Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 lutego 2004

UnrealEngine3 nadciągnie w okolicach roku 2006 i rzuci nas na kolana

Łosiu, 25 lutego 2004, 15:41

Od chwili gdy firma Epic Games w 1998 roku, po blisko 3,5 latach developingu ukończyła swoje dzieło zatytułowane Unreal i tym samym zaprezentowała całemu światu swój znakomity engine graficzny, stał się on wyznacznikiem jakości i możliwości w dziedzinie wizualizacji interaktywnej. Liczni producenci chętnie wykorzystują kolejne wersje rozwojowe silnika firmy Epic i z dumą wymieniają ten fakt jako jeden z podstawowych wyznaczników jakości gry. Należy przyznać, iż Epic osiągnął duży sukces i jest teraz zamożną firmą, jednakże jak zdradza jeden ze współzałożycieli firmy, Tim Sweeney, nie zamierza ona osiąść na laurach i już przygotowuje (ponoć) rewolucyjny silnik graficzny - UnrealEngine3.

Unreal Tournament 2004 - pod jaką postacią się zjawi ?

Elrond, 25 lutego 2004, 14:34

Na jednym z oficjalnych forów firmy Atari, PR tejże firmy zamieścił krótką informację na temat wersji Unreal Tournament 2004, które pojawią się na półkach sklepowych. Sądząc z popularności dema UT 2004, które bije wszelkie możliwe rekordy, m.in. ilości pobrań, informacja ta powinna zainteresować także naszych czytelników.

Doom 3: Karty rodziny GeForce FX oficjalnie rekomendowane przez id Software

Krystian Smoszna, 25 lutego 2004, 12:50

Od momentu, w którym Doom 3 wszedł w fazę produkcyjną, napisano już wiele na temat tego, z jaką kartą graficzną najnowsze dziecko id Software będzie współpracować najlepiej. Spekulacji i domysłów było bez liku, wszak to właśnie o ten tytuł biły się dwie czołowe firmy z tego sektora hardware’u: ATI i Nvidia. Przewaga jednak zawsze była po stronie tego drugiego koncernu, co zresztą często potwierdzał John Carmack, mówiąc iż karty GeForce FX sprawować się będą w Doom 3 wyśmienicie.

Firma Ubi Soft ujawnia bonusy dla osób, która zamówią grę Far Cry przed premierą

Phoenix, 25 lutego 2004, 11:25

O tym, że gra akcji/FPS nosząca tytuł Far Cry jest niezwykle pożądaną pozycją świadczy wiele faktów. Przypomnijmy, iż dzieło programistów z Crytek Studios w wersji demo (tryb singleplayer) już w pierwszym tygodniu bytowania w ogólnoświatowej sieci informacyjnej zyskało wynik miliona pobrań. A od tamtego czasu wartość ta nieustannie wzrasta... Tuż przed premierą światło dzienne ujrzeć ma także druga wersja interaktywna rzeczonego tytułu. Tym razem zawierać będzie ona tryb rozgrywki wieloosobowej, który przynajmniej w moim osobisty przekonaniu przyciągnie jeszcze więcej chętnych niż tryb jednoosobowy.

Jagged Alliance 2: Wildfire + kod źródłowy JA2 w prezencie
Jagged Alliance 2: Wildfire + kod źródłowy JA2 w prezencie

ComCo, 25 lutego 2004, 11:11

Jagged Alliance to jedna z niewielu serii gier, które obecnie mogą poszczycić się olbrzymim wsparciem fanów. Na tyle skutecznie przedłużają oni żywotność cyklu, iż już niedługo do sklepów trafi ulepszona i wzbogacona druga część owej turowej gry strategicznej, pt. Jagged Alliance 2: Wildfire. Firma Strategy First (wydawca) także nie chciała pozostawać dłużna miłośnikom opisywanego programu, dzięki czemu w pudełku z pełną wersją pojawi się unikatowa niespodzianka. I to przez duże „n”!

Kody źródłowe systemów Microsoft Windows w sieci! - Historii ciąg dalszy

Phoenix, 25 lutego 2004, 10:50

Zapewne spora część czytelników naszego serwisu miała już okazję czytań news, który pojawił się u nas 13 lutego a dotyczył on wycieku fragmentów kodu źródłowego systemów Microsoft Windows w wersjach 2000 i NT 4.0. Jeśli jednak takowej sposobności nie mieliście odsyłam do odpowiedniej wiadomości. Dzisiaj zaś przyszło mi w udziale opisanie dalszej części rzeczonej historii. Otóż gigant softwarowy z Redmond postanowił oficjalnie ustosunkować się do zaistniałej niedawno sytuacji i zapewnić wszystkich użytkowników systemów operacyjnych z rodziny Windows, iż wyciek nie ma żadnego wpływu na bezpieczeństwo naszych komputerów. Czy aby na pewno? Szczegóły znajdziecie w dalszej części newsa.

Jak & Daxter 3 oraz Ratchet & Clank 3 jeszcze w tym roku!

