Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 17 lutego 2004

Twórca skrótu CTRL+ALT+DEL, zostaje zresetowany
Twórca skrótu CTRL+ALT+DEL, zostaje zresetowany

Krystian Smoszna, 17 lutego 2004, 17:59

W tym tygodniu, po dwudziestu dziewięciu latach pracy w IBM, na emeryturę odchodzi David Bradley, jeden z dwunastu techników, odpowiedzialnych za powstanie pierwszego egzemplarza IBM PC. W tymże komputerze, Bradley zaprogramował m.in. BIOS, ale międzynarodową sławę przysporzyła mu rzecz zupełnie inna. David jest bowiem twórcą najczęściej wykorzystywanego skrótu klawiaturowego w historii PC, czyli CTRL+ALT+DEL

Poradnik: The Sims: Balanga

Redakcja GRYOnline.pl, 17 lutego 2004, 15:59

”Drugim dodatkiem jaki pojawił się po Światowym Życiu, jest The Sims Balanga. To co wnosi nowego do gry to przede wszystkim możliwość organizowania imprez i zapraszania gości. Umożliwią nam to nowo dodane przedmioty, i dekoracje o których między innymi będzie mowa w tym poradniku. No cóż nudne byłoby życie naszych simów gdyby tylko mieli pracować, dlatego właśnie powstał ten dodatek.” - przed wami kolejny poradnik z cyklu The Sims.

Sprawdź swoje umiejętności w turnieju FIFA 2004 na konsoli N-Gage

Fajek, 17 lutego 2004, 15:16

21 lutego 2004 w salonach Empik w czterech miastach w Polsce odbędą się rozgrywki FIFA 2004 na konsoli N-Gage zorganizowane przez firmę Nokia. Udział w zawodach będzie mogło wziąć tylko 160 osób w całej Polsce!

Kłusowanie na ekranie

Elrond, 17 lutego 2004, 13:26

Poacher czyli zwykły kłusownik, to całkowicie nowe doświadczenie dla fanów FPSów, przynajmniej tak twierdzą twórcy gry, panowie ze studia Exileworks Games. Ale oprócz zwykłego polowania na zwierzęta znajdziemy tu także elementy ekonomii, możliwość zakupu i ulepszania ekwipunku oraz handel.

UT2004, czyli 105 map dla miłośników zmagań multiplayer

ComCo, 17 lutego 2004, 12:23

W opublikowanej niedawno wersji demonstracyjnej strzelanki pierwszoosobowej Unreal Tournament 2004 zamieszczona została pełna lista map, na których gracze będą mogli rywalizować po premierze komercyjnego wydania gry. W sumie, miłośnicy rozgrywki multiplayer dostaną do dyspozycji aż 105 poziomów (!) – część przygotowanych całkowicie od podstaw, a także kilkanaście przerobionych leveli z poprzednich edycji programu.

Obiecywane demo polskiego FPS pt. Painkiller już dostępne!

Phoenix, 17 lutego 2004, 12:15

Jak zapewne większość z Was czytała w piątek pisaliśmy (vide odpowiedni news) o tym, iż demo naszej rodzimej strzelanki pierwszoosobowej noszącej tytuł Painkiller ukaże się w poniedziałek 16 lutego. Tak też się stało. Wczorajszego dnia w godzinach wieczornych w ogólnoświatowej sieci WWW pojawiła się demonstracyjna wersja aplikacji pochodząca od programistów z grupy People Can Fly.

Sim City w The Sims
Sim City w The Sims

Wojak, 17 lutego 2004, 11:40

Najpierw było Sim City, w którym gracze tworzyli własne miasta i dbali o potrzeby wszystkich jego mieszkańców. Blisko dziesięć lat później na rynku pojawiło się The Sims, gdzie musieliśmy już zajmować się pojedynczymi „Simami”. O ile wszystkie części Sim City przyjęły się dobrze i znalazły swoich miłośników, to The Sims pobił chyba wszystkie możliwe rekordy popularności i sprzedaży. Pojawiające się doń oficjalne dodatki błyskawicznie zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów, a wszyscy fani czekają już niecierpliwie na sequel. Co ważne jednak, o popularności serii świadczy też aktywność jej miłośników, którzy ciągle tworzą i umieszczają w internecie najróżniejsze, małe i większe, dodatki. Jednym z nich jest właśnie „Slice City”.

