Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiGBA
Okładka Mortal Kombat Advance (GBA)

Mortal Kombat Advance GBA

Klasyczna dwuwymiarowa bijatyka, dzięki której mamy okazję przejąć kontrolę nad wojownikami z gier "Ultimate Mortal Kombat 3" oraz "MK Trilogy". Uproszczone sterowanie powinno szczególnie zainteresować początkujących graczy.

Bijatyki | 2D | multiplayer | na 2 osoby | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Mortal Kombat Advance (GBA)

producent: Midway Games

wydawca: Midway Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

12grudnia2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mortal Kombat Advance stanowi jedną z pierwszych prób przeniesienia kultowej bijatyki na przenośny model konsoli. Tym razem jest to GameBoy Advance. Warto w tym miejscu dodać, iż gra doczekała się kilku kontynuacji na tej platformie, między innymi w postaci Mortal Kombat: Tournament Edition czy Mortal Kombat: Deadly Alliance.

Opisywany produkt w znacznym stopniu wzorowany jest na grze Ultimate Mortal Kombat 3, która w opinii wielu osób stanowi jedną z najlepiej zrealizowanych dwuwymiarowych bijatyk. Edycja Ultimate stanowiła rozszerzenie trzeciej części Mortal Kombat, wprowadzając między innymi nowe areny, czy też niedostępnych wcześniej zawodników. W opisywanej grze pojawia się także kilku wojowników z Mortal Kombat Trilogy. Ta gra stanowiła z kolei kompilację wszystkich wydanych wcześniej tytułów. W sumie do dyspozycji gracza oddano kilkanaście zróżnicowanych postaci. Co ciekawe, w przeciwieństwie do wielu innych bijatyk, w których kolejnych wojowników należy zazwyczaj odblokowywać, w tym przypadku większość zawodników dostępna jest już od samego początku.

Mortal Kombat Advance ma do zaoferowania dość standardowy wachlarz trybów rozgrywki. Kluczowy punkt programu stanowi oczywiście rozbudowany turniej, w którym musimy pokonać kilkunastu różnych zawodników. W grze nie zabrakło również multiplayera dla czterech osób. Warto także dodać, iż gra ma do zaoferowania kilka zróżnicowanych poziomów trudności, dzięki czemu w równym stopniu powinna zadowolić zarówno nowicjuszy, jak i bardziej zaawansowanych graczy. Sterowanie poszczególnymi postaciami zostało w dość znacznym stopniu uproszczone, a to dlatego, iż przenośna konsolka firmy Nintendo dysponuje stosunkowo ograniczoną liczbą klawiszy. W szczególności widać to na przykładzie skomplikowanych kombinacji ciosów, które wykonuje się teraz w znacznie prostszy sposób. Ograniczono również ilość wykończeń. Każda z postaci dysponuje wyłącznie jednym Fatality. Oprawa wizualna Mortal Kombat Advance stanowi jeden z głównych atutów tej produkcji. Gra przypomina wersje, które powstały z myślą o posiadaczach komputerów osobistych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena czytelników: 3,4 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mortal Kombat Advance

18+

Wymagania sprzętowe Mortal Kombat Advance

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • Link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Powstaje nowy Mortal Kombat!

wiadomość10 czerwca 2010

Firma Warner Bros. Interactive Entertainment zapowiedziała oficjalnie nową odsłonę cyklu Mortal Kombat. Za jej deweloping odpowiedzialna jest ekipa NetherRealm Studios (dawniej Warner Bros. Games Chicago), zarządzana przez pomysłodawcę marki, Eda Boona. Produkcja zostanie wydana na Xboksa 360 i PlayStation w 2011 roku. W Sieci opublikowany został również pierwszy zwiastun produkcji.

Więcej informacji na temat filmu Mortal Kombat
Więcej informacji na temat filmu Mortal Kombat

wiadomość10 czerwca 2010

Wczoraj mogliście obejrzeć u nas krótki, niemal ośmiominutowy film, który okazał się demonstracją kolejnej ekranizacji marki Mortal Kombat. Demonstracją, bo od jego przyjęcia zależeć będzie, czy twórcy dostaną zielone światło i produkcja pojawi się w kinach w pełnej wersji. Dziś poznaliśmy trochę więcej informacji na temat tej zajawki.

Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony]
Mortal Kombat - tajemniczy filmik zapowiedzią nowej ekranizacji? [news uaktualniony]

wiadomość9 czerwca 2010

Fani Mortal Kombat mają powody do radości. Na sieci pojawił się tajemniczy filmik, który najprawdopodobniej pochodzi z nowej ekranizacji popularnej niegdyś serii mordobić.

Nowy Mortal Kombat pod koniec 2010 roku?
Nowy Mortal Kombat pod koniec 2010 roku?

wiadomość8 marca 2010

Redakcja serwisu TRMK dotarła do szeregu plotek i niepotwierdzonych informacji poświęconych dziewiątej odsłonie cyklu bijatyk Mortal Kombat. Wynika z nich, że premiera kolejnego dzieła Eda Boona i ekipy WB Games Chicago ma szansę odbyć się pod koniec bieżącego roku, a nowe fakty na jego temat ujawnione zostaną w przyszłym miesiącu.

Filmowy Mortal Kombat powróci?
Filmowy Mortal Kombat powróci?

wiadomość27 stycznia 2010

W sieci pojawiły się plotki, że Warner Bros pracuje nad powrotem filmowej adaptacji gry Mortal Kombat, do której firma nabyła prawa w ubiegłym roku po bankructwie poprzedniego właściciela (Midway). Z wiadomości opublikowanej przez stronę Bloody Disgusting dowiadujemy się, że najwyraźniej nie chodzi o trzecią część kinowej serii a raczej całkowity „restart” marki.