Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 7 marca 2003

O.R.B - poradnik

Sznur, 7 marca 2003, 19:15

Strategie kosmiczne najwyraźniej przeżywają swój renesans. Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy na rynku pojawiło się kilka mniej lub bardziej udanych produkcji tego typu, z czego prym wiodły, epatujące trójwymiarowa przestrzenią kosmiczną, klony Homeworlda. Jednym z takich tytułów jest O.R.B: Off-World Resource Base, który niestety, do tej pory nie doczekał się polskiego wydawcy. Mimo wszystko miłośników kosmicznej rozgrywki zapraszamy do skorzystania z poradnika do tej gry, w którym znajdą oni solucje kampanii singleplayerowych dla obydwóch dostępnych ras, dokładne opisy wszystkich jednostek i instalacji oraz liczne porady taktyczne, również dla rozgrywki wieloosobowej.

Piractwo tępione

Fajek, 7 marca 2003, 17:28

Co pewien czas do naszej redakcji docierają informacje o ujęciu kolejnych osób trudniących się piractwem komputerowym. Tym razem sprawa dotyczyła bezpośrednio nas, gdyż u przyłapanego przez Policję w Dąbrowie Tarnowskiej pirata znaleziono skopiowane egzemplarze Encyklopedii GIER 2003.

Exarch „wypiera” Trade Wars
Exarch „wypiera” Trade Wars

ComCo, 7 marca 2003, 15:28

Korporacja NCsoft zmieniła nazwę swojej najnowszej produkcji - od tej pory gra Trade Wars: Dark Millennium nosi nazwę Exarch. Całość przygotowywana jest przez zespół Realm Interactive i będzie sieciową grą akcji z elementami RPG, z akcją rozgrywającą się w futurystycznej rzeczywistości, gdzie przeplatają się elementy świata fantasy i science fiction.

Recenzja: Shadow Force – Razor Unit

Fajek, 7 marca 2003, 14:54

W Shadow Force: Razor Unit, stajemy się jednym z członków specjalnej grupy operacyjnej amerykańskich oddziałów Air Force, który wyszkolony na potrzeby wszelkich nietypowych zdarzeń i zagrożeń, zostaje wysłany na Bliski Wschód. Czy tematyka nie wydaje się wam znajoma?

Everquest coraz popularniejszy

ComCo, 7 marca 2003, 14:38

Od startu tego MMORPG-a minęło już blisko pięć lat - gracze przyzwyczaili się już do tej marki i coraz częściej przenoszą się do świata gry. Tymczasem firma Sony Online Entertainment poinformowała, że liczba osób jednocześnie grających w Everquesta sięgnęła niedawno liczby stu osiemnastu tysięcy, co jest rekordową ilością w historii tego tytułu.

Colin McRae Rally 3 - zdjęcia z wersji PC
Colin McRae Rally 3 - zdjęcia z wersji PC

Fajek, 7 marca 2003, 13:54

Premiera Colina McRae Rally 3 na PC zbliża się powolnymi krokami. Po wydaniu w zeszłym roku wersji na PS2 oraz Xbox’a, firma Codemasters w całości poświeciła się wersji PC.

PLAY na poważnie wkracza na polski rynek wydawniczy

Łosiu, 7 marca 2003, 12:05

Miło jest mi poinformować, iż na naszym rynku wydawniczym pojawił się nowy „zawodnik”, w którego ofercie znajduje się już kilka tytułów, być może nie kultowych, czy też przełomowych, lecz z pewnością godnych zainteresowania (sam odbierałem kilka telefonów od polskich graczy z pytaniami o dostępność dwóch z nich na naszym rynku). Mowa tu o firmie PLAY, do tej pory znanej jako hurtownia i sklep z grami komputerowymi, oraz o następujących tytułach: Cycling Manager 2, Search and Rescue: Vietnam MedEvac, Search and Rescue 4: Coastal Heroes oraz Search and Rescue 3, choć należy zaznaczyć, że są to jednie ciekawsze pozycje z rozrastającej się oferty firmy PLAY.

„Wielka Ucieczka” na ekranach monitorów

Fajek, 7 marca 2003, 12:00

Firma SCi Games poinformowała wczoraj o prowadzonych przez nią pracach nad grą The Great Escape, przygodówce z elementami zręcznościowymi opartej o znany film wojenny „Wielka Ucieczka”. Gra pojawi się na wszystkim liczących się platformach, tj: PC, Xbox i PS2.

Ukłon "Elektroników" w stronę posiadaczy "Kostki"

eLKaeR, 7 marca 2003, 09:44

Pomiędzy korporacjami Nintendo i Electronic Arts zostało właśnie podpisane porozumienie, na mocy którego ta ostatnia firma dostarczy w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy blisko dwadzieścia nowych gier, dedykowanych platformie GameCube.

Wykreuj własne środowisko 3D, czyli ile kosztuje licencja na engine Unreal?

eLKaeR, 7 marca 2003, 09:23

Co łączy takie bestsellery, jak Tom Clancy’s Splinter Cell i Unreal Tournament 2003? Otóż obie pozycje powstały w oparciu o graficzny engine Unreal, który stworzyli fachowcy z korporacji Epic Games. Jednak ów „silnik” nie został udostępniony autorom wirtualnych przygód Sam’a Fisher’a za darmo.

Co dalej z Vivendi Universal, w tym Blizzardem i Sierrą...?

Łosiu, 7 marca 2003, 09:17

O złej sytuacji finansowej francuskiego koncernu Vivendi Universal wiadomo już od kilkunastu miesięcy, podobnież o próbach sprzedaży oddziału Publishing tejże firmy (w jej skład wchodzi m.in. Blizzard i Sierra). Jak pokazują nowe raporty z czasem sytuacja tego giganta drastycznie się pogarsza i pewne jest, że koncern w obecnej formie nie przetrwa już długo. Otóż Vivendi Universal w roku ubiegłym odnotowało rekordowe straty w historii wszystkich francuskich korporacji i sięgnęły one 23,3 miliardów euro netto, przebijając nawet straty France Telecom (20,7 miliardów euro).

LithTech Inc przeistacza się w Touchdown Entertainment
LithTech Inc przeistacza się w Touchdown Entertainment

Łosiu, 7 marca 2003, 09:07

Co prawda nie było żadnych oficjalnych informacji prasowych, jednakże wszystko wskazuje na to, iż jeden z czołowych producentów enginów do gier, firma LithTech Inc, zmienił swą nazwę na Touchdown Entertainment. Co więcej w ofercie Touchdown Entertainment znajdziemy już tylko dwie pozycje - znany choćby z takiej gry jak No One Lives Forever 2 engine „Jupiter” oraz nowość, engine „Copperhead”, przeznaczony zarówno do wykorzystania w grach PC-towych jak i konsolowych (Sony’s PlayStation 2, Microsoft’s Xbox oraz Nintendo GameCube). Nie wiadomo, co się zaś stało z silnikiem „Discovery”, który miał zostać wykorzystany w grze The Matrix Online.

Początek aktualizowania Highland Warriors

eLKaeR, 7 marca 2003, 08:55

Zdążył upłynąć zaledwie miesiąc od rynkowej premiery trójwymiarowej strategii czasu rzeczywistego o nazwie Highland Warriors, a połączone sztaby firm NovaLogic i Data Becker wypuściły pierwszą poprawkę systemową dla owego produktu.