Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 28 marca 2003

NumerNet - specjalny numer dostępowy dla czytelników GRY-OnLine

Fajek, 28 marca 2003, 16:53

Od dziś wszyscy czytelnicy naszego wortalu łączący się z Internetem za pomocą numeru dostępowego NumerNet (020 9280), będą mogli korzystać ze specjalnego, dedykowanego serwera FTP. Serwer ten został specjalnie skonfigurowany dla użytkowników wyżej wspomnianego numeru, oraz nie posiada funkcji kolejkowania, dzięki czemu chętni do pobrania plików nie będą musieli czekać.

Wieści zza Złotej Bramy...

Void, 28 marca 2003, 15:39

Przyznam, że kiedy pierwszy raz usłyszałem o tym projekcie, to pomyślałem sobie, że ci szaleńcy nie wiedzą, co czynią, z jak ogromnym materiałem postanowili wziąć się za bary. Przecież to najlepsza, najpopularniejsza i jedna z trudniejszych w przeniesieniu na ekran, obojętne czy telewizyjny, kinowy czy też komputera, powieść. To wszak „W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne...

Imperium Galactica III = Galaxy Andromeda
Imperium Galactica III = Galaxy Andromeda

ComCo, 28 marca 2003, 14:37

Firma CDV Software poinformowała właśnie o zmianie tytułu dla swojej najnowszej produkcji z gatunku kosmicznych strategii czasu rzeczywistego. Znaczy to, że już nigdy nie zobaczymy na naszym komputerze loga pochodzącego z gry Imperium Galactica III: Genesis - teraz "istnieje" tylko Galaxy Andromeda!

„Another War 2” – wywiad z twórcami...

Void, 28 marca 2003, 14:10

Niestety, uczciwie należy przyznać, że mało jest gier rodzimej produkcji, których wydanie na Zachodzie spotkało się z jakimś szerszym oddźwiękiem. Gdyby tak spróbować je policzyć, to więcej palców niż posiada jedna ręka nie potrzeba byłoby raczej używać. Cóż, potęgą wśród wydawców gier nie jesteśmy. Ale czasem i wśród plew trafi się ziarno...

Rewolucjoniści z Red Faction opanują platformę N-Gage

eLKaeR, 28 marca 2003, 14:05

Chociaż pionierskie urządzenie o nazwie N-Gage (hybryda telefonu komórkowego i konsoli) nie doczekało się jeszcze swojego rynkowego debiutu, to już teraz wzbudza zainteresowanie twórców gier. Właśnie zostało ogłoszone rozpoczęcie prac nad przenośną edycją PeCetowego hitu z gatunku FPS pt. Red Faction.

Spy Hunter – czyli „Łowca Szpiegów” ponownie atakuje
Spy Hunter – czyli „Łowca Szpiegów” ponownie atakuje

Fajek, 28 marca 2003, 12:57

Wiele lat temu, gdy szczytem marzeń było własne 8-bitowe Atari 800XL zagrywałem się w grę pod tytułem Spy Hunter. Około roku temu pojawiły się pierwsze informacje o remake’u tego tytułu w wersji na konsolę PS2. Zdjęcia oraz filmy z gry wyglądały bardzo zachęcająco, dlatego też najnowsze doniesienia nt. Spy Huntera ucieszą również posiadaczy komputerów PC. Otóż gra ta pojawi się również na tą platformę.

Wersja 43.45 oficjalnych sterowników nVidia Detonator

eLKaeR, 28 marca 2003, 12:44

Dzięki staraniom fachowców, zatrudnionych w korporacji nVidia, na fale globalnego oceanu informatycznego wypłynęła kolejna oficjalna wersja driver’ów o nazwie Detonator, przeznaczonych dla kart graficznych, wyposażonych m.in. w procesory z rodzin GeForce i Quadro.

Recenzja: Cesarz - Narodziny Państwa Środka

Fajek, 28 marca 2003, 11:32

Cesarz: Narodziny Państwa Środka to gra strategiczno-ekonomiczna, w której zajmujemy się budową miast w antycznych Chinach, podobnie jak w niezapomnianej serii Sim City...

