Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 12 marca 2003

Zawsze można pokopać piłeczkę na podwórku...
Zawsze można pokopać piłeczkę na podwórku...

ComCo, 12 marca 2003, 17:46

Firma Infogrames poinformowała o wydaniu kolejnego tytułu z serii gier dla najmłodszych o nazwie Backyard Soccer 2004. Jak sama nazwa wskazuje, całość jest arcade'owym symulatorem piłki kopanej w nieprofesjonalnym wydaniu - przeniesiemy się na podwórkowe boisko, gdzie przyjdzie nam rozgrywać wirtualne spotkania z udziałem najmłodszych zawodników.

Ghost Recon Gold Edition w sklepach

ComCo, 12 marca 2003, 17:15

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, korporacja Ubi Soft Entertainment poinformowała, że do sklepów trafiła już "Złota Edycja" gry Tom Clancy's Ghost Recon. Cały pack obejmuje oryginalny tytuł oraz dwa dodatki o nazwach: Desert Siege oraz Island Thunder, jakie ukazały się do tej pory.

Sześć zer Age of Mythology

eLKaeR, 12 marca 2003, 15:23

Zaledwie od czterech miesięcy obecna jest na rynku trójwymiarowa strategia czasu rzeczywistego zatytułowana Age of Mythology, a już zdążyła zyskać miano hitu wydawniczego. Najnowsze dzieło developerów z firmy Ensemble Studios przekroczyło właśnie granicę miliona sprzedanych egzemplarzy w ramach globalnego systemu dystrybucji.

AMD ponownie obniża ceny

Fajek, 12 marca 2003, 14:38

Firma AMD ponownie obniża ceny swoich procesorów. Kilka tygodniu temu przy okazji premiery nowych Athlon’ów XP na rdzeniu Barton, AMD już obniżyło ceny i teraz robi to powtórnie.

Kwietniowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY w kioskach.

Solnica, 12 marca 2003, 14:20

Dzisiaj do kiosków i punktów z prasą na terenie naszego kraju trafił kwietniowy numer magazynu Komputer ŚWIAT GRY. Na dołączonej doń płycie CD zamieszczono m.in. pełną wersję gry Złoto i Chwała: Droga do El Dorado a wewnątrz magazynu jak zwykle wiele różnego typu materiałów na temat gier: testy, ściągawki, tajne kody, itp.

Gorky Zero - nowe informacje i pierwsze screeny
Gorky Zero - nowe informacje i pierwsze screeny

Łosiu, 12 marca 2003, 14:11

Z przyjemnością informuję, iż z firmy Metropolis Software dotarły do nas nowe informacje dotyczące niedawno zapowiedzianej gry taktyczno-zręcznościowej „Gorky Zero”. Ponadto w naszej galerii możecie oglądnąć pierwsze screeny z tej ciekawie zapowiadającej się produkcji. Przypominam, iż przewiduje się, że gra trafi do sprzedaży jesienią tego roku.

Odmieniona strona Darkfall

Void, 12 marca 2003, 13:10

Trzeba uczciwie przyznać, że dosyć dawno nie pojawiło się nic nowego w naszym Serwisie na temat przygotowywanej przez norweską firmę Razorwax gry z gatunku określanego skrótem MMORPG, zatytułowanej „Darkfall”. Ale tak po prawdzie nie było ku temu szczególnej okazji. Prace trwały, a przedstawiciele producenta nabrali wody w usta. Jednakże im bliżej premiery, zaplanowanej na czerwiec tego roku, tym nowych wieści przybywało, aż wreszcie Razorwax zaprezentował nam całkowicie odmienioną stronę gry.

Imperatory 2002 rozdane

Łosiu, 12 marca 2003, 12:28

Kilka dni temu odbyła się tegoroczna impreza rozdania Imperatorów, najstarszych w Polsce nagród przyznawanych przez serwis Imperium Gier za osiągnięcia w branży gier video.

