Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 marca 2003

Recenzja: Ski Resort Tycoon 2

Fajek, 24 marca 2003, 15:20

Ski Resort Tycoon 2 to kolejna strategia ekonomiczna z cyklu „zbuduj i zarządzaj”. Tym razem producent postanowił odświeżyć, użyty już wcześniej, pomysł budowy ośrodka sportów zimowych.

Jakie platformy preferują producenci gier?
Jakie platformy preferują producenci gier?

ComCo, 24 marca 2003, 15:01

Według ankiety przeprowadzonej przez zachodnią firmę SN Systems, blisko co czwarty developer (z około 75 uczestniczących w badaniach) na docelową platformę dla swoich przyszłych tytułów wybiera konsolę PlayStation 2. Tuż za nią uplasował się, z pozoru już zapomniany, SNES, zaś trzecie miejsce całego zastawienia przypadło konsoli Microsoftu o nazwie Xbox. Niestety, pomysłodawcy ankiety nie pytali o zainteresowanie rynkiem PeCetów (a szkoda!)...

Zmiana producenta Warlords IV: Heroes of Etheria i nie tylko

eLKaeR, 24 marca 2003, 13:32

Z australijskiej firmy developerskiej Strategic Studies Group został wydzielony zespół projektantów o nazwie Infinite Interactive. Pierwszą pozycją, która będzie wydana pod nową marką, ma być czwarta część popularnej sagi Warlords, nosząca podtytuł Heroes of Etheria.

Nintendo GameBoy Player - gry z GBA/GBC/GB na ekranie telewizora

eLKaeR, 24 marca 2003, 12:32

Na półki japońskich sklepów zawitało właśnie urządzenie peryferyjne dla konsoli GameCube, którego nazwa brzmi GameBoy Player. Rzeczony produkt umożliwia posiadaczom „Kostki” uruchamianie ponad tysiąca gier, przeznaczonych dla rodziny przenośnych „Grających Chłopców” (GameBoy, GameBoy Color i GameBoy Advance).

Zapowiedź: Jurassic Park - Operation Genesis

Fajek, 24 marca 2003, 11:48

Jurassic Park: Operation Genesis to w ogólnej klasyfikacji gier, strategia ekonomiczna, mówiąc jednak dosłownie, to kolejny przedstawiciel popularnej idei Tycoonów...

Poprawiania "Księcia Qin" ciąg dalszy

eLKaeR, 24 marca 2003, 11:15

Połączone sztaby firm Object Software i Strategy First przygotowały kolejną poprawkę systemową, dedykowaną PeCetowej grze z gatunku cRPG pt. Prince of Qin.

Chris Vrenna i muzyka do Enter the Matrix
Chris Vrenna i muzyka do Enter the Matrix

ComCo, 24 marca 2003, 10:36

Prace nad grą Enter The Matrix w studiu Shiny Entertainment idą pełną parą, a tymczasem ujawniona została informacja, że za przygotowanie motywu przewodniego ścieżki dźwiękowej do tego tytułu będzie odpowiadał znany producent i kompozytor - Chris Vrenna. Sam utwór będzie nosić nazwę "Take the Pill", a jego kilkunastosekundowa próbka już niedługo powinna być dostępna do pobrania w sieci.

Dziesięć wymierających gatunków gier

Łosiu, 24 marca 2003, 09:19

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że w branży elektronicznej rozrywki są okresy kiedy dane rodzaje gier przeżywają swój rozkwit i cieszą się ogromną popularnością oraz są okresy, w których dawne przeboje umierają i tracą popularność. Serwis GameSpy zajął się właśnie tym tematem i zamieścił na swych łamach interesujący artykuł „Top Ten Dying Game Genres”, przedstawiający dziesięć gatunków gier, które obecnie powoli odchodzą do lamusa.

Nagrody Darwina 2002

Solnica, 24 marca 2003, 08:31

Znamy już laureatów Oskarów, a tymczasem pierwszego kwietnia poznamy zdobywców innego, może nawet pod pewnymi względami ciekawszego trofeum - Nagrody Darwina, przyznawanej osobom, które w najbardziej idiotyczny sposób same usunęły się z tego świata, chociaż wcale tego nie planowały. Zwycięzcy wyłonieni zostaną w drodze głosowania, w którym może wziąć udział każdy, kto tylko posiada dostęp do Internetu.

„Battlefield 1942: Secret Weapons” w tym roku

Łosiu, 24 marca 2003, 08:19

Już od pewnego czasu da się zauważyć, iż korporacja Electronic Arts stawia wyłącznie na sprawdzone tytuły, takie na których z pewnością zarobi krocie. Dobrym przykładem jest tu seria The Sims (co pół roku nowy dodatek) czy też Medal Of Honor (kolejne cztery gry z tego cyklu w drodze). Nie inaczej jest też z hitem ubiegłego roku Battlefield 1942. Na zachodzie gracze już od pewnego czasu cieszą się dodatkiem Road to Rome, a przez przypadek wyszło na jaw, że we wrześniu tego roku wydany zostanie drugi dodatek do Battlefielda.

Wśród piasków pustyni...

Void, 24 marca 2003, 07:42

Trudno zrozumieć, dlaczego tak nośny temat, jak wyścig Paryż – Dakar, do tej pory nie znalazł większego uznania w oczach twórców gier komputerowych. Może zadecydował o tym ogrom terenu jaki musiałby zostać w miarę wiernie odwzorowany na ekranie monitora, a może liczba i różnorodność pojazdów jakie biorą udział w tym najtrudniejszym wyścigu terenowym na świecie. Jakby na to nie patrzeć, podejmowane do tej pory próby zmierzenia się z tym tematem, kończyły się z reguły klęską.

Nie do wiary... Czyżby „The Longest Journey 3” ?

Void, 24 marca 2003, 07:35

Oj, coś rozpędzili nam się panowie z firmy Funcom. Najpierw zapierali się, że „The Longest Journey” pod żadnym pozorem kontynuowana nie będzie, gdyż nie widzą takiej potrzeby. Później, zmuszeni jednak do pracy nad drugą częścią tej znakomitej przygodówki, nie spieszyli się z podaniem w miarę rozsądnego terminu w jakim są w stanie skończyć swoje twórcze działania. A teraz proszę...

Beta-testy „Chrome” – ostatnia okazja

Void, 24 marca 2003, 07:29

Prawdę powiedziawszy mało jest tytułów gier komputerowych rodzimej produkcji, które znalazły uznanie w oczach graczy zamieszkałych poza granicami naszego kraju. I trudno temu się dziwić, kiedy krytycznym okiem spojrzymy na rękodzieła programistów znad Wisły. Jednakże w ostatnim czasie pojawił się taki tytuł...