Mapa Twojego autorstwa w pełnej wersji Warcraft III: The Frozen Throne?!

eLKaeR, 28 marca 2003, 11:11

Wieloosobowe testy produktu o nazwie Warcraft III: The Frozen Throne nadal trwają, a tymczasem korporacja Blizzard Entertainment ogłosiła konkurs dla wszystkich twórców wirtualnych map, przedstawiających fragmenty krainy Azeroth.

Oficjalna witryna Battlefield Command: Europe at War 1939 – 1945
Oficjalna witryna Battlefield Command: Europe at War 1939 – 1945

Łosiu, 28 marca 2003, 10:20

Niejednokrotnie już przedstawiałem wam grę zatytułowaną Battlefield Command: Europe at War 1939 – 1945 (dawnej WWII RTS), w której, nie ukrywam, upatruję przełomu w dziedzinie taktycznych gier wojennych. Dlatego też z dużą przyjemnością informuję, iż Codemasters Software uruchomił małą witrynę poświęconą tej produkcji. Strona wykonana jest w technologii flash i znajdziemy na niej podstawowe informacje o grze oraz sporą dawkę, cudnych materiałów graficznych. Zapraszam.

Prace nad Sea Dogs II zawieszone..., a cóż to... Pirates of the Caribbean??

Łosiu, 28 marca 2003, 09:36

Bethesda Softworks powiadomiła dziś (ku mej ogromnej rozpaczy), iż prace nad znakomitym „Sea Dogs II” zostały „zawieszone” i tytuł ten z pewnością nie ukaże się w tym roku. Pytam się. Dlaczego, dlaczego, dlaczego... czekam na tą grę od 2 lat...?!!! Odpowiedź znajduję w kolejnym wersie informacji pasowej... Ponieważ rozpoczęto prace nad bardzo podobną grą zatytułowaną „Pirates of the Caribbean” opartą na nadchodzącym filmie fabularnym Disney’a, o tytule „Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl” z Johnny Deppem w roli głównej. Na pierwszy rzut oka... tragedia..., ale po wnikliwszym przyjrzeniu się sprawie okazuje się, iż....

Horizons: Empires of Istaria pod sztandarem Atari
Horizons: Empires of Istaria pod sztandarem Atari

Łosiu, 28 marca 2003, 09:24

Wygląda no to, iż „Horizons: Empires of Istaria”, MMOcRPG od ponad 5 lat znajdujący się w produkcji zostanie w końcu ukończony i ruszą jego serwery. Twórcy gry, zespół Artifact Entertainment, zawarli bowiem umowę z firmą Atari (koncern Infogames), na mocy której zajmie się ona wydaniem Horizons na całym świecie. Nie muszę chyba mówić, iż oznacza to, że Artifact otrzyma sporą ilość pieniędzy od Infogames, co naturalnie wpłynie na postęp prac. Przewiduje się, iż gra ruszy jesienią tego roku. Dodam jeszcze, iż będzie to pierwszy MMO, w którym będziemy mogli grać postacią Smoka (rasa grywalna - pierwsze jej screeny opublikował właśnie serwis IGN). Jest to też pierwsza gra z tego gatunku jaką wyda firma Infogames.

Koch wydawcą gier firmy JoWooD w Europie

ComCo, 28 marca 2003, 07:43

Europejski wydawca - Koch Media - poinformował właśnie o zawarciu porozumienia z JoWooD Productions, na mocy którego zajmie się wydaniem kilku produkcji rzeczonej firmy na Starym Kontynencie. Umowa obejmuje zarówno tytuły, jakie już jakiś czas temu zostały wydane, jak i te, które aktualnie znajdują się w trakcie przygotowań. A mowa tu o: AquaNox 2: Revelation, Cold Zero: The Last Stand, Wildlife Park, Industry Giant II oraz Hotel Giant.

Top 10 gier w US (28/03/03)

ComCo, 28 marca 2003, 07:25

Grupa NPD Techworld opublikowała nowe zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Stanach Zjednoczonych. Master of Orion III bardzo szybko odchodzi w niepamięć graczy (zamyka listę miejscem dziesiątym), zaś na czele zestawienia możemy teraz znaleźć Command & Conquer: Generals. Na drugie miejsce udało się powrócić grze The Sims w wydaniu Deluxe, a także doszło do kilku mniejszych "przetasowań" w środkowej części listy. Zresztą, popatrzcie sami...