Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 26 sierpnia 2005, 12:30

autor: Łukasz Malik

Activate 2005: Pierwsze wrażenia z Londynu

W dniach 23 - 25 sierpnia w Londynie odbyła się impreza promująca najnowsze tytuły koncernu Activision. Dziennikarze z całej Europy mieli okazję pograć, uczestniczyć w pokazach i zabawić się na zorganizowanych imprezach. W tym roku miałem przyjemność być w Londynie by przekazać Wam wrażenia z gier, które prezentowano na Activate.

W dniach 23 - 25 sierpnia w Londynie odbyła się impreza promująca najnowsze tytuły koncernu Activision. Dziennikarze z całej Europy mieli okazję pograć, uczestniczyć w pokazach i zabawić się na zorganizowanych imprezach. W tym roku miałem przyjemność być w Londynie by przekazać Wam wrażenia z gier, które prezentowano na Activate.

Activate 2005: Pierwsze wrażenia z Londynu - ilustracja #1
Activate 2005 odbyło się w hotelu Thistle Tower w Londynie

Począwszy od przyszłego tygodnia, do końca września na łamach naszego serwisu będą pojawiać się zapowiedzi i pierwsze spojrzenia na gry pokazywane na Activate 2005, których nie przeczytacie w żadnym innym polskim serwisie. Oto gry które prezentowano w Londynie:

True Crime: New York City – Carl Johnson z GTA: San Andreas może zacząć się bać. Nowy True Crime ma ogromny potencjał, wiele ciekawych rozwiązań i może mocno skopać tyłki innym nadchodzącym klonom GTA.

The Movies – kolejny niezwykle ambitny tytuł Petera Molyneux, który przytłacza mnogością opcji. Początkujący mają przyjemną zabawę w tworzenie filmów w „simsowej” konwencji, a zaawansowani mogą sami zabrać się za ich kręcenie. Jeżeli Lionhead nie ugnie się pod ciężarem tego tytułu, dostaniemy murowany hit.

GUN – znów na usta cisną się trzy magiczne literki GTA, wszystko w realiach dzikiego zachodu z mocno zarysowaną historią, która wyszła spod pióra scenarzysty Maski Zorro.

Star Wars: Battlefront II – więcej, lepiej i ładniej - tak w trzech słowach można scharakteryzować sequel najlepiej sprzedającej się gry osadzonej w uniwersum Star Wars.

Activate 2005: Pierwsze wrażenia z Londynu - ilustracja #2
Po zakończeniu pokazu wszyscy rzucili się na Battlefronta II, na szczęście stanowisk było wystarczająco dużo i każdy mógł spokojnie pograć.

Ultimate Spider-Man – nie lubię używać tego typu sformułowań ale cóż – gra po prostu wymiata, wgniata w fotel i zrywa kask. Na takiego Spidermana czekali wszyscy fani komiksu. Daję sobie głowę uciąć, że ci który nie są wyznawcami Petera Parkera będą się także bawić doskonale.

X-Men Legends II: Rise of Apocalypse – sequel popularnego konsolowego cRPGa z mutantami w roli głównej pojawi się na PC. Co ważne na blaszaku wygląda ślicznie, a naszych mutantów możemy kontrolować jak nam wygodnie (mysz, klawiatura lub pad). Bardzo dobrze oddano komiksowy rodowód i przez całą grę czujemy, że kontrolujemy naprawdę niezwykłe postacie.

Shrek SuperSlam – prosta nawalanka, w której spotkamy wszystkie postacie z filmów o zielonym ogrze. Mnie jakoś specjalnie nie zachwyciła, ale dzieciakom może się spodobać. W końcu nieczęsto lukrowane ciasteczko może dać wycisk kotu w butach.

Jak zapewne zauważyliście na liście pokazywanych gier zabrakło Quake 4 i Call of Duty II. „Wstrząs” był pokazywany wcześniej na zamkniętych pokazach jako exclusive dla wybranych przedstawicieli prasy oraz na QuakeConie, który odbył się nad jeziorem Grapevine w Texasie. Natomiast duży pokaz Call of Duty 2 jest jeszcze przed nami i co ciekawe, najprawdopodobniej odbędzie się w naszym kraju.

Na koniec chciałbym podziękować Activision i polskiemu dystrybutorowi, firmie Licomp Empik Multimedia za zaproszenie na tą wspaniałą imprezę. Pełne sprawozdanie i podsumowanie Activate 2005 przeczytacie po opublikowaniu wszystkich materiałów do prezentowanych gier.

Activate 2005: Pierwsze wrażenia z Londynu - ilustracja #4
Suzanne Panter - cudowny, otwarty i cierpliwy PR z Activision