Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 marca 2003

Kwietniowy numer Świata Gier Komputerowych już w kioskach
Kwietniowy numer Świata Gier Komputerowych już w kioskach

Solnica, 21 marca 2003, 16:03

W dniu dzisiejszym do punktów z prasą trafił kwietniowy numer Świata Gier Komputerowych. Tym samym zakończył się okres oczekiwania a przyszedł czas na ocenę. Ocenę wysiłku całego zespołu ŚGK, który przez ostatnie miesiące pracował nad zmianą wizerunku swego pisma.

Mystify/Razer Boomslang 2500, czyli mysz dla każdego wirtualnego strzelca

eLKaeR, 21 marca 2003, 14:32

Wszyscy gracze PeCetowi, poszukujący idealnej myszy do zastosowań elektroniczno-rozrywkowych (szczególnie w kontekście pozycji z gatunku FPS), powinni zainteresować się zapowiedzianym właśnie urządzeniem o nazwie Mystify/Razer Boomslang 2500.

Recenzja: Freelancer

Fajek, 21 marca 2003, 13:50

Freelancer to długo oczekiwany następca Privateer’a... Czy nadzieje jakie w nim pokładaliśmy zostały spełnione? Czy Chris Roberts ponownie stanął na wysokości zadania? O tym wszystkim przekonacie się z naszej recenzji, notabene pierwszej w Polsce...

Galactic Civilizations - darmowy "bonus pak" w dniu premiery

eLKaeR, 21 marca 2003, 13:32

Od rynkowego debiutu futurystycznej strategii turowej pt. Galactic Civilizations dzielą nas zaledwie cztery dni. Developerzy z firmy Stardock Systems zdecydowali, iż w momencie premiery udostępnią zainteresowanym Internautom specjalny pakiet rozszerzający dla rzeczonej pozycji.

Operation Flashpoint: Resistance i OF: GotY – „final” patche

ComCo, 21 marca 2003, 12:19

Operation Flashpoint, pomimo swojego wieku (premiera w 2001 roku), nie przestaje być jedną z najpopularniejszych wojennych gier akcji i w dalszym ciągu zdobywa nowych wielbicieli - taka sytuacja jest w głównej mierze zasługą dodatku o nazwie Resistance oraz edycji Game of the Year rzeczonego tytułu, które ukazały się w ubiegłym roku. Tymczasem w sieci pojawiły się dwa nowe patche usuwające z tych pozycji najbardziej uciążliwe błędy programistyczne, a także uzupełniające je o kilka nowych elementów.

Zapowiedź: Shadowbane

Fajek, 21 marca 2003, 11:35

Shadowbane to jedna z najdłużej tworzonych gier z gatunku MMO jakie do tej pory powstały. Już za kilka dni Shadowbane trafi do amerykańskich sklepów, my zaś postaramy się pokazać co czeka potencjalnych graczy w świecie Aerynth...

Bliźniacze poprawianie czwartych "Bohaterów Mocy i Magii"

eLKaeR, 21 marca 2003, 11:15

Za sprawą developerów, zatrudnionych w korporacji 3DO, światło dzienne ujrzały bliźniacze poprawki systemowe, dedykowane grze Heroes of Might & Magic IV oraz jej oficjalnemu rozszerzeniu pt. The Gathering Storm.

Pierwszy dodatek do American Conquest
Pierwszy dodatek do American Conquest

Łosiu, 21 marca 2003, 09:53

American Conquest, najnowsza strategiczna propozycja studia GSC Game World, znanego choćby ze stworzenia serii Cossacks (Kozacy), zadebiutowała na zachodzie około miesiąc temu, nawiasem mówiąc zdobywając wysokie oceny (prestiżowy serwis GameSpot ocenił grę następująco - 8.4/10 „great”), a na niemieckojęzycznej stronie internetowej rzeczonej produkcji już pojawiła się zapowiedź pierwszego dodatku do niej.

Devastation, Purge – „demo nowości” ciąg dalszy

Łosiu, 21 marca 2003, 09:30

Zapoczątkowany w dniu wczorajszym wysyp nowych wersji demonstracyjnych (tj. Mistmare, New World Order, Championship Manager 4, Line of Sight: Vietnam) trwa dalej, albowiem zapowiadane już od dłuższego czasu dema gier Devastation oraz Purge zostały w końcu wydane i możecie je pobrać z naszego działu Pliki. Nadmienię jedynie, iż oba tytuły to gry akcji/FPS, a oba dema pozwalają tylko na grę wieloosobową.

Final Fantasy: Crystal Chronicles - garść informacji
Final Fantasy: Crystal Chronicles - garść informacji

ComCo, 21 marca 2003, 09:30

Cykl Final Fantasy rozrósł już się do kilkunastu tytułów, a nic nie wskazuje na to, żeby jego rozwój miał dobiec końca (i dobrze!). Tymczasem, producent wszystkich gier - firma Square Soft - poinformował o przygotowywaniu kolejnej części sagi, noszącej podtytuł Crystal Chronicles, na konsolę GameCube. Premiera pełnej wersji rzeczonej produkcji została wstępnie ustalona na 18 czerwca, zaś wydawca pragnie przeprowadzić sporą kampanię promocyjną swojego dzieła w maju - głównie na Targach Elektronicznej Rozrywki (E3).

Nintendo zdradza daty premier

ComCo, 21 marca 2003, 08:33

Korporacja Nintendo, chcąc zapewne umożliwić graczom skreślanie kolejnych dni w kalendarzu w oczekiwaniu na daną produkcję, zaktualizowała swój plan wydawniczy podając tym samym dokładne daty premier najnowszych tytułów. I tak, firma planuje dla nas kilka naprawdę ciekawych pozycji (w tym m.in. Advance Wars 2!), które powinny ukazać się około połowy tego roku na konsole: GameCube oraz Game Boy Advance.

Wywiad z twórcami „Xenus”

Void, 21 marca 2003, 08:11

Od kiedy tylko tytuł tej gry pojawił się w mediach po raz pierwszy, na stronach różnego rodzaju serwisów internetowych od razu zrobił się o nim bardzo głośno. Każdy zapowiadał, że najnowsze dzieło rosyjskich programistów z Deep Shadows będzie przebojem z prawdziwego zdarzenia, że „Xenus” zrewolucjonizuje świat gier komputerowych...

Kryjąc się w słońca cieniu...

Void, 21 marca 2003, 08:02

Wampir (serb.-chorw. vampir) 1. w opowieściach ludowych – duch zmarłego wysysający krew z ludzi; upiór. 2. zool. lm. wampiry – Desmodontidae, rodzina nietoperzy z podrzędu nietoperzy owadożernych (Microchiroptera), występujących w Ameryce Płd. i Śr., które żywią się krwią ssaków i ptaków. 3. przen. wyzyskiwacz, krwiopijca, lichwiarz. 4. pot. seryjny morderca. Jak widać, Wielka Internetowa Encyklopedia Multimedialna Onetu, podaje kilka, jakże różnych definicji. My tym razem zajmijmy się tylko pierwszą z nich, ponieważ to właśnie tego rodzaju osobnik stał się bohaterem najnowszej gry komputerowej, jaką przygotowuje dla nas HotHead Studios.