Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2006, 12:31

autor: Jiker

Starcraft: Ghost porzuca konsole poprzedniej generacji?

Oddział firmy Blizzard odpowiedzialny za produkcję gier konsolowych, skupi się aktualnie na poznaniu i ocenieniu możliwości konsol nowej generacji (tych już istniejących, jak i nadciągających). Tym samym prace nad Starcraft: Ghost zostaną odłożone na czas nieokreślony. Czyżby koniec przygody tejże pozycji z konsolami poprzedniej generacji?

Starcraft: Ghost. Gra widmo. Po raz pierwszy zaprezentowana na targach Tokyo Games Show. Dokładnie – podczas edycji odbywającej się w roku… 2002! Od tamtego czasu byliśmy karmieni obrazkami prezentującymi oprawę graficzną gry, trailerami ukazującymi system rozgrywki, a także kolejnymi informacjami o opoźnianiu premiery. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się (najprawdopodobniej) o zaprzestaniu produkcji tejże gry na konsole PlayStation 2 oraz Xbox.

Zgodnie z tym, co można wyczytać w oficjalnym oświadczeniu firmy Blizzard, producenta wspomnianej wyżej pozycji, oddział odpowiedzialny za produkcję gier konsolowych skupi się aktualnie na poznaniu i ocenieniu możliwości konsol nowej generacji (tych już istniejących, jak i nadciągających). Tym samym prace nad Starcraft: Ghost zostaną odłożone na czas nieokreślony.

Mike Morhaime, prezes Blizzard Entertainment, dowodzi, że: Podobnie jak wiele innych firm w tym przemyśle, tak i my byliśmy pod wrażeniem możliwości nowych platform, w związku z czym chcielibyśmy poznać je jeszcze bardziej. Stwierdził ponadto, że cała ta sytuacja pozwoli nakreślić najlepszą drogę, jaką powinien przebyć Starcraft: Ghost.

Starcraft: Ghost porzuca konsole poprzedniej generacji? - ilustracja #1

Quo Vadis Stracrafcie?

Czyżby koniec przygody Starcraft: Ghost z konsolami poprzedniej generacji?