Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. zimna wojna

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry o tematyce zimna wojna.

PC
PC Windows67 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 51 Sony PlayStation 415 Sony PlayStation 35 Sony PlayStation 24
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable5 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S1 Microsoft XBOX ONE15 Microsoft Xbox 36011 Microsoft Xbox2
Mobile
Android4 Apple iOS4 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch5 Nintendo Wii2 Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

zimna wojna
The Stalin Subway
The Stalin Subway

Akcji 29 września 2005

First person shooter z akcją osadzoną w Moskwie w roku 1952. Gracz wciela się w porucznika MGB (późniejsze KGB) i zostaje wplątany w spisek, którego celem jest odsunięcie od władzy Józefa Stalina.

PC

Tropico: Rajska Wyspa
Tropico: Rajska Wyspa

Strategiczne 9 stycznia 2002

Oficjalny dodatek do wydanej wiosną 2001 roku strategii ekonomicznej Tropico studia PopTop Software. Podczas zabawy mamy ponownie okazję wcielić się w rolę dyktatora małej, karaibskiej wysepki i stosując różne strategie działania doprowadzić do jej rozkwitu. Rozszerzenie zatytułowane Rajska Wyspa (ang. Paradise Island) wprowadza do gry ponad 20 zupełnie nowych scenariuszy, szereg niedostępnych wcześniej budynków, nowe atrakcje dla odwiedzających, a także niespotykane dotąd typy turystów.

PC

Metal Gear Solid 3D: Snake Eater
Metal Gear Solid 3D: Snake Eater

Akcji 21 lutego 2012

Rozszerzona wersja znanej z konsol PlayStation 2 gry Metal Gear Solid 3: Snake Eater, przygotowana z myślą o użytkownikach przenośnej konsolki 3DS. Pod względem fabularnym gra stanowi swoisty prequel całej serii o przygodach żołnierza oddziałów specjalnych znanego jako Snake. Akcja osadzona została w latach 60. ubiegłego wieku w Związku Radzieckim, a zadaniem bohatera jest przechwycenie genialnego naukowca Nikolaia Sokolova, odpowiedzialnego za przełomową technologię militarną.

3DS

Operation Flashpoint: Platynowa Edycja
Operation Flashpoint: Platynowa Edycja

Akcji 12 sierpnia 2004

Specjalna, Platynowa edycja znakomitej gry wojennej Operation Flashpoint: Cold War Crisis. W jej skład poza wspomnianym tytułem wchodzą dwa dodatki do niego: Operation Flashpoint: Gold Upgrade i Operation Flashpoint: Resistance.

PC

Metal Gear 2: Solid Snake
Metal Gear 2: Solid Snake

Akcji 20 marca 2010

Reedycja drugiej części kultowej serii gier akcji Metal Gear, która ukazała się pierwotnie w 1990 roku na komputerach MSX. W tej odsłonie cyklu, znany z pierwowzoru komandos o kryptonimie Snake próbuje uwolnić porwanego przez azjatycki reżim czeskiego naukowca, który opracował sposób na zażegnanie światowego kryzysu paliwowego.

Wii

Wargames: Defcon 1
Wargames: Defcon 1

Strategiczne 15 września 1997

Wargames: Defcon 1 to strategia czasu rzeczywistego (RTS), oparta na motywach głośnego filmu "Gry Wojenne" w reżyserii Johna Badhama. Fabuła osadzona została w nieodległej przyszłości i przedstawia konflikt pomiędzy ludźmi i maszynami. Deweloperzy ze studia Interactive przygotowali łącznie 30 misji do wykonania. Gra jest pierwszym RTS-em, w którym wykorzystano silnik graficzny 3D.

PC

Sunset
Sunset

Przygodowe 21 maja 2015

Oryginalna przygodówka opracowana przez niezależne studio Tale of Tales, której akcja rozgrywa się w 1972 roku w fikcyjnej południowoamerykańskiej metropolii. Główną bohaterką gry jest Angela Burnes – pokojówka zatrudniona przez wpływowego magnata Gabriela Ortegę. Każdego wieczora protagonistka porządkuje apartament milionera, a po wykonaniu kolejnych zadań z pozostawionej przez niego listy myszkuje w jego prywatnych rzeczach.

PC

Cold War: Szpieg Zimnej Wojny
Cold War: Szpieg Zimnej Wojny

Akcji 27 września 2005

Gra przygodowa z elementami akcji, osadzona w realiach Zimnej Wojny. Gracz kieruje poczynaniami amerykańskiego dziennikarza, który okrywa plany sabotażu, mającego na celu wysadzenie elektrowni w Czarnobylu.

PCXBOX

Tropico: Antologia
Tropico: Antologia

Strategiczne 19 maja 2006

Specjalny pakiet, w skład którego wchodzą dwie części znanej strategicznej serii firmy Pop Top Software - Tropico, a także dodatek do pierwszej z nich - Tropico: Rajska Wyspa.

PC

Clandestine
Clandestine

Akcji 5 listopada 2015

Przygotowana przez duńskie studio Logic Artists skradankowa gra akcji, osadzona w szpiegowskich klimatach lat 90. ubiegłego wieku. Fabuła gry rozpoczyna się w 1996 roku i osnuta jest wokół tajemniczych zgonów agentów wywiadu, pochodzących zarówno ze Wschodu, jak i Zachodu. Do rozwikłania zagadki powołany zostaje specjalny międzynarodowy oddział specjalny Kingsbridge Executive, w którego członków wcielają się gracze.

