Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2007, 13:48

autor: Metatron

Nowy Mortal Kombat bardziej realistyczny

Wraz z Mortal Kombat: Armageddon twórcy pożegnali się z odchodzącą właśnie generacją konsol i choć nie wszystkim fanom odpowiadały zastosowane w grze rozwiązania (jak np. brak indywidualnych fatality oraz nieprzystające do cyklu wyścigi gokartów), produkcja spotkała się z całkiem dobrym przyjęciem. Teraz twórcy biorą się za kolejną, ósmą już część tej popularnej serii bijatyk.

Wraz z Mortal Kombat: Armageddon twórcy pożegnali się z odchodzącą właśnie generacją konsol i choć nie wszystkim fanom odpowiadały zastosowane w grze rozwiązania (jak np. brak indywidualnych fatality oraz nieprzystające do cyklu wyścigi gokartów), produkcja spotkała się z całkiem dobrym przyjęciem. Teraz twórcy biorą się za kolejną, ósmą już część tej popularnej serii bijatyk i obiecują, że będzie ona zupełnie inna od poprzedniczek.

W wywiadzie udzielonym serwisowi Computer and Videogames Ed Boon opowiedział co nieco o planowanej grze. Przede wszystkim ma być o wiele bardziej realistyczna, brudna i brutalna. W swoich wcześniejszych wypowiedziach Boon zachwycał się stylistyką Gears of War, więc najprawdopodobniej w tym kierunku podążą twórcy serii. „To będzie zdecydowanie bijatyka, jednak poza tym wszystko może się zdarzyć”, powiedział Boon, podkreślając fakt, że nowa gra powstanie całkowicie od początku, bez wykorzystywania starego silnika i mechaniki. Deweloperzy nie czują się zobowiązani do kontynuowania wprowadzonego w trójwymiarowych odsłonach Mortal Kombat systemu broni czy zmiennych stylów walki. Boon przyznał także, że zastanawiają się nad wykorzystaniem sensorów ruchu, w które wyposażony jest pad do PS3, jednak nie ujawnił żadnych szczegółów.

Samej gry możemy spodziewać się nie wcześniej niż pod koniec 2008 roku. Do tego czasu z pewnością pojawią się dokładniejsze informacje.