Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 lutego 2004

EverQuest: Gates of Discord zostanie wydany w Europie
EverQuest: Gates of Discord zostanie wydany w Europie

ComCo, 9 lutego 2004, 17:02

Gates of Discord to szósty dodatek do EverQuesta (popularna produkcja MMOcRPG), który oficjalnie zadebiutuje w amerykańskich sklepach już 9 lutego bieżącego roku. Nie oznacza to jednak, iż owe rozszerzenie nie pojawi się również na Starym Kontynencie - korporacja wydawnicza Ubi Soft poinformowała bowiem o podpisaniu ekskluzywnej umowy z Sony Online Entertainment Inc., na mocy której zajmie się dystrybucją opisywanego add-onu w Europie.

Seria The Sims w niższej cenie

Fajek, 9 lutego 2004, 13:41

W sieci sklepów EMPiKw całej Polsce można już kupić kilka pozycji z serii Sims po nowych niższych cenach. Dotychczas każdy z 3 dodatków (Wakacje, Balanga, Randka) był sprzedawany w cenie 79,90 PLN – aktualna niższa cena to 59,90 PLN.

Poważny kryzys w Blizzard Entertainment...

Łosiu, 9 lutego 2004, 13:35

W przeciągu ostatnich dziesięciu miesięcy świat raz po raz obiegały wiadomości informujące o tym, iż kolejni znani i cenieni pracownicy opuszczają firmę Blizzard Entertainment. Zaczęło się nagle od Billa Ropera (wiceprezesa całej firmy) oraz trzech współzałożycieli Blizzard North, Dave’a Brevika i braci Schaefer, a w ich ślady poszli inni ludzie. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że z Blizzarda odeszło już około 25 – 30 osób (należy zaznaczyć – osób z najwyższych stanowisk), co ma i będzie miało niebagatelny wpływ na przyszłość firmy oraz jej gier. Ten właśnie temat poruszono w artykule opublikowanym na łamach serwisu http://www.hollywoodreporter.com/, poniżej zaś przedstawię kilka najważniejszych faktów jakie w nim opisano.

Pitfall: The Lost Expedition także dla platform klasy N-Gage

eLKaeR, 9 lutego 2004, 11:44

Wielu entuzjastów elektronicznej rozrywki uważa, że gatunek wirtualnych platformówek narodził się w 1982 roku wraz z rynkową premierą programu Pitfall! marki Activision. Za około tydzień do sklepów zawita produkt o nazwie Pitfall: The Lost Expedition, czyli szósta odsłona fascynujących przygód osobnika imieniem Pitfall Harry. Wśród docelowych urządzeń figurują konsole Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance. Równolegle powinien ujrzeć światło dzienne pierwszy odcinek specjalnej edycji rzeczonej gry, dedykowanej przenośnym systemom pokroju N-Gage.

You Are Empty - kolejna gra zza wschodniej granicy

Elrond, 9 lutego 2004, 10:41

Kilka dni temu informowaliśmy was o fakcie tworzenia przez rosyjską grupę programistów Digital Spray Studios gry akcji/FPS o roboczym tytule The Triangle. Okazuje się, że nie jest to jedyny projekt naszych wschodnich braci oparty na autorskim silniku DS2. Otóż DS2 będzie również "motorem napędowym" kolejnej gry z rodzaju FPS, roboczo nazwanej You Are Empty.

W Internecie pojawiają się pierwsze informacje o dużej konwersji Doom 3
W Internecie pojawiają się pierwsze informacje o dużej konwersji Doom 3

Krystian Smoszna, 9 lutego 2004, 10:20

Wciąż dokładnie nie wiadomo, kiedy ukaże się Doom 3, ale fanom to najwyraźniej nie przeszkadza. Coraz śmielej przebąkuje się bowiem o powstaniu pierwszych modów, w tym jednej dużej konwersji, której oficjalna strona właśnie zadebiutowała w Internecie.

Far Cry - niezwykła popularność demo single player i otwarcie nowej strony

Krystian Smoszna, 9 lutego 2004, 09:41

Najpierw dostaliśmy demo single player, teraz nową, oficjalną stronę. Jak widać, przedpremierowa gorączka związana z długo oczekiwaną grą Far Cry, weszła w decydującą fazę. Popularność dema przeszła chyba najśmielsze oczekiwania twórców. W ciągu tygodnia, zostało ono pobrane ponad milion razy i plasuje się w czołówce, najbardziej pożądanych plików w Internecie.

Zaanonsowano Vaishvanarę, nowy RPG rozgrywający się w starożytnych Indiach
Zaanonsowano Vaishvanarę, nowy RPG rozgrywający się w starożytnych Indiach

Krystian Smoszna, 9 lutego 2004, 08:34

Grupa Menon Wave Systems, ogłosiła wczoraj powstanie nowej gry RPG, zatytułowanej Vaishvanara. O samym programie wiadomo jak na razie tylko tyle, że będzie rozgrywać się w starożytnych Indiach, a także zawierać olbrzymie podziemia i otwarte przestrzenie – wszystko w pełnym trójwymiarze.

Kolejna część Wormsów przed końcem roku; czyżby Worms RTS?!

ComCo, 9 lutego 2004, 08:28

Pudełka z trójwymiarowymi Wormsami od paru miesięcy leżą na sklepowych półkach, zaś gracze skupiają się na dokładnym celowaniu w robaki przeciwnika. Nic więc dziwnego, że w Sieci huczy od plotek odnośnie kolejnej części tego, jakże popularnego cyklu. Na oficjalnym forum dyskusyjnym zespołu developerskiego Team 17 pojawiła się nawet propozycja stworzenia strategii czasu rzeczywistego w realiach Worms!

Gas Powered Games pracuje nad następcą Total Annihilation!

Krystian Smoszna, 9 lutego 2004, 07:00

Podczas wykładu w Instytucie Technologii DigiPen w amerykańskim mieście Redmond, Chris Taylor – szef firmy Gas Powered Games – ujawnił kilka wskazówek na temat nowej gry RTS, nad którą właśnie pracuje. Chociaż z jego wypowiedzi trudno wyciągnąć stuprocentowo pewne wnioski, wszystko wskazuje na to, iż tym programem może być długo oczekiwany Total Annihilation 2!