Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Najpopularniejsze Wiadomości GRYOnline.pl marzec 2003

Dzisiejsze premiery gier

ComCo, 26 marca 2003, 11:52

Amerykańscy wydawcy nie próżnują, dzięki czemu długo oczekiwane i świetnie zapowiadające się tytuły - Delta Force: Black Hawk Down, Devastation oraz CSI: Crime Scene Investigation - powinny być już dostępne w sprzedaży detalicznej na Zachodzie. Nam, niestety, przyjdzie jeszcze trochę poczekać na polskie premiery powyższych produkcji...

Darmowe pobieranie pełnej wersji Grand Theft Auto czas zacząć!

eLKaeR, 8 marca 2003, 12:12

Już prawie pięć lat minęło od momentu oficjalnej rynkowej premiery pierwszej odsłony popularnej serii Grand Theft Auto. Dzięki brytyjskiej firmie Rockstar Games pełna wersja owego produktu dostępna jest dla wszystkich użytkowników Internetu całkowicie za darmo.

Nie do wiary... Czyżby „The Longest Journey 3” ?

Void, 24 marca 2003, 07:35

Oj, coś rozpędzili nam się panowie z firmy Funcom. Najpierw zapierali się, że „The Longest Journey” pod żadnym pozorem kontynuowana nie będzie, gdyż nie widzą takiej potrzeby. Później, zmuszeni jednak do pracy nad drugą częścią tej znakomitej przygodówki, nie spieszyli się z podaniem w miarę rozsądnego terminu w jakim są w stanie skończyć swoje twórcze działania. A teraz proszę...

Grand Theft Auto 4 – prace rozpoczęte! GTA: San Andreas w przygotowaniu!
Grand Theft Auto 4 – prace rozpoczęte! GTA: San Andreas w przygotowaniu!

ComCo, 2 marca 2003, 09:53

Zgodnie z informacjami, jakie podał zachodni serwis Computer & Video Games, pięciu najważniejszych programistów z firmy Rockstar North rozpoczęło już prace nad pełnoprawnym sequelem do chyba najbardziej kontrowersyjnej gry ostatnich lat - Grand Theft Auto 3! Autorzy przygotowują również kolejną grę w stylu GTA: Vice City (czyli coś a’la samodzielne rozszerzenie GTA3 oparte na tych samych rozwiązaniach, ale z inną fabułą), którego akcja najprawdopodobniej będzie rozgrywała się w San Andreas!

Commandos 3, Soul Reaver 3 i spółka

eLKaeR, 10 marca 2003, 12:12

Korporacja Eidos Interactive ujawniła fragment swojego planu wydawniczego na drugą połowę bieżącego roku. Owe zestawienie obejmuje jeden produkt PeCetowy oraz cztery pozycje, dedykowane konsolom Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube.

„Diabeł w kamieniu” - Pierwszy polski dodatek do gry Neverwinter Nights
„Diabeł w kamieniu” - Pierwszy polski dodatek do gry Neverwinter Nights

Fajek, 4 marca 2003, 10:05

W najbliższym GameStarze ukaże się pierwszy polski dodatek do gry Neverwinter Nights (tzw. mod) przygotowany przez Studio Sarmatia (m. in. twórców scenariusza i projektu gry Wiedźmin, oraz autorów papierowego systemu RPG Dzikie Pola). Dodatek opracowany został z myślą o polskiej wersji gry. Akcja Diabła, bo tak właśnie nazywa się ów mod, nie rozgrywa się jednak w świecie fantasy znanym z oryginalnego Neverwinter Nights, ale w średniowiecznej Europie, w roku 1450, w małym miasteczku na Śląsku.

