Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 14 marca 2003

Skoki Narciarskie 2003: Polski orzeł - poradnik

Sznur, 14 marca 2003, 19:17

Adam Małysz właśnie wygrał kolejne zawody Pucharu Świata, wiec zapewne wielu z Was ponownie sięgnie po symulację Skoki Narciarskie 2003: Polski orzeł, aby udowodnić, że każdy Polak skakanie „ma we krwi”. W tym ambitnym celu pomoże Wam poradnik do wspomnianej gry, dzięki któremu będziecie mogli szlifować technikę na każdym etapie, począwszy od wyboru sprzętu, poprzez rozbieg, wybicie, kontrolowanie lotu, aż po umiejętne lądowanie z tzw. telemarkiem.

Publicystyka: Kto gra w gry?

Fajek, 14 marca 2003, 16:36

Gracz – w jaki sposób moglibyście scharakteryzować taką postać? Z kim wam się kojarzy, co możecie powiedzieć o jego wyglądzie? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w naszym artykule zatytułowanym „Kto gra w gry?”

Xbox Live „na żywo” w Europie!

ComCo, 14 marca 2003, 15:45

Europejscy posiadacze konsoli Xbox czekali na ten dzień bardzo długo – na szczęście wreszcie nastąpił... Otóż usługa o nazwie Xbox Live, pozwalająca na grę przez sieć posiadaczom tej konsoli, jest już dostępna na Starym Kontynencie! W chwili obecnej skorzystać z niej mogą obywatele Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Belgii, Hiszpanii, Szwecji oraz Holandii!

Purge ukończone
Purge ukończone

ComCo, 14 marca 2003, 15:11

Po okresie wzmożonych beta-testów, firma Freeform Interactive poinformowała, że prace nad grą Purge dobiegły końca - całość uzyskała status „gold” i trafiła do tłoczni, natomiast na półkach sklepowych pojawi się już 31 marca. Gra jest ciekawym połączeniem gatunków cRPG i strzelanki FPS, przeznaczoną wyłącznie do rozrywki wieloosobowej, zaś już niedługo powinno pojawić się nowe demo tej produkcji.

Publicystyka: Platformówki, które... nauczyły mnie skakać

Fajek, 14 marca 2003, 15:02

Któż z nas nie zagrywał się Montezumę, Gianę Sisters czy Jet Set Willy na takich „komputerach” jak ZX Spectrum, Atari XL/XE czy Commodore 64. Zapraszamy do swoistego powrotu do przeszłości...

Gem, set i mecz!
Gem, set i mecz!

ComCo, 14 marca 2003, 13:44

Kolejnym wirtualnym symulatorem tenisa ziemnego (po Virtua Tennis czy Tennis Master Series), jaki ukaże się zarówno na konsolę PlayStation 2 jak i komputery typu PC, będzie Perfect Ace: Pro Tournament Tennis. Nad całym projektem czuwa brytyjski wydawca, firma Oxygen Interactive, który niedawno zdradził garść ciekawych informacji na jego temat.

Pełna sprzętowa obsługa DirectX 9.0, a mobilne PeCety

eLKaeR, 14 marca 2003, 12:27

Wraz z początkiem tegorocznej wiosny do sprzedaży trafią pierwsze komputery przenośne (m.in. Fujitsu-Siemens, Hewlett-Packard i NEC), wyposażone w nowy procesor graficzny ze stajni ATI Technologies, którego pełna nazwa brzmi Mobility Radeon 9600.

Final Fantasy X-2 zalewa rynek japoński. Reszta świata ciągle czeka na nadejście fali.

eLKaeR, 14 marca 2003, 12:25

Cztery dni temu w Kraju Kwitnącej Wiśni zadebiutowała kolejna odsłona kultowej sagi Final Fantasy, oznaczona symbolem X-2. Tytuł ów jest bezpośrednią kontynuacją dziesiątej części serii i zarazem pierwszym tego typu produktem w kilkunastoletniej historii całego cyklu. Japońska korporacja Square zdążyła już rozesłać do punktów dystrybucyjnych dokładnie 1.800.000 egzemplarzy rzeczonej pozycji.

