Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 lutego 2004

Pracownik studia Silver Style odchodzi do zespołu Electronic Arts

Phoenix, 26 lutego 2004, 15:20

Na łamach oficjalnego forum dyskusyjnego berlińskiego developera - studia Silver Style Carsten Strehse piastujący stanowisko Lead Designera poinformował niedawno, iż jeden z jego kolegów - Damien otrzymał ofertę pracy w firmie Electronic Arts, którą to zamierza zaakceptować. W szeregach nowego teamu zajmie się on tworzeniem strategii czasu rzeczywistego opartej o serię książek i adaptacji filmowych: Lord of the Rings.

Mortal Kombat VI na jesieni!; The Suffering trafi na PC - garść informacji od Midway

ComCo, 26 lutego 2004, 14:47

Na zwołanej ostatnio konferencji prasowej, firma Midway Games ujawniła swoje wyniki finansowe za czwarty kwartał 2003 roku rozliczeniowego. Otóż owa korporacja osiągnęła przychody aż o 50 milionów USD mniejsze, niż w analogicznym okresie 2002 roku. „Wygrzebanie” się z dołka nie będzie łatwe, jednak patrząc na bieżący plan wydawniczy - powinno się udać!

Top 20 gier w UK (26/02/04)

eLKaeR, 26 lutego 2004, 13:32

Wraz z chwilą rynkowego debiutu gra Final Fantasy X-2 zajęła pierwsze miejsce (przed Sonic Heroes i Need for Speed: Underground) w zestawieniu brytyjskich bestsellerów elektroniczno-rozrywkowych, przygotowywanym wspólnym wysiłkiem organizacji ChartTrack i ELSPA (Entertainment and Leisure Software Publishers Association). Najnowszą wersję listy hitów (o poprzedniej odsłonie pisaliśmy 18 lutego 2004) opracowano w oparciu o dane, zebrane w okresie od 14 do 21 lutego 2004.

Walka na linii Nvidia vs. ATI trwa nadal - układy graficzne Nvidii w technologii 0.11 mikrona jako pierwsze na świecie!

Phoenix, 26 lutego 2004, 13:00

Włodarze znanego na całym świecie dostarczyciela układów graficznych z serii GeForce firmy Nvidia podali ostatnimi czasy do informacji publicznej wiadomość, iż ich korporacja będzie pierwszą na rynku tego typu podzespołów komputerowych, która wyda produkty w oparciu o proces technologiczny 0.11µ. Nowe układy graficzne wyprodukowane zostaną w fabryce TSMC znajdującej się na Tajwanie.

Battlefield: Vietnam z limitowanym soundtrackiem nie tylko na Zachodzie, ale także i w Polsce

Krystian Smoszna, 26 lutego 2004, 12:53

Zachodnie sklepy internetowe z grami komputerowymi wprowadziły do swojej oferty specjalny, limitowany soundtrack z 11 utworami, który zostanie dodany do każdej kopii gry Battlefield: Vietnam, o ile zdecydujemy się zamówić go w odbywającej się cały czas przedsprzedaży. Jak dowiedzieliśmy się oficjalnie od przedstawicielstwa Electronic Arts w Polsce, podobna akcja zostanie przeprowadzana także w naszym kraju.

Organizacja Austin Game Initiative potwierdza zamknięcie studia Origin przez Electronic Arts

Krystian Smoszna, 26 lutego 2004, 12:35

Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy Was o spekulacjach związanych z rzekomym zamknięciem studia Origin przez Electronic Arts, a już teraz docierają do nas pierwsze oficjalne informacje na ten temat. Co prawda nie pochodzą one od stuprocentowo pewnego źródła, czyli samych zainteresowanych, ale organizacji Austin Game Initiative, skupiających teksańskich producentów gier komputerowych.

Nowy dodatek do Ultima Online w przygotowaniu

ComCo, 26 lutego 2004, 12:16

Ultima Online to obecnie jedna z najpopularniejszych produkcji, zaliczanych do kategorii MMOcRPG - liczba użytkowników programu sięga już ponad 225 tysięcy (około 100 państw na całym świecie; 6 wersji językowych). Nic więc dziwnego, iż korporacja wydawnicza Electronic Arts zdecydowała się na rozpoczęcie developingu kolejnego rozszerzenia opisywanego tytułu...