Skoki Narciarskie 2003: Polski orzeł - poradnik

Sznur, 14 marca 2003, 19:17

Adam Małysz właśnie wygrał kolejne zawody Pucharu Świata, wiec zapewne wielu z Was ponownie sięgnie po symulację Skoki Narciarskie 2003: Polski orzeł, aby udowodnić, że każdy Polak skakanie „ma we krwi”. W tym ambitnym celu pomoże Wam poradnik do wspomnianej gry, dzięki któremu będziecie mogli szlifować technikę na każdym etapie, począwszy od wyboru sprzętu, poprzez rozbieg, wybicie, kontrolowanie lotu, aż po umiejętne lądowanie z tzw. telemarkiem.

Iron Storm - poradnik

Sznur, 25 marca 2003, 17:43

W Dziale Poradników pojawił się szczegółowy opis ukończenia gry Iron Storm, alternatywnej wizji I wojny światowej utrzymanej w konwencji FPS. Poradnik zawiera wiele osobistych uwag autora dotyczących rozwiązania niektórych zaistniałych sytuacji, wyboru odpowiedniej drogi, oraz decyzji dotyczących taktyki.

Wersja 43.45 oficjalnych sterowników nVidia Detonator

eLKaeR, 28 marca 2003, 12:44

Dzięki staraniom fachowców, zatrudnionych w korporacji nVidia, na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynęła kolejna oficjalna wersja driver’ów o nazwie Detonator, przeznaczonych dla kart graficznych, wyposażonych m.in. w procesory z rodzin GeForce i Quadro.

Operacja wojskowa w Iraku, a rynek gier video

Łosiu, 26 marca 2003, 11:29

Jak można się było spodziewać rynek gier komputerowych nie mógł przejść obojętnie obok wydarzeń, które rozgrywają się w Iraku. Jak poniżej informuje mój redakcyjny kolega mod „Desert Combat” stanie się niedługo płatnym rozszerzeniem, a ponadto amerykańscy sprzedawcy donoszą, iż gwałtownie wzrosło zainteresowanie grami o tematyce wojennej. Z kolei w Niemczech, państwie negatywnie odnoszącym się do amerykańskiej inwazji na Irak, zabroniono wystawiać na półkach i witrynach sklepowych gry Command & Conquer: Generals.

Naga prawda o dziewczętach z Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball
Naga prawda o dziewczętach z Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball

eLKaeR, 30 marca 2003, 11:44

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych gier konsolowych początku bieżącego roku była bez wątpienia pozycja, nosząca nazwę Dead or Alive Xtreme Beach Volleyball. Tytuł ów zadedykowany został platformie Microsoft Xbox i traktuje o wirtualnych mistrzostwach siatkówki plażowej, w których udział biorą wyłącznie skąpo ubrane młode dziewczęta. Jednakże za sprawą użytkowników, funkcjonujących w ramach tzw. „szarej strefy”, zawodniczki porzuciły wyzywające kostiumy i paradują w „strojach Ewy”.

Misja w dżungli – dodatek do „I.G.I 2: Covert Strike”

Void, 18 marca 2003, 09:59

Jeszcze na dobre nie przebrzmiały echa po hucznej premierze drugiej części niezwykle popularnej gry jaką niewątpliwie była „Project I.G.I”, jeszcze nie wszyscy gracze zdążyli się w nią zaopatrzyć, a tu już zaczynają się pojawiać pierwsze poprawki i rozszerzenia...

„Złoty Dodatek” do Skoków Narciarskich 2003
„Złoty Dodatek” do Skoków Narciarskich 2003

Fajek, 11 marca 2003, 14:27

Najnowszy, trzeci już dodatek do gry Skoki narciarskie 2003 zawiera wszystkie dotychczas wydane łatki i usprawnienia, rozszerza grę do poziomu Złotej edycji, która niedawno trafiła do sprzedaży. Wszyscy posiadacze podstawowej wersji gry dzięki nowemu dodatkowi za darmo korzystają z opcji dostępnych w Złotej edycji.

Kwietniowy numer magazynu Click! już w kioskach

Solnica, 11 marca 2003, 15:20

Do kiosków i punktów z prasą na terenie naszego kraju trafił kwietniowy numer magazynu Click! Na dołączonej doń płycie CD zamieszczono m.in. pełną wersję gry „Millennium Racer” a wewnątrz magazynu jak zwykle wiele różnego typu materiałów na temat gier, nowinki sprzętowe, recenzje filmów, itp.