Soulcatcher, 25 lutego 2004, 10:22

Jeżeli przeczytałeś tytuł niniejszego newsa, po czym niezwłocznie zacząłeś przygotowywać swój niezbędnik gracza (zestaw karteczek z dostawami pizzy oraz pilot z przyciskiem „Normal Life Mod: Off”), to z pewnością doświadczyłeś już na własnej skórze skutki obcowania z Jakiem i Daxterem oraz Ratchetem i Clankiem. Jeśli nie – żałuj, bo jak dotąd w swojej „karierze” pominąłeś dwie, chyba najbardziej znane na konsolach, produkcje.

Modyfikacja G.I. JOE dla Battlefield 1942 ma problemy z prawami autorskimi

Krystian Smoszna, 25 lutego 2004, 10:19

Okazuje się, że tworzenie modów opartych na popularnych filmach, serialach, a nawet innych grach, nie jest takie proste. I nie chodzi mi tu o część programistyczną, tworzenie modeli i tego typu kwestie. Czasem największą barierę stanowią prawa autorskie do wykorzystywanego świata, o czym dobitnie przekonali się twórcy modyfikacji G.I. Joe do gry Battlefield 1942.

Twórca Syberii oraz Amerzone rozpoczyna prace nad kolejną grą przygodową
Twórca Syberii oraz Amerzone rozpoczyna prace nad kolejną grą przygodową

Łosiu, 25 lutego 2004, 09:57

Mowa oczywiście o Benoit’cie Sokalu, który poza tym, że wsławił się tworząc scenariusze do wymienionych w tytule znakomitych przygodówek oraz pomagał przy ich tworzeniu, to jest autorem wielu różnorakich dzieł literackich, książek, czy komiksów. Jak wiemy pierwsza część Syberii wniosła powiew świeżości do tego gatunku gier i udowodniła, że dobra gra przygodowa może odnieść sukces w dzisiejszych czasach. Obecnie trwają prace nad Syberią II (oczywiście bierze w ich udział Sokal), a ponadto, jak właśnie się dowiedzieliśmy, nowy team developerski, White Birds Productions, któremu przewodzi Benoit Sokal, rozpoczął developing gry zatytułowanej - Lost Paradise.

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl triumfuje
S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl triumfuje

Wojak, 25 lutego 2004, 09:48

S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, doskonale zapowiadający się taktyczny shooter, który ma szansę być grą naprawdę niezwykłą, po raz kolejny potwierdził swój potencjał. Tym razem doceniono go na tegorocznej Konferencji Rosyjskich Producentów Gier Komputerowych (KRI) - przedstawiciele odpowiedzialnej za tę produkcję firmy GSC Game World odebrali tam połowę wszystkich nagród.

Rodzina nigdy nie przebacza, czyli Gangland w „złotym” statusie
Rodzina nigdy nie przebacza, czyli Gangland w „złotym” statusie

ComCo, 25 lutego 2004, 09:38

Udane połączenie strategii czasu rzeczywistego, gry role-playing oraz symulacji sim? I do tego traktujące o przemocy i zorganizowanej przestępczości? To musi być hit!:) Korporacja wydawnicza Whiptail Interactive poinformowała właśnie o zakończeniu procesu produkcyjnego pełnej wersji Gangland oraz wysłaniu płyty-matki do tłoczni (status „gold”). Szykuje się niezła porcja wrażeń dla graczy i kolejny argument dla wszelakich przeciwników elektronicznej rozrywki...

Beta Patch 1.3 dla Call of Duty

Phoenix, 25 lutego 2004, 09:10

Wczorajszego wieczora firma Activision podała do informacji publicznej wiadomość iż w ogólnoświatowym Internecie udostępniony został Beta Patch dla znanego chyba wszystkim FPSa pod tytułem Call of Duty. Jak zapewne większość z Was wie rzeczony tytuł zdobył pierwszą lokatę w Plebiscycie na najlepszą grę roku 2003 serwisu Gry-OnLine (vide odpowiedni news). Oczywiście nie jest to jedyne wyróżnienie, jakie otrzymał omawiany produkt. Zmierzam zaś do tego, iż mimo wielkiego sukcesu gry jej twórcy, tj. studio Infinity Ward nie spoczęli na laurach i nadal pracują nad rozwojem i polepszaniem swojego dzieła.

Top 10 gier w US (25/02/04)

ComCo, 25 lutego 2004, 09:05

W najnowszym zestawieniu TOP 10 amerykańskich bestsellerów „growych” zaszło kilka zmian. Na drugie miejsce udało się wskoczyć dodatkowi EverQuest: Gates Of Discord, z kolei na dziewiątą lokatę spadło inne rozszerzenie, tj. Delta Force: Black Hawk Down - Team Sabre. Całkiem wysoko (7. pozycja) utrzymuje się również Hoyle Casino 2004, zaś pozostałe produkcje to ostatnio „stali bywalcy” omawianego notowania (Age of Mythology, Zoo Tycoon i kilka części The Sims). A lider rankingu? Oczywiście strzelanka FPS osadzona w realiach II wojny światowej, pt. Call Of Duty.