UbiSoft rezygnuje z wydania The Matrix Online. Warner Bros. zapewnia, że gra ukaże się w terminie

Krystian Smoszna, 26 lutego 2004, 11:40

W kilka tygodni po zaprzestaniu prac nad sieciową wersją Uru: Ages Beyond Myst (informowaliśmy Was o tym 5 lutego), firma UbiSoft rezygnuje z kolejnego MMORPG, tym razem The Matrix Online. Koncern postanowił wycofać się z umowy zawartej z Warner Bros. i wszystko wskazywało na to, że wspomniana wyżej gra, nie ujrzy w ogóle światła dziennego.

Doom 3 - już 15 kwietnia?

Phoenix, 26 lutego 2004, 11:20

O grze Doom 3 mówi się ostatnio wiele i to przy najróżniejszych okazjach. Jedno jest rzeczą pewną wszyscy fani gier z gatunku FPS oczekują na premierę najnowszej strzelanki rodem z id Software ze zrozumiałym zainteresowaniem. Kiedy jednak właściwie nastąpi rynkowy debiut 3 części serii Doom? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć redaktorzy znanego zachodniego serwisu internetowego - GameSpot.com.

Lista nominowanych produkcji do nagród „Game Developers Choice Awards”

ComCo, 26 lutego 2004, 11:18

Międzynarodowa Organizacja Producentów Gier (International Game Developers Association) już po raz czwarty w historii ogłosiła listę nominowanych pozycji do nagród „Game Developers Choice Awards”. Wśród ośmiu kategorii możemy wyróżnić: Gra roku, Najbardziej oryginalna „growa” postać roku, Najlepiej debiutujące studio developerskie, Najlepsza muzyka, Najlepszy design, Najlepsze programowanie, Najlepsza grafika oraz Najlepszy scenariusz. Wręczenie nagród odbędzie się na specjalnej konferencji w amerykańskim mieście San Jose, 24 marca bieżącego roku.

Pierwsze informacje na temat Aura: Fate of the Ages, nowej gry przygodowo/logicznej
Pierwsze informacje na temat Aura: Fate of the Ages, nowej gry przygodowo/logicznej

Krystian Smoszna, 26 lutego 2004, 10:53

The Adventure Company, kanadyjski oddział firmy DreamCatcher, podał wczoraj do publicznej wiadomości pierwsze informacje na temat nowej gry, która już wkrótce zadebiutuje na rynku, a zatytułowanej Aura: Fate of the Ages.

Korporacja Sony nie rozpocznie sprzedaży mobilnej konsoli PSP w 2004 roku

eLKaeR, 26 lutego 2004, 09:32

Dotychczasowe plany słynnego koncernu Sony głosiły, że globalny debiut pierwszej kieszonkowej konsoli z rodziny PlayStation nastąpi w ostatnim kwartale bieżącego roku. Niestety właśnie zaszła weryfikacja wcześniejszych założeń, w wyniku której komercyjna premiera (rynek europejski i północnoamerykański, a także prawdopodobnie japoński) urządzenia o nazwie PSP (PlayStation Portable) została odłożona.

Znamy oficjalną datę premiery Counter-Strike: Condition Zero!
Znamy oficjalną datę premiery Counter-Strike: Condition Zero!

Tohra , 26 lutego 2004, 07:54

Historia związana z Counter-Strike: Condition Zero jest dość długa i skomplikowana. Developing trwał „wieki”, producent zmieniał się kilka razy, a od pół roku ciągły się spory na linii VUGames – Valve na temat tego, czy gra jest już ukończona. Niedawno zostaliśmy zszokowanymi informacją, że produkt w wersji finalnej (tak twierdzili ci, którzy go sprzedawali) jest już dostępny na ukraińskich bazarach. Pomimo tego, na dobrą sprawę jeszcze kilka dni temu nikt nie wiedział kiedy ta gra trafi do sprzedaży detalicznej. Sytuacja wyjaśniła się wczoraj, kiedy to VUGames oficjalnie ogłosiło, że gra na półkach zachodnich sklepów pojawi się... 26 marca 2004 roku w cenie 34,99 EU (około 170PLN).