Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 marca 2003

GROM - poradnik

Sznur, 5 marca 2003, 16:55

Najnowszy pozycja w Dziale Poradników to opis przejścia przygodowej gry akcji GROM, opowiadającej o nieco zwariowanych i niesamowitych perypetiach doborowego oddziału pułkownika Groma, podążającego śladem tajnego projektu nazistów w górach Tybetu. Znaleziono tam pozostałości wysoko rozwiniętej starożytnej cywilizacji, która według mitów i legend dysponowała prawdziwie śmiercionośną bronią. Oczywiście musimy przeszkodzić nazistowskim archeologom w pozyskaniu tak potężnej mocy i przy okazji sprawdzić, jaką tajemnicę skrywa odległy Tybet.

Recenzja: Master of Orion III

Fajek, 5 marca 2003, 15:35

Master of Orion to tytuł znany chyba każdemu, kto jest fanem komputerowych gier strategicznych rozgrywanych w turach. Obie części MoO na dobre weszły do historii gier na PC, co spowodowało, iż zdecydowano się na cześć III. Efekt prawie 5-letniej pracy programistów możemy ocenić już dziś.

Zapowiedź: Xenus

Fajek, 5 marca 2003, 11:13

Xenus to trójwymiarowa gra akcji/FPP stworzona przez ukraiński zespół Deep Shadows, twórców silnika graficznego Vital Engine. Poprzednio został on wykorzystany w grze Codename: Outbreak, w Xenus’ie zaś mamy do czynienia z jego drugą, udoskonaloną wersją.

Nauczyciele mówią „NIE” coraz popularniejszym SMS-om

Łosiu, 5 marca 2003, 10:01

Jak wszystko co nowe i tak popularne wśród młodzieży i dzieci, że można już spokojnie mówić o zjawisku „masowym” tak i wiadomości tekstowe w naszych komórkach zaczynają zwracać uwagę pewnych grup ludzi: psychologów, uczonych czy naukowców, którzy przedstawiają społeczeństwu zgubny wpływ tych nowinek na rozwój młodych ludzi. W tym przypadku chodzi o angielskich nauczycieli, którzy podnieśli alarm „dydaktyczny” po zetknięciu się z taką oto wiadomością - „My smmr hols wr CWOT. B4, we usd 2go2 NY 2C my bro, his GF & thr 3 :- kds FTF. ILNY, it's a gr8 plc”.

Trwa znakomita passa projektu Xbox Live

eLKaeR, 5 marca 2003, 09:44

Każdy nabywca usługi Xbox Live otrzymuje możliwość podłączenia swojej „czarnej skrzynki” do Internetu i korzystania z jego dobrodziejstw w zakresie prowadzenia rozgrywki wieloosobowej oraz pozyskiwania uaktualnień konkretnych gier. Rzeczony system dostępny jest obecnie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii, a ilość zarejestrowanych przekroczyła już próg 350.000 osób.

Konsole – przygotowania do kolejnego wielkiego starcia

Łosiu, 5 marca 2003, 09:35

Niedawno byliśmy świadkami dogadania się nVidii i Microsoftu w sprawie dalszej współpracy mającej na celu rozwój konsoli Xbox i tworzenia Xboxa2, dziś z kolei podobną umowę zawarły firmy ATI i Nintendo. Otóż na mocy zawartego porozumienia, ATI dostarczy technologie, które będą wykorzystywane w nowych produktach firmy Nintendo, i choć nie powiedziano tego wprost, z pewnością chodzi tu o niedawno zapowiedzianego następcę GameCube’a. Ciekawy artykuł dotyczący konsoli PlayStation 3 zamieścił też serwis siliconvalley.com. Otóż poruszono w nim temat niezwykle zaawansowanej architektury i niezwykłej wydajności PlayStation 3, ale także problemów programowania i pisania gier na tą skomplikowaną platformę.

"Złota" edycja Empire Earth już na sklepowych półkach

eLKaeR, 5 marca 2003, 09:32

Nakładem amerykańskiej korporacji Sierra Entertainment został właśnie wydany produkt o nazwie Empire Earth: Gold Edition. Pozycja owa jest specjalnym zestawem, zawierającym grę strategiczną Empire Earth oraz jej oficjalne rozszerzenie, noszące tytuł The Art of Conquest. Dotychczasowa dystrybucja obu rzeczonych programów osobno przyniosła ponad dwa miliony sprzedanych egzemplarzy.

Premiera Master of Orion III PL

Solnica, 5 marca 2003, 09:30

Jak poinformował nas CD Projekt, na półki sklepowe w naszym kraju trafiły dzisiaj pudełka z Master of Orion III, bez wątpienia jedną z ciekawszych i bardziej oczekiwanych gier strategicznych tego roku.

Oficjalne Single-player demo Tom Clancy's Rainbow Six: Raven Shield

Łosiu, 5 marca 2003, 09:23

Po szumnych zapowiedziach przyszedł czas na wstępną weryfikację podawanych przez wydawcę i producenta rewelacji. Oczywiście mowa tu o kolejnej odsłonie popularnej serii taktycznych gier akcji ze studia Red Storm - Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield, której wersja demonstracyjna dedykowana rozgrywce w trybie Single Player wylądowała na naszym FTP. Zapraszam wszystkich fanów tego tytułu do pobrania tych, bagatelka 220 megabajtów.

Aktualizowanie O.R.B. po raz wtóry

eLKaeR, 5 marca 2003, 09:09

Autorzy futurystycznej strategii czasu rzeczywistego pt. O.R.B., czyli pracownicy korporacji Strategy First, przygotowali drugą z kolei „łatę” dla amerykańskiej edycji owego produktu.

IL-2 Sturmovik: Forgotten Battles poszybował do sklepów

Solnica, 5 marca 2003, 08:29

Na półkach sklepowych w Stanach Zjednoczonych pojawił się kolejny, bardzo smakowity kąsek dla fanów komputerowej awiacji, stworzony przez rosyjski zespół 1C Maddox Games symulator lotu z okresu II wojny światowej – IL-2 Sturmovik: Forgotten Battles.