Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 marca 2003

Navy Seals 2 w przygotowaniu
Navy Seals 2 w przygotowaniu

ComCo, 10 marca 2003, 17:19

Akcje zawodowych komandosów stanowią świetną inspirację dla producentów pierwszoosobowych strzelanek. Nie inaczej jest z zespołem Jarhead Games, który przygotowuje dla nas grę Navy Seals 2 traktującą o działaniach żołnierzy z tego elitarnego oddziału.

Prezentacja konsoli PlayStation 3 jeszcze w tym roku!

ComCo, 10 marca 2003, 17:09

Pojawienie się kolejnego wcielenia konsoli PlayStation było tylko kwestią czasu - wszyscy zastanawiali się jedynie nad datą jej premiery. Tymczasem serwis Bloomberg podał (korzystając z informacji zawartych w gazecie Commercial Times), że konsola PlayStation 3 trafi do sklepów już w tym roku!

Recenzja filmu: Star Trek - Nemesis

Fajek, 10 marca 2003, 14:29

Kolejna część sagi Star Trek w postaci filmu pełnometrażowego trafiła na ekrany polskich kin. W opublikowanej dziś przez nas recenzji możecie przeczytać, jaka jest najnowsza część Star Trek’a, zatytułowana Nemesis.

Commandos 3, Soul Reaver 3 i spółka

eLKaeR, 10 marca 2003, 12:12

Korporacja Eidos Interactive ujawniła fragment swojego planu wydawniczego na drugą połowę bieżącego roku. Owe zestawienie obejmuje jeden produkt PeCetowy oraz cztery pozycje, dedykowane konsolom Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube.

Wirtualny etos kowbojski
Wirtualny etos kowbojski

eLKaeR, 10 marca 2003, 11:32

Do licznego grona modyfikacji gry z gatunku FPS pt. Quake III: Arena dołączył właśnie produkt o nazwie Western Quake 3, nawiązujący do realiów Dzikiego Zachodu.

Recenzja: Robin Hood - The Legend of Sherwood

Fajek, 10 marca 2003, 11:06

Robin Hood to kolejna produkcja zespołu Spellbound, twórców bardzo dobrej gry strategicznej osadzonej w realiach dzikiego zachodu - Desperados: Wanted Dead or Alive. Akcja przenosi graczy do średniowiecznej Anglii, gdzie walczą w imię sprawiedliwości i honoru. Podobnie jak Desperados: Wanted Dead or Alive, Robin Hood to strategia toczona w czasie rzeczywistym, a my wcielamy się oczywiście w postać samego Robin Hood’a.

Następny patch dla Battlefield 1942 ujrzał światło dzienne

eLKaeR, 10 marca 2003, 10:32

Niewiele ponad trzydzieści dni zdążyło minąć od momentu ukazania się trzeciej poprawki systemowej, dedykowanej grze Battlefield 1942, a korporacja Electronic Arts już wypuściła na fale Internetu kolejną „łatę”.

Microsoft i Bioware – czy to możliwe?

Łosiu, 10 marca 2003, 09:43

Znany i ceniony serwis internetowy Computer and Video Games zamieścił w weekend bardzo interesującą, aczkolwiek nieoficjalną informację dotyczącą rzekomego wykupienia przez giganta z Redmond kanadyjskiej firmy Bioware. Otóż, według źródeł serwisu umowa przejęcia Bioware’u była gotowa już przed zeszłorocznymi świętami, z nieznanych przyczyn jej finalizacja została przesunięta w czasie i teraz możemy spodziewać się stosownej zapowiedzi na targach E3. Co prawda na oficjalnym forum Bioware’u zdementowano tą wiadomość tylko krótkim zdaniem „Microsoft is not buying BioWare”, a sam Microsoft odmówił skomentowania tej sprawy, to nie od dziś wiadomo, iż firma ta dąży do opanowania rynku gier video.

"invalid *.dll version" – czyżby koniec tego typu problemów...?

Łosiu, 10 marca 2003, 09:28

Któż z nas, użytkowników systemów z rodziny Windows nie zna problemów związanych z bibliotekami DLL (Dynamic Link Library) – to jakiejś brakuje, to z kolei przy instalacji nowego programu nadpisana zostaje starsza wersja jednej z bibliotek i część programów odmawia współpracy, itd. Problemów jest co nie miara, jednakże, jak zapowiada Microsoft, w nowej wersji popularnych okienek zniknie problem bibliotek DLL.

Counter-Strike wkracza w erę 64-bitów

Łosiu, 10 marca 2003, 09:20

Potencjał drzemiący w nowym 64-bitowym dziecku firmy AMD zaczynają coraz wyraźniej dostrzegać producenci gier. Po zapowiedzeniu przez Digital Extremes i Epic Games 64-bitowej wersji gry Unreal Tournament 2003, teraz zespół Valve Software ogłosił, iż już wkrótce wypuści dedykowany serwer najpopularniejszej sieciowej zespołowej gry akcji Half-Life: Counter-Strike zoptymalizowany specjalnie pod kątem 64-bitowych procesorów AMD Opteron.