Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 26 marca 2003

Kolejna usługa Dial-Up dla polskich internautów

Fajek, 26 marca 2003, 15:00

Od dziś firma P.S.I.-net Internet oferuje usługę dostępu do Internetu za pośrednictwem połączenia dial-up. Najważniejszą cechą tej usługi jest fakt, iż jest ona zupełnie niezależna od TP S.A., gdyż bazuje na sieci szkieletowej zbudowanej przez Energis Polska.

Podejrzane sterowniki – FutureMark nie dowierza nVidii

Fajek, 26 marca 2003, 12:12

W momencie pojawienia się w Internecie kolejnej wersji znanego benchmarka 3Dmark oznaczonego cyframi 03 rozgorzała dość zażarta dyskusja na temat jego przydatności w testowaniu wydajności systemów komputerowych. W zasadzie najwięcej pretensji zgłaszała firma nVidia, gdyż to właśnie jej najnowszy układ (GeForce FX) wypadł nadspodziewanie słabo w porównaniu z układami konkurencji (Radeon 9700). Jednak niedawno nVidia wydała serię sterowników (42.67, 42.68, 42.69), które dały kartom z GeForce FX na pokładzie praktycznie 100% przyrost wydajności. Fakt ten bardzo zaniepokoił panów z FutureMark, którzy zastanawiając się czy sterowniki te nie zostały specjalnie „przygotowane” do uzyskania wyższych wyników w 3Dmark’u, zablokowali możliwość ich użycia w 3Dmark03, gdyż nie byli w stanie sprawdzić czy taki proceder ze strony nVidii nie miał miejsca.

Dzisiejsze premiery gier

ComCo, 26 marca 2003, 11:52

Amerykańscy wydawcy nie próżnują, dzięki czemu długo oczekiwane i świetnie zapowiadające się tytuły - Delta Force: Black Hawk Down, Devastation oraz CSI: Crime Scene Investigation - powinny być już dostępne w sprzedaży detalicznej na Zachodzie. Nam, niestety, przyjdzie jeszcze trochę poczekać na polskie premiery powyższych produkcji...

Pierwsze sygnały na temat FIFA Online

eLKaeR, 26 marca 2003, 11:32

Popularna seria wirtualnych gier futbolowych, sygnowana nazwą Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (Federation Internationale de Football Associations; FIFA) zostanie wkrótce przeniesiona na grunt online. Jednakże korporacja wydawnicza Electronic Arts nie zdążyła jeszcze potwierdzić owych rewelacji.

Kin, czyżby zza horyzontu wyłonił się pogromca Halo?

Solnica, 26 marca 2003, 11:31

Mający swą siedzibę w Holandii zespół Lost Boys opracowuje na zlecenie Sony Europe grę FPS o krótkim i nieco tajemniczym tytule Kin, która ma wedle jej twórców pozostawić daleko w tyle całą konkurencję, łącznie z wiodącą obecnie prym wśród tego typu pozycji grą Halo.

Operacja wojskowa w Iraku, a rynek gier video

Łosiu, 26 marca 2003, 11:29

Jak można się było spodziewać rynek gier komputerowych nie mógł przejść obojętnie obok wydarzeń, które rozgrywają się w Iraku. Jak poniżej informuje mój redakcyjny kolega mod „Desert Combat” stanie się niedługo płatnym rozszerzeniem, a ponadto amerykańscy sprzedawcy donoszą, iż gwałtownie wzrosło zainteresowanie grami o tematyce wojennej. Z kolei w Niemczech, państwie negatywnie odnoszącym się do amerykańskiej inwazji na Irak, zabroniono wystawiać na półkach i witrynach sklepowych gry Command & Conquer: Generals.

Recenzja: Sim City 4

Fajek, 26 marca 2003, 11:16

Sim City 4 to kolejna część słynnej serii, symulacji życia i rozwoju miasta, rozwijanej przez firmę Maxis już od ponad 10 lat. Jednak w odróżnieniu od poprzedniczek, gracz nie buduje jednego „cudownego”, odizolowanego od świata miasta, lecz może powiązać swoje miasto z innymi jednostkami osadniczymi i tym samym stworzyć wielką aglomerację połączoną ekonomicznie i przemysłowo.