Nowości z Mirage Interactive - Mortyr 2 i WWW43 na screenach, pierwsze informacje o drugim Mortyrze

Łosiu, 6 marca 2003, 09:07

Znana polska firma developerska, Mirage Interactive, przedstawiła wczoraj dużą dawkę nowych materiałów graficznych z obecnie produkowanych przez siebie tytułów. Mowa tu o wczesnych screenach z Mortyra 2 oraz kilkunastu sceenach z gry nazwanej roboczo WWW43 (prawdopodobnie jest to Another War 2). Ponadto firma zdradziła całkiem sporo szczegółów dotyczących Mortyra 2, fabułę, styl nowej gry, itp.

Ogromne roboty bojowe również w kinach

eLKaeR, 2 marca 2003, 12:44

Jest już przesądzone, iż popularna seria futurystycznych gier wirtualnych o nazwie MechWarrior doczeka się adaptacji filmowej. Powstanie tejże gwarantuje umowa, podpisana właśnie przez korporację WizKids i studio Electric Entertainmet.

Prace nad Sea Dogs II zawieszone..., a cóż to... Pirates of the Caribbean??

Łosiu, 28 marca 2003, 09:36

Bethesda Softworks powiadomiła dziś (ku mej ogromnej rozpaczy), iż prace nad znakomitym „Sea Dogs II” zostały „zawieszone” i tytuł ten z pewnością nie ukaże się w tym roku. Pytam się. Dlaczego, dlaczego, dlaczego... czekam na tą grę od 2 lat...?!!! Odpowiedź znajduję w kolejnym wersie informacji pasowej... Ponieważ rozpoczęto prace nad bardzo podobną grą zatytułowaną „Pirates of the Caribbean” opartą na nadchodzącym filmie fabularnym Disney’a, o tytule „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl” z Johnny Deppem w roli głównej. Na pierwszy rzut oka... tragedia..., ale po wnikliwszym przyjrzeniu się sprawie okazuje się, iż....

"Złota" edycja Empire Earth już na sklepowych półkach

eLKaeR, 5 marca 2003, 09:32

Nakładem amerykańskiej korporacji Sierra Entertainment został właśnie wydany produkt o nazwie Empire Earth: Gold Edition. Pozycja owa jest specjalnym zestawem, zawierającym grę strategiczną Empire Earth oraz jej oficjalne rozszerzenie, noszące tytuł The Art of Conquest. Dotychczasowa dystrybucja obu rzeczonych programów osobno przyniosła ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy.

Operation Flashpoint 2 – potwierdzony...

Void, 20 marca 2003, 13:35

Każdy, kto lubi od czasu do czasu poszaleć z karabinem w ręku na wirtualnych polach walki, z rozrzewnieniem zapewne wspomina grę czeskiej produkcji pod tytułem „Operation Flashpoint”. Znakomita symulacja działań jednostki na zapleczach wroga znalazła ogromne grono zwolenników na całym świecie. Na szczęście, jak to niestety często bywa, autorzy tej gry po odniesionym sukcesie nie oddali się błogiemu lenistwu, lecz zakasali rękawy i wzięli ostro do dalszej pracy...

Top Secret wycofany z rynku

ComCo, 3 marca 2003, 17:32

Niestety, to co już od jakiegoś czasu wydawało się być faktem zostało teraz oficjalnie potwierdzone - pismo "Top Secret" na stałe opuściło polski rynek. Magazyn zapowiadany był jako przełom wśród pism branżowych i był adresowany do doświadczonego gracza, jednak rzeczywistość w okrutny sposób zweryfikowała nadzieje fanów. Słabe wyniki sprzedaży zmusiły wydawnictwo Axel Springer Polska do zrezygnowania z tego tytułu – pozostała nam już tylko pamięć o "starym" i "nowym" TS-ie...