Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 marca 2006, 13:48

Halo Graphic Novel - Bungie tworzy komiks

Wszyscy (no, prawie wszyscy) czekamy na jakieś konkretne informacje na temat trzeciej odsłony Halo. Czas, który dzieli nas od premiery tegoż tytułu - najprawdopodobniej Halo 3 wydane zostanie pod koniec tego roku z myślą o konsoli Xbox 360 - z pewnością umili komiks oparty o znane z dwóch pierwszych części gry. Halo Graphic Novel ukaże się na rynku w czerwcu tego roku.

Wszyscy (no, prawie wszyscy) czekamy na jakieś konkretne informacje na temat trzeciej odsłony Halo, powstającej w studiach Bungie. Czas, który dzieli nas od premiery tegoż tytułu - najprawdopodobniej Halo 3 wydane zostanie pod koniec tego roku z myślą o konsoli Xbox 360 - z pewnością umili komiks oparty o uniwersum znane z dwóch pierwszych części gry. Halo Graphic Novel ukaże się na rynku w czerwcu tego roku.

HGN, bo pod takim skrótem komiks będzie prezentowany w oficjalnych informacjach prasowych, powstaje we współpracy ze znanym wydawcą Marvel Comics. Wspomniany gigant światowego rynku komiksów zajmie się jedynie drukiem oraz dystrybucją HGN. Autorzy, czyli studio Bungie, planują wypełnić rysunkami oraz tekstem 128 stron. Historia składać będzie się z czterech opowiadań (jedno główne oraz trzy poboczne). Oprócz poszczególnych fabuł, w HGN znajdziemy również nigdy dotąd niepublikowane artworki i szkice postaci oraz niektórych scen, stworzone w procesie produkcyjnym Halo: Combat Evolved oraz Halo 2.

Nad HGN pracuje wielu znanych artystów. Jednym z nich jest Jean „Moebius” Giraud, odpowiedzialny za oprawę graficzną takich komiksów, jak The Incal oraz Le Monde d’Edena (pracował również nad serią gier Panzer Dragon na konsolę Sega Saturn). Kolejnymi są graficy: Ed von Lee, Andrew Robinson, a także Phil Hale. Za historię poszczególnych fabuł odpowiedzialni są: Lee Hammock, Jay Faerber, Tsutomu Nihei oraz Brett Lewis. Pełną listę osób „dłubiących” przy komiksie, a także więcej informacji na temat HGN znajdziecie na oficjalnej stronie Bungie. Poniżej możecie przyjrzeć się projektowi okładki.

Halo Graphic Novel - Bungie tworzy komiks - ilustracja #1

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej