Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2005, 10:15

autor: Krooliq

Dynasty Warriors 5 na konsolę Xbox 360

Firma KOEI poinformowała właśnie, że zajmie się wydaniem rozszerzonej wersji gry Dynasty Warriors 5 na konsolę Xbox 360. Debiut rynkowy tej produkcji jest zaplanowany na koniec bieżącego roku.

Firma KOEI poinformowała właśnie, że zajmie się wydaniem rozszerzonej wersji gry Dynasty Warriors 5 na konsolę Xbox 360. Debiut rynkowy tej produkcji jest zaplanowany na koniec bieżącego roku.

Oficjalny tytuł gry będzie brzmieć Dynasty Warriors 5 Special. Jeszcze nie ujawniono dokładnie, co zostanie dodane do omawianej wersji na Xbox’a 360. Na razie wiadomo jedynie, że program zostanie ulepszony wizualnie, a na ekranie ujrzymy więcej wojowników. Pokaz tej produkcji jest zapowiedziany na tegoroczne targi Tokyo Game Show.

Dynasty Warriors 5 na konsolę Xbox 360 - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że Dynasty Warriors 5 to piąta część jednej z najbardziej znanych serii chodzonych bijatyk (gier akcji) na konsole. Fabuła gry po raz kolejny nawiązuje do Epoki Trzech Królestw (okres rozbicia Chin na trzy dynastie: Wei, Wu i Shu) oraz czerpie z tamtych czasów całymi garściami. „Piątka” nie odbiega schematem rozgrywki od poprzednich części cyklu. W dalszym ciągu, jako jeden z generałów walczących frakcji zajmujemy się dziesiątkowaniem nacierających praktycznie zewsząd hord żołnierzy przeciwnika. W sumie przygotowano do przejścia 38 poziomów, z czego każdy jest około 30% większy od map znanych z „czwórki”.

Dynasty Warriors 5 na konsolę Xbox 360 - ilustracja #2

 

Do wyboru oddano 48 grywalnych postaci, z czego większość jest początkowo zablokowana (kolejnych herosów odkrywamy poprzez pomyślnie ukończenie wybranych scenariuszy czy zadań). Każdy bohater posiada inną historię, może również pochwalić się szerokim wachlarzem ciosów, który jednak nie zmienił się w porównaniu do poprzednich odsłon Dynasty Warriors (ciosy, superataki, kombinacje uderzeń, blokowanie, etc.).

Dodajmy, że gra Dynasty Warriors 5 w wersji na konsolę PlayStation 2 ukazała się 29 marca bieżącego roku, a debiut rynkowy tej produkcji na obecnego Xbox’a jest zapowiedziany na 23 września.

Ostatnia aktualizacja: 2005-08-15

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dynasty Warriors 5

Dynasty Warriors 5