Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 lutego 2004

Sega i Sports Interactive wspólnie "zarządzą" piłką kopaną !

Elrond, 12 lutego 2004, 15:24

Wszyscy fani znakomitej serii Championship Manager z pewnością z niepokojem śledzą przyszłość ich ukochanej produkcji. Kilka tygodni temu drogi wydawcy, firmy Eidos, oraz twórców Managera rozeszły się definitywnie. Firma Eidos posiadając prawa do tytułu poinformowała o fakcie tworzenia Championship Manager 5 natomiast Sports Interactive, czyli ojcowie gry, podpisali umowę, na mocy której stworzą kolejny manager sportowy ale ... hokeja. Po tym przydługim wstępie pragnę uspokoić wszystkich fanów - manager piłkarski rodem ze Sports Interactive powraca !

Nowe polskie studio developerskie Calaris, anonsuje swą pierwszą grę
Nowe polskie studio developerskie Calaris, anonsuje swą pierwszą grę

Łosiu, 12 lutego 2004, 14:56

Nasz krajowy rynek gier video niestety nie należy do największych na świecie i to zarówno jeżeli bierzemy pod uwagę cały system dystrybucji i sprzedaży, jak i to, co jest podstawą – czyli myśl twórczą reprezentowaną przez studia developerskie. Prawdę mówiąc w tej drugiej dziedzinie jest bardzo marnie i wszystkich stricte polskich, liczących się, producentów można policzyć na palcach jednej..., no dwóch rąk. Dlatego też zawsze z przyjemnością przyjmuję wszelkie nowiny dotyczące nowej firmy tego typu. Nie inaczej jest i dziś. Dosłownie przed kilkunastoma minutami otrzymałem wiadomość od pana Sebastiana Zielińskiego (warto dodać, autora Mortyra, oraz kilkunastu innych mniej lub bardziej znanych produkcji), iż wraz z grupką przyjaciół, zrzeszonych pod szyldem „Studio Calaris” stworzył nową grę zatytułowaną – „Tajemnicza Wyspa”. Patrząc na materiały jakie udało mi się zdobyć, tj. opis gry ora

Zaskakujące wyniki badań przeprowadzonych przez pracowników AOL

Phoenix, 12 lutego 2004, 14:05

Według badań przeprowadzonych przez znanego na całym świecie dostarczyciela usług internetowych, tj. firmę AOL a dokładniej mówiąc przez oddział AOL Games wynika, iż grupę graczy, którzy spędzają najwięcej czasu podczas rozgrywek w gry za pośrednictwem Internetu stanowią kobiety po 40stce. Informacje te zawarte zostały w „Casual Games Report” przeprowadzonym pod kierownictwem Digital Marketing Services (DMS).

Thief: Deadly Shadows - otwarcie oficjalnej strony

Elrond, 12 lutego 2004, 14:00

Pragnąc podsycić atmosferę wokół najnowszej odsłony znakomitej serii Thief firma Eidos ucieka się do rozmaitych chwytów i sztuczek. Jakiś czas temu gra zmieniła tytuł na Thief: Deadly Shadows a teraz aby mieć pewność, że fani tej serii pozostaną wierni jej nadal Eidos otworzył podwoje oficjalnej strony internetowej znakomitej produkcji spod znaku akcji i skradania się.

20 milionów sztuk konsol GBA i GBA: SP sprzedanych w USA

Phoenix, 12 lutego 2004, 13:05

W dniu dzisiejszym japoński gigant rynku elektroniczno-rozrywkowego, tj. korporacja Nintendo podała do informacji publicznej wiadomość (powołując się na doniesienia Agencji Informacyjnej Reuters), iż ich przenośne konsole z rodziny Game Boy Advance sprzedały się na terenie Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej w ponad 20 milionach egzemplarzy.

Gdzie są bonusy, obiecane posiadaczom PeCetowej edycji Halo: Combat Evolved?

eLKaeR, 12 lutego 2004, 12:44

Od końca inauguracyjnego tygodnia ostatniego miesiąca ubiegłego roku temat kolejnych aktualizacji Halo: Combat Evolved właściwie nie istniał, a wypuszczony wtedy update nosił symbol v.1.03 (vide news z 6 grudnia 2003). Dziś światło dzienne ujrzała nowa poprawka systemowa o numerze wersji 1.04 (plik instalacyjny o wielkości 4,4 MB do pobrania z serwerów FTP wortalu GRY-OnLine), likwidująca głównie luki w algorytmach bezpieczeństwa programu. Jednakże entuzjaści niniejszej gry oczekują udostępnienia znacznie bardziej radykalnych „łatek”, których obiecywaną premierę zdaje się wstrzymywać korporacja Microsoft.

Take-Two Licensing i Cartoon Network - będą nowe gry

Elrond, 12 lutego 2004, 12:29

Firmy Take-Two Licensing (oddział Take-Two Interactive) oraz Cartoon Network (wszyscy chyba wiedzą ale przypomnę, że to stacja telewizyjna :) podpisały porozumienie, na mocy którego Take-Two otrzymało prawo do tworzenia i wydawania gier video opartych na wszystkich nowych serialach animowanych wyświetlanych przez Cartoon Network a przeznaczonych dla widowni w przedziale wiekowym 6-11 lat. Pierwszym tytułem, który zostanie przetransferowany na komputery w ramach umowy jest serial Codename: Kid's Next Door (strona oficjalna).

Szef grupy Razor1911 skazany na 50 miesięcy więzienia i prawie 700 tysięcy dolarów grzywny za piractwo

Krystian Smoszna, 12 lutego 2004, 11:06

Przestępstwo nie popłaca – może powiedzieć Sean Michael Breen z Kalifornii, który za domniemane szefostwo grupie Razor1911, rozprowadzającej nielegalnie gry, posiedzi 4 lata w więzieniu i zapłaci firmie Cisco Systems prawie 700 tysięcy dolarów z tytuły odszkodowania za poniesione straty.

Jak to się robi w Ameryce, czyli prezenty dla przedpremierowych nabywców Painkiller

eLKaeR, 12 lutego 2004, 10:10

Już w najbliższy poniedziałek w Sieci powinna pojawić się edycja pokazowa długo oczekiwanej przez użytkowników gry FPS o nazwie Painkiller (vide news z 29 stycznia 2004). Natomiast pełna wersja dzieła polskiej firmy developerskiej People Can Fly zadebiutuje prawdopodobnie wraz z początkiem tegorocznej jesieni, dzięki staraniom korporacji wydawniczej Dreamcatcher Interactive. Pięć internetowych sklepów z kontynentu północnoamerykańskiego prowadzi przedpremierową sprzedaż produktu rodem znad Wisły, przewidując dla klientów rozmaite prezenty o wyjątkowej atrakcyjności.

„EZ-D” – nowa broń przeciwko piratom.

Kull, 12 lutego 2004, 10:07

Firmy na całym świecie prześcigają się w wymyślaniu technologii, które utrudniłyby działalność ludzi nielegalnie kopiujących dane. Na dość futurystyczne rozwiązanie wpadł koncern Walta Disney’a, którego płyty DVD, z serii „EZ-D” będą ulegać samozniszczeniu, dokładnie po 48 godzinach.

Demo Unreal Tournament 2004 ujrzało światło dzienne!
Demo Unreal Tournament 2004 ujrzało światło dzienne!

Krystian Smoszna, 12 lutego 2004, 10:02

Wielkie święto dla wszystkich fanów Unreal Tournament. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firmy Epic Games, Digital Extremes i Atari, opublikowały w pełni grywalną wersję demo nowej odsłony serii, datowaną na rok 2004.

Garść nowych szczegółów nt. Singles: Flirt Up Your Life

ComCo, 12 lutego 2004, 08:18

Korporacja wydawnicza Deep Silver ujawniła kilka nowych informacji odnośnie ciekawie zapowiadającego się „symulatora życia” w stylu The Sims, czyli Singles: Flirt Up Your Life. Pełna wersja programu trafi do europejskich sklepów już drugiego kwietnia bieżącego roku, natomiast aktualnie trwają również rozmowy z potencjalnymi dystrybutorami gry w Stanach Zjednoczonych.