Tom Clancy's Splinter Cell, a połączenie kablowe GameCube i GameBoy Advance
Tom Clancy's Splinter Cell, a połączenie kablowe GameCube i GameBoy Advance

eLKaeR, 12 marca 2003, 11:44

Trójwymiarowa gra akcji pt. Tom Clancy’s Splinter Cell dostępna jest na razie wyłącznie dla użytkowników komputerów osobistych klasy PC i konsol Microsoft Xbox. Natomiast ciągle trwają prace nad konwersjami, dedykowanymi systemom Sony PlayStation 2 (planowana data premiery: 8 kwietnia 2003) oraz Nintendo GameCube (6 maja 2003) i GameBoy Advance (5 czerwca 2003). Korporacja Ubi Soft Entertainment ujawiniła, iż pomiędzy dwoma ostatnimi portami zachodzić będzie szeroko rozumiana interakcja, dzięki obsłudze opcji bezpośredniego połączenia przewodowego.

Drugi darmowy bonus pack dla Unreal Tournament 2003

eLKaeR, 12 marca 2003, 11:23

Blisko miesiąc temu swoją premierę miał pierwszy oficjalny pakiet rozszerzający, dedykowany popularnej grze z gatunku FPS pt. Unreal Tournament 2003. Natomiast dziś dostępny jest już kolejny add-on, przygotowany przez zespół developerski z korporacji Epic Games (poprzedni zestaw opracowało studio Digital Extremes).

Recenzja: Need for Speed – Hot Pursuit 2

Fajek, 12 marca 2003, 11:21

Najnowsza gra z serii NFS jest bez wątpienia najładniejsza. Niestety jakość grafiki nie decyduje o jakości samej gry, która w przypadku NFS: Hot Pursuit 2 jest co najmniej dyskusyjna.

Znów powrócimy do Raccoon City?

Void, 12 marca 2003, 10:27

A jednak... Seria Resident Evil zdaje się nie mieć końca... Wydarzenia jakie miały miejsce w miasteczku Raccoon City stały się widać ogromną inspiracją dla włodarzy firmy Capcom, gdyż poszczególne części tej serii, przygotowane na różne platformy, ukazują się jedna za drugą.

„The Sydney Mystery” w przygotowaniu...
„The Sydney Mystery” w przygotowaniu...

ComCo, 12 marca 2003, 08:46

Dlaczego wujek Fred został porwany? Kto podkłada bomby na terenie całego Sydney i dlaczego właśnie Ty jesteś w to wplątany? Czy praktycznie jeden człowiek może stworzyć grę komputerową? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź sięgając po The Sydney Mystery - najnowszą grę przygodową, której wydaniem zajmie się firma Twilight Software.

Dwa dodatki do Disciples II w drodze

Łosiu, 12 marca 2003, 08:36

Jak donosi firma Strategy First, jeszcze w tym roku do sprzedaży trafią dwa samodzielne dodatki do strategii fantasy, rozgrywanej w trybie turowym, pt. Disciples II: Mroczne Proroctwo (ang. Disciples II: Dark Prophecy). Pierwszy nosił będzie tytuł Disciples II: Guardians of the Light i zostanie wydany na zachodzie w maju, a drugi zatytułowany Disciples II: Servants of the Dark zadebiutuje w czerwcu.

Demo Breeda pod koniec tego miesiąca
Demo Breeda pod koniec tego miesiąca

Solnica, 12 marca 2003, 08:31

Co prawda ostatni termin nie został przez CDV dotrzymany i pod koniec ubiegłego roku musieliśmy obejść się jedynie smakiem, jednak jest wysoce prawdopodobne, iż kolejna obietnica tego wydawcy, według której demo Breeda udostępnione zostanie pod koniec marca, zostanie tym razem spełniona. Oznaczałoby to, iż za kilkanaście dni dane nam będzie bliżej zapoznać się z tym jakże ciekawie zapowiadającym się tytułem powstającym w studiu zespołu Brat Design.