"Wielkie N" rośnie w siłę!

eLKaeR, 26 marca 2003, 10:10

Analitycy, specjalizujący się w badaniu brytyjskiego rynku elektronicznej rozrywki, zgodnie twierdzą, iż minione jedenaście dni zaowocowało wyraźnym umocnieniem pozycji korporacji Nintendo, przygotowującej właśnie europejski debiut przenośnej platformy GameBoy Advance SP (28.03.2003).

Premiera Shadowbane = początek "łatania"

eLKaeR, 26 marca 2003, 09:09

Mieszkańcy kontynentu północnoamerykańskiego mogą już nabyć pełną wersję gry z gatunku MMOcRPG pt. Shadowbane. Nowe dzieło developerów z teksańskiej firmy Wolfpack Studios dostępne jest na platformy PC i Macintosh, a rolę jego rynkowego dystrybutora spełnia korporacja Ubi Soft Entertainment. Jednakże zaledwie kilkanaście godzin po premierze rzeczonego produktu w Internecie umieszczono pierwszą „łatkę”.

Desert Combat - koniec z „darmochą”, chcesz zagrać to zapłać

Solnica, 26 marca 2003, 08:53

Wszystko wskazuje na to, iż Desert Combat, bardzo ciekawie zapowiadająca się modyfikacja do niewątpliwego hitu ubiegłego roku - Battlefield 1942, przestanie już wkrótce być darmowym MODem i przeistoczy się w komercyjny dodatek do tej gry. Jednym z głównych powodów takiego obrotu rzeczy jest między innymi trwająca obecnie wojna w Iraku.

Dwadzieścia bestsellerów rodem ze Zjednoczonego Królestwa

eLKaeR, 26 marca 2003, 08:32

Brytyjska organizacja o nazwie Entertainment & Leisure Software Publishers Association (ELSPA) opublikowała właśnie zaktualizowaną listę dwudziestu najlepiej sprzedających się gier wirtualnych na Wyspach. Zestawienie obejmuje zarówno tytuły PeCetowe, jak i pozycje, dedykowane konsolom Sony PlayStation i PlayStation 2, Microsoft Xbox oraz Nintendo GameCube i GameBoy Advance.

Intel i duet nowych procesorów

eLKaeR, 26 marca 2003, 08:08

Oferta korporacji Intel już niebawem zostanie rozszerzona o dwa nowe procesory, noszące nazwy kodowe Prescott i Tejas. Pierwszy z wymienionych produktów zadebiutuje najprawdopodobniej za sześć miesięcy, natomiast drugi trafi do sprzedaży na przełomie 2003 i 2004 roku.

Plany Segi na 2003/2004 rok???

ComCo, 26 marca 2003, 07:30

Po sieci krąży lista gier, które rzekomo mają zostać wydane przez europejski oddział korporacji Sega w następnych 12 miesiącach. Taki stan rzeczy, tj. ów plan, wprowadził małe zamieszanie, gdyż nikt oficjalnie nie potwierdził prac nad niektórymi produkcjami. Jeżeli jednak zapowiedzi okażą się być prawą, to czeka nas wysyp naprawdę ciekawych tytułów...

Projekt, który „nie wypalił” – Renegade 2...
Projekt, który „nie wypalił” – Renegade 2...

ComCo, 26 marca 2003, 07:23

Dosyć niedawno zamknięto studio Westwood, jednak pamięć po jego osiągnięciach pozostała. Po tytułach, jakie stworzyli jego programiści oraz projektach, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Jednym z nich był sequel gry Command & Conquer: Renegade - wiele osób do dzisiaj nie może wybaczyć twórcom zawieszenia prac nad tym dziełem, a w sieci ciągle pojawią się nowe materiały ukazujące rzeczoną produkcję w akcji...