Spiskowa teoria dziejów – Microsoft przejmuje Blizzard i tym samym World of Warcraft

Łosiu, 17 lutego 2004, 10:42

Kilka dni temu światkiem fanów gier MMO wstrząsnęła wiadomość o tym, iż Microsoft, po około dwóch latach produkcji obcującego MMOcRPG, Mythica, po prostu ją zawiesił. Oficjalną przyczyną tej decyzji jest mała opłacalność projektu, zważywszy na ilość istniejących gier MMO oraz tych które mają się ukazać w roku 2004. Zdaniem wielu fanów, z ostatnim tego typu wydarzeniem mieliśmy do czynienia, w chwili gdy koncern EA zrezygnował z gry Ultima Online 2. Jednakże krążące tu i ówdzie nieoficjalne informacje sugerują, że za końcem Mythica może kryć się coś więcej.

NVIDIA walczy o talony na Doom 3 do swoich kart NV40/45

Krystian Smoszna, 17 lutego 2004, 10:10

Internetowy serwis The Inquirer doniósł wczoraj, że koncern NVIDIA najprawdopodobniej wygra (a może nawet już wygrał) bitwę o darmowe talony na grę Doom 3, które mają być dodawane do opakowań z kartami NV40 i NV45.

Czyżby filmowy człowiek-pająk miał zagrać w kinowej adaptacji hitowego cyklu Thief?

eLKaeR, 17 lutego 2004, 10:10

Dotychczas amerykańskiego aktora imieniem Tobey Maguire publiczność oglądała m.in. w Spider-Man, gdzie wystąpił w roli głównej, jak również w Wonder Boys (Cudowni chłopcy) i Deconstructing Harry (Przejrzeć Harry’ego). Według ostatnich wiadomości z renomowanego zachodniego magazynu elektroniczno-rozrywkowego pt. PC Gamer, rzeczony osobnik prawdopodobnie zostanie obsadzony w filmowej adaptacji popularnego cyklu Thief (premiera PeCetowej edycji części trzeciej w połowie bieżącego roku).

Beta patch Galactic Civilizations

Elrond, 17 lutego 2004, 09:37

Oficjalna strona gry Galactic Civilizations oferuje łatkę tejże produkcji oznaczoną numerem 1.19. W rzeczywistości jest to beta wersja patcha 1.2, który pojawi się już w czwartek. Wraz z jego opublikowaniem dostępna będzie pełna lista poprawek i ulepszeń, które zawiera ta łatka. Patch 1.2 będzie ostatnią łatą, która zostanie opublikowana do podstawowej wersji Galactic Civilizations, kolejne poprawki ukażą się wraz z wydaniem rozszerzenia, Altarian Prophecy.

Take-Two wydawcą Conflict: Vietnam

Phoenix, 17 lutego 2004, 08:30

Wczoraj włodarze firmy SCi Games podali do informacji prasowej wiadomość, iż podpisali umowę na mocy której wydadzą na terenie Ameryki Północnej kolejną część z popularnej serii Conflict - Conflict: Desert Storm oraz Conflict: Desert Storm II – Back to Baghdad noszącej podtytuł Vietnam. Drugim partnerem, który przyczyni się do ukazania się gry na rynku jest korporacja Take-Two Interactive Software.

Liga Unreal Tournament zmiany

Kony, 17 lutego 2004, 07:03

Na początku chciałbym wszystkich poinformować, że zmieniliśmy adres strony ligowej Nowy adres znajdziecie poniżej. Po rozegraniu 5 kolejki ligowej, którą opisywałem w zeszłym miesiącu znów mieliśmy przerwę, tym razem trwała ona aż miesiąc a spowodowana była feriami zimowymi. W ciągu tej przerwy tak jak i poprzednio nastąpiło kilka zmian.