Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 lutego 2008, 10:05

autor: aRusher

Molyneux twierdzi, że zawiódł graczy

Peter Molyneux, szef studia Lionhead to dosyć kontrowersyjna postać – bardzo często komentuje różne wydarzenia z branży gier, ale czasem przeczy sam sobie. Jeszcze niedawno pisaliśmy o jego niezbyt optymistycznych poglądach dotyczących przyszłości rynku PC. Teraz zarzuty stawia sam sobie.

Peter Molyneux, szef studia Lionhead to dosyć kontrowersyjna postać – bardzo często komentuje różne wydarzenia z branży gier, ale czasem przeczy sam sobie. Jeszcze niedawno pisaliśmy o jego niezbyt optymistycznych poglądach dotyczących przyszłości rynku PC. Teraz zarzuty stawia sam sobie. Mimo, iż chce swoje dzieło – Fable 2 – uczynić doskonałym (i nie szczędzi ciepłych słów na jego temat), to na blogu BBC złożył przykre (żeby nie powiedzieć żenujące) wyznanie.

Molyneux twierdzi, że zawiódł graczy - ilustracja #1
Screen z Fable 2 zapowiadanego przez Molyneuxa jako RPG doskonałe

Twórca Populousa, Fable czy Black & White powiedział, że zawiódł jako projektant i twórca gier, ponieważ robił produkcje, które docierają jedynie do małej części społeczeństwa. Stwierdził, iż liczba graczy zwiększa się, ale zwiększa się powoli, a liczba tych, którzy potencjalnie mogliby grać jest ogromna.

Molyneux dodaje, iż przez lata dodawał nowe elementy do swoich gier, zamiast usuwać ukryte głęboko w nich błędy – to duża pomyłka. Obecnie, jako doświadczony twórca uważa, że gdyby udało mu się zrobić coś bardzo prostego, lecz niezwykle dopracowanego, przemyślanego i oferującego niezapomniane doznania, wówczas odniósłby sukces.

Dodał też - „Chcę żeby gracz mógł usiąść z przyjacielem i grać. Obecnie czasami twój przyjaciel może być graczem, ale częściej jest kimś, kto nigdy wcześniej w grę nie grał. Obaj powinniście się czuć dobrze w tym, co robicie, a nie głupio ”.

Czytając te wypowiedzi, aż trudno nie dojść do wniosku, że sławny projektant gier ubolewa nad tym, iż nie tworzył tytułów dedykowanych tzw. casualom, a które to obecnie cieszą się tak niezwykłą popularnością. Czy wpłynie to na jego dalsze projekty? Zobaczymy...