb Raider jest dla nas bardzo ważna - gry z Larą Croft można nabyć zarówno serii w Kolekcja Klasyki Komputerowej, jak i w specjalnych, ekskluzywnych wydaniach (Tomb Raider: Ultimate Edition).

Pierwszy Tomb Raider po polsku - wywiad - ilustracja #1