Recenzja: Total Club Manager 2003

Fajek, 14 marca 2003, 12:15

Total Club Manager 2003 to próba wydarcia trochę „rynku” takiemu tytułowi jak Championship Manager przez korporację EA. Wydaje się, że próba całkiem udana...

Drugi etap „łatania” Medal of Honor: Allied Assault - Spearhead

eLKaeR, 14 marca 2003, 10:57

Każdy posiadacz oficjalnego rozszerzenia gry Medal of Honor: Allied Assault, noszącego nazwę Spearhead, otrzymał właśnie szansę dokonania kolejnej aktualizacji owego produktu, ponieważ korporacja Electronic Arts udostępniła w Internecie nowy patch.

Urok wietnamskiej dżungli...?!

Void, 14 marca 2003, 10:11

W świecie gier komputerowych temat wojny wietnamskiej nie był do tej pory jakoś nadzwyczajnie eksploatowany. Pojawiały się od czasu do czasu jakieś tytuły, jednak z reguły ich jakość powodowała, że gracze wspomnienie o nich starali się jak najszybciej zatrzeć w pamięci. Pozwólcie, że oszczędzę wam wymieniania ich tytułów...

Koniec ery kineskopu...
Koniec ery kineskopu...

Łosiu, 14 marca 2003, 10:11

Pomimo tego, iż tysiące ludzi nadal używa monitorów komputerowych z lampą katodową (CRT), to zeszłoroczne wyniki sprzedaży monitorów oraz prognozy na rok obecny jednoznacznie uwidaczniają, że nadszedł kres panowania tego typu urządzeń... Rozpoczyna się era panowania paneli ciekłokrystalicznych.

PeCetowy Indiana Jones ukończony
PeCetowy Indiana Jones ukończony

Łosiu, 14 marca 2003, 09:16

Firma LucasArts dotrzymała słowa i jak zapowiedziała w połowie lutego, że PC-towa wersja Indiana Jones and the Emperor's Tomb znajdzie się w sprzedaży w drugiej połowie marca, tak też się stanie (z małym poślizgiem, miało być 17 a będzie 26 :). Właśnie ogłoszono, iż prace nad nowym Indianą na PC dobiegły końca (Gold) i termin premiery – 26 marzec - jest ostateczny. Miejmy nadzieję, iż PC-towa gra będzie lepsza niż jej odpowiednik z konsoli Xbox, który został oceniony na zachodzie dość nisko (ocena 6.6 na 10 na serwisie GameSpot), biorąc pod uwagę klasę samego tytułu i firmy LucasArts.

Multiplayerowe demo Devastation

Łosiu, 14 marca 2003, 09:06

Im bliżej wydania najnowszego dzieła zespołu Digitalo Studios zatytułowanego Devastation, tym prezentuje się ono (przynajmniej na screenach i w pojawiających się zapowiedziach) coraz lepiej - mamy szybką dynamiczną akcję, dużo broni, rozbudowany tryb multiplayer oraz enginie Unreal Warfare. Jako że w zeszłym tygodniu wydawca, firma Arush Entertainment, ogłosił, iż gra została ukończona i znajdzie się w sprzedaży 25 marca, przyszedł czas na ostateczną prezentację możliwości Devastation - będzie nią multiplayerowe demo, które znajdzie się w Internecie już 20 marca.

Broken Sword 3 - a raczej 3D...
Broken Sword 3 - a raczej 3D...

Void, 14 marca 2003, 08:52

Przenoszenie gier, szczególnie gier przygodowych, w trzeci wymiar ma zarówno zagorzałych zwolenników, jak i zajadłych przeciwników. Jedni argumentują, że gry wydane w pełnym 3D olśniewają swoim dopracowaniem pod względem graficznym i wszystkimi możliwymi efektami, jakie oferują nam najnowocześniejsze karty graficzne. Drudzy zwracają uwagę na fakt, że po zastosowaniu takich zmian znika gdzieś klimat samej gry, nie mówiąc już o wielu innych wadach, by wymienić tylko kłopoty ze sterowaniem, czy też nieszczęsne przenikanie tekstur. Ale, co starają się nam udowodnić bardzo dobitnie producenci gier, postępu cofnąć się nie da i musimy niestety pogodzić się z faktem, że gry 3D to obecnie standard i żadne protesty tego faktu nie zmienią... Musimy?!