Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 19 marca 2003

„Mroczny Rycerz” na Starym Kontynencie
„Mroczny Rycerz” na Starym Kontynencie

ComCo, 19 marca 2003, 15:24

Jeden z najciekawszych superbohaterów, jaki kiedykolwiek pojawił się m.in. na kartach komiksu, doczekał się kolejnej gry poświęconej jego osobie. A mowa tu oczywiście o Batmanie - obrońcy prawa i pogromcy wszelakiej maści przestępców - który już niedługo zawita, rzecz jasna w wersji elektronicznej, na ekrany telewizorów posiadaczy konsol Xbox oraz GameCube.

Publicystyka Platformówki, które... nauczyły mnie skakać cz.2

Fajek, 19 marca 2003, 15:04

Dziś prezentujemy drugą część artykułu poświeconego ewolucji najpopularniejszych niegdyś gier – platformówek. Zapewne wielu z Was łezka zakręci się w oku na widok takich tytułów jak Another World, Prince of Persia czy Prehistorik...

Wraz z liśćmi opadnie Jak & Daxter II
Wraz z liśćmi opadnie Jak & Daxter II

eLKaeR, 19 marca 2003, 13:15

Wydana przed blisko dwoma laty gra zręcznościowa o nazwie Jak & Daxter: The Precursor Legacy doczeka się kontynuacji. Idąc ścieżką, wytyczoną przez pierwowzór, nowy produkt dostępny będzie wyłącznie dla użytkowników konsoli PlayStation 2.

GameStar w kioskach
GameStar w kioskach

Fajek, 19 marca 2003, 12:55

Dziś odbyła się oficjalna premiera nowego na polskim rynku magazynu o grach – GameStar’a. Od dziś (w niektórych miejscach od wczoraj) jest on również dostępny we wszystkich kioskach i salonach prasowych.

Star Wars Galaxies: An Empire Divided również w wersji kolekcjonerskiej

eLKaeR, 19 marca 2003, 12:05

Jako, że rynkowa premiera gry pt. Star Wars Galaxies: An Empire Divided została przesunięta na późniejszy termin, to wydawca postanowił poprawić humory fanom i zapowiedział równoległe wyprowadzenie do sprzedaży specjalnej edycji owej pozycji.

Kwietniowy numer Świata Gier Komputerowych w piątek w sprzedaży

Solnica, 19 marca 2003, 11:06

Kioskowa premiera nowego, kwietniowego numeru Świata Gier Komputerowych już w najbliższy piątek, czyli za 2 dni. Tymczasem dzisiaj ujawnione zostały kolejne informacje na jego temat, między innymi wzór okładki.

GeForce FX 5800 Ultra vs. Radeon 9800 Pro
GeForce FX 5800 Ultra vs. Radeon 9800 Pro

eLKaeR, 19 marca 2003, 11:05

Redaktorzy magazynu Maximum PC umieścili na witrynie internetowej owego czasopisma test porównawczy, w którym skonfrontowano dwie karty graficzne, zbudowane w oparciu o najmocniejsze obecnie układy ze stajni korporacji nVidia i ATI Technologies.

Ciekły kryształ kluczem do trójwymiarowego obrazu

Łosiu, 19 marca 2003, 10:32

Na tegorocznych targach CeBit firma Sharp zaprezentowała prototypowy egzemplarz panelu ciekłokrystalicznego, w którym zastosowano nową technologię, dzięki której można oglądać trójwymiarowy obraz, bez pomocy żadnych urządzeń dodatkowych (okulary). Ponadto, wedle słów przedstawiciela firmy Sharp, panele tego typu znajdą się w sprzedaży (również w Europie) jeszcze w tym roku, a cena oscylować będzie w granicach 3,190 dolarów (3,000 euro).

Rayman 3 w sklepach
Rayman 3 w sklepach

ComCo, 19 marca 2003, 10:13

Wszyscy fani Raymana czekali, czekali... no i się doczekali :) Trzecia część przygód jednego z najpopularniejszych na świecie bohaterów gier dla dzieci i młodzieży, o podtytule Hoodlum Havok trafiła właśnie do zachodnich sklepów. Jak na razie, ukazały się jedynie wersje na konsole: PlayStation 2 oraz Xbox, jednak wydawca gry - firma Ubi Soft - podał, że Rayman 3 na PeCety powinien wylądować na półkach już 25 marca.

Enigma: Rising Tide – Gold po raz drugi...!?
Enigma: Rising Tide – Gold po raz drugi...!?

Łosiu, 19 marca 2003, 09:23

Rzadko kiedy zdarza się by jedna i ta sama gra dwa razy uzyskiwała status „GOLD” (gotowa płyta Gold Master, co jest równoznaczne z ukończeniem produkcji gry), a jeszcze rzadziej by tytuł zapowiadany jako MMO pojawił się w sprzedaży w wersji single player, a właśnie w przypadku Enigmy mamy do czynienia z tego typu ewenementem.

Raven Shield - nowa jakość taktycznych gier akcji wkracza na arenę

Łosiu, 19 marca 2003, 09:13

Jak dziś pamiętam dzień, w którym w Internecie pojawiły się pierwsze informacje dotyczące kolejnej gry z cyklu Rainbow Six o pełnym tytule „Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield”. Mowa była o nowej, rewelacyjnej grze, silniku Unreala 2 czy też niespotykanym realizmie jakim owa produkcja będzie się odznaczać. Dziś mam przyjemność przekazać wam następującą nowinę - Raven Shield w sklepach..., jak na razie zachodnich.

Informacji o konsolach nowej generacji ciąg dalszy...

ComCo, 19 marca 2003, 09:08

Ostatnie doniesienia w sprawie konsoli PlayStation 3 wywołały istną lawinę komentarzy i opinii graczy. Start z tym projektem jeszcze w 2003 roku wydawał się nierealny do zrealizowania, jednak wówczas tajwańskie źródła twierdziły zupełnie co innego. Całą sprawą zainteresował się Chris Morris z serwisu CNN Money, który w swoim najnowszym artykule, po wnikliwym śledztwie dziennikarskim, ujawnił kilka konkretnych informacji na ten temat.

Zajrzyjmy sobie w okienka...

Void, 19 marca 2003, 08:12

Każdy, kto w dzisiejszych czasach uruchamia komputer, co zazwyczaj jest równoznaczne z rozpoczęciem pracy z systemem operacyjnym skonstruowanym przez znaną na całym świecie firmę z Redmond, nawet nie zastanawia się, jak przebiegał rozwój tego programu do stanu, który aktualnie możemy ujrzeć na ekranach monitorów. A przecież system Windows, bo o nim tu mowa, ma historię długą i niezwykle zajmującą...

Taka mała ankieta...

Void, 19 marca 2003, 08:05

Bardzo ciekawą ankietę zaprezentowali swoim czytelnikom włodarze czeskiego serwisu internetowego BonusWeb (www.bonusweb.cz). Otóż postanowili oni poznać opinię mieszkańców kraju nad Wełtawą dotyczącą sposobu pisania recenzji gier komputerowych. I trzeba przyznać, że odpowiedzi są nadzwyczaj interesujące...

Rosjanie wyruszają na podbój...

Void, 19 marca 2003, 08:01

Rosyjska firma Buka Entertainment zdecydowała się wreszcie ujawnić całemu światu swój plan wydawniczy związany z całkiem ciekawie zapowiadającym się tytułem, jakim niewątpliwie jest ich najnowsza gra pt. „Midnight Nowhere”. A plan ten przedstawia się następująco: