Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 maja 2005, 20:19

autor: "Redakcja GRYOnline.pl"

Poradnik: Warlords Battlecry III

Poradnik do gry Warlords Battlecry III zawiera opis przejścia wszystkich misji związanych fabularnie z Gorgonem, piątym Mrocznym Jeźdźcem, opis wszystkich występujących w grze ras oraz informacje dotyczące kreacji oraz prowadzenia głównej postaci.

„Chociaż grafika może przywoływać na myśl pierwszego Warcrafta, zaś filmy są niemal całkowicie zastąpione statycznymi rysunkami, nie można odmówić programowi atmosfery. Nie o tym jednak będzie traktował napisany przeze mnie tekst - jest to w końcu poradnik, a nie appendix do recenzji czy nostalgiczny felieton jakiegoś zacofanego i staromodnego stratega. Na samym początku chciałbym zaznaczyć, iż nie da się do WBC3 napisać poradnika, który w pełni opisywałby i wyjaśniał wszystkie występujące zagadnienia. Gra jest niesamowicie obszerna - RTS, oferujący niemal 100 odgórnie zaplanowanych i pieczołowicie przygotowanych bitew, 16 zupełnie odmiennych ras, skomplikowany system rozwoju bohatera z więcej niż setką zdolności, ponad 200 artefaktami oraz 28 profesjami i grą online, z powodzeniem mógłby zostać „rozłożony” na conajmniej trzy, cztery dzisiejsze produkcje. Muszę się jednocześnie przyznać, iż kontakt z wcześniejszymi częściami serii miałem ograniczony - jednym zdaniem, nad żadną z poprzednich części nie spędziłem tyle czasu, co nad WBC3. I przyznaję, iż każda godzina z tą grą była wyjątkowa.

Zważywszy na tak duże skomplikowanie merytoryczne oczywistym staje się fakt, iż nie da się opisać i przedstawić wszystkiego bezbłędnie, pomijając już to, iż nikt nie jest doskonały. Dlatego też zachęcam wszystkich fanów gry do dyskutowania na tematy związane bezpośrednio z nią, jak i z poradnikiem, prostowaniem błędów, które popełniłem oraz uzupełnianiem jego zawartości. Mając ograniczoną ilość czasu, musiałem skupić się na konkretnych rzeczach, jednocześnie starałem się napisać wszystko w miarę przyjaźnie i jak najlepiej. O tym, w jakim stopniu mi się to udało, możecie ocenić już tylko Wy, czytelnicy.” - „Calypso”

Warlords Battlecry III - poradnik

Pełna wersja poradnika do gry Warlords Battlecry III w formacie PDF dostępna jest w Strefie Premium oraz za pomocą usługi Poradnik za SMS.