Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 sierpnia 2008, 12:59

autor: vampire

Nowa gra twórców Rock Band umożliwi komponowanie własnych utworów

Okazuje się, że po wydaniu Rock Band 2 jego twórcy mają zamiar przygotować kolejną grę muzyczną, która podobnie jak nowe Guitar Hero umożliwi użytkownikom tworzenie własnych utworów. Jak możemy przeczytać w zamieszczonej na blogu MTV Multiplayer wypowiedzi Johna Drake’a, przedstawiciela firmy Harmonix, opcja ta miałaby być znacznie łatwiejsza w obsłudze.

Okazuje się, że po wydaniu Rock Band 2 jego twórcy mają zamiar przygotować kolejną grę muzyczną, która podobnie jak nowe Guitar Hero umożliwi użytkownikom tworzenie własnych utworów. Jak możemy przeczytać w zamieszczonej na blogu MTV Multiplayer wypowiedzi Johna Drake’a, przedstawiciela firmy Harmonix, opcja ta miałaby być znacznie łatwiejsza w obsłudze, a tworzenie własnych kawałków powinno sprawiać większą frajdę niż ma to miejsce u konkurencji, gdzie kreator nadaje się jedynie dla hardcorowców. Drake pozwolił sobie nawet na stwierdzenie, że w przypadku ich dzieła przynajmniej istniałaby szansa na pojawienie się naprawdę ciekawych utworów, a nie jedynie coverów muzyki z innych gier.

Póki co, są to jedyne informacje, które na temat projektu poznaliśmy. Drake przypomniał jeszcze, że jego firma już wcześniej stworzyła dwie gry muzyczne umożliwiające tworzenie własnej muzyki - przeznaczone na PS2 Amplitude i Frequency.