PC

From Russia with Love
From Russia with Love

Akcji 1 listopada 2005

From Russia with Love to rozbudowana, dynamiczna gra akcji/TPP, opowiadająca o przygodach popularnego agenta 007, czyli Jamesa Bonda. Opisywany produkt w dużej mierze oparto na fabule filmu z 1963 roku (Pozdrowienia z Rosji), aczkolwiek nie brakuje w nim nowych wątków i wydarzeń.

PS2PSPXBOXGCN

Commander '85
Commander '85

Przygodowe 30 września 2020

Commander '85 to polska przygodówka FPP w konwencji thrillera SF i klimacie retro. Gracz wciela się w nastolatka, który na urodziny otrzymuje Commandera, komputer posiadający sztuczną inteligencję. Z jego pomocą wpada on na trop spisku zagrażającego światu.

PCPS4XONESwitch

Supreme Ruler Cold War
Supreme Ruler Cold War

Strategiczne 19 lipca 2011

Supreme Ruler Cold War to kolejna część serii gier strategicznych, przygotowywanych przez Battlegoat Studios. Tym razem akcja przenosi nas w czasy Zimnej Wojny, gdy świat obserwując napięcie pomiędzy dwoma ówczesnymi potęgami - USA i ZSRR - stanął w obliczu kolejnego konfliktu zbrojnego na globalną skalę.

PC

Tropico 3: Władza Absolutna
Tropico 3: Władza Absolutna

Strategiczne 12 maja 2010

Oficjalne rozszerzenie do wydanej w roku 2009 gry strategicznej Tropico 3, której przygotowanie powierzono ekipie węgierskiego studia Haemimont Games. Dodatek zatytułowany Władza Absolutna oferuje zupełnie nową kampanię fabularną, złożoną z 10 misji rozgrywających się na odrębnej mapie. Wraz z dodatkiem w grze pojawiło się wiele niedostępnych wcześniej budynków i struktur, za pomocą których możemy wpływać na wygląd otoczenia.

PC

The Berlin Wall
The Berlin Wall

Strategiczne 2022

Gra przygodowa. wzbogacona o elementy zaczerpnięte ze skradanek i strategii. W The Berlin Wall śledzimy losy trójki bohaterów próbujących uciec z totalitarnej części miasta przedzielonego kamiennym murem.

PC

Metal Gear Solid: Portable Ops Plus
Metal Gear Solid: Portable Ops Plus

Akcji 28 marca 2008

Metal Gear Solid: Portable Ops Plus to dodatek do Metal Gear Solid: Portable Ops, gry akcji z elementami „skradanki”, która okazała się dużym sukcesem firmy Konami na całym świecie. Wcielaliśmy się w niej w rolę Big Bossa (Snake’a) i poznawaliśmy fabułę, która bezpośrednio nawiązywała do zdarzeń przedstawionych w produktach z cyklu MGS (szczególnie do Metal Gear Slid 3: Snake Eater) znanych ze stacjonarnych konsol.

PSP

Irony Curtain: From Matryoshka with Love
Irony Curtain: From Matryoshka with Love

Przygodowe 16 maja 2019

Satyryczna przygodówka point’n’click od polskiego studia Artifex Mundi. Jako pierwszy reprezentant zgniłego Zachodu trafiamy do komunistycznej Matroyshki i poznajemy kulisy życia w kraju rządzonym przez komunistów.

PCPS4XONESwitch

Agent
Agent

Akcji prace wstrzymane

Poboczny projekt studia Rockstar North, przygotowany ekskluzywnie dla posiadaczy konsol firmy Sony. Akcja gry przenosi nas w zimnowojenne realia końca lat 70-tych, w czasy eskalacji napięcia pomiędzy dwoma supermocarstwami: Związkiem Radzieckim i USA. Wcielamy się w rolę szpiega, który zostaje wplątany w skomplikowaną intrygę, rozgrywającą się po obu stronach „żelaznej kurtyny” i mogącą wywrzeć wpływ na sytuację polityczną na świecie.

PS4

Command HQ
Command HQ

Strategiczne 1 stycznia 1990

Jeden z pierwszych przedstawicieli gatunku strategii czasu rzeczywistego. Dzieło Ozark Softscape pozwala nam wcielić się w naczelnego dowódcę globalnej superpotęgi, pod którego dowództwem znajdują się armie piechoty, dywizje zmechanizowane, grupy lotniskowców, a nawet satelity szpiegowskie i bomby atomowe. Działaniami wojennymi zawiadujemy, korzystając z mapy świata, na której zaznaczone są pozycje wszystkich sił naszej frakcji oraz wykryte wojska nieprzyjaciela.

PC

Twilight Struggle
Twilight Struggle

Strategiczne 13 kwietnia 2016

Elektroniczna adaptacja strategicznej gry planszowej amerykańskiej firmy GMT Games. Twilight Struggle osadzone jest w realiach Zimnej Wojny, a gracz przejmuje rolę lidera jednego z dwóch mocarstw – USA lub ZSRR. Sama rozgrywka toczy się w systemie turowym z pozycji mapy. Rywalizujące strony naprzemiennie zagrywają wylosowane karty, które wprawiają w ruch wydarzenia korzystne dla jednej ze stron, obu, bądź też są neutralne.

PCPS4XONEANDiOSPSV

Tropico 5: Espionage
Tropico 5: Espionage

Strategiczne 28 maja 2015

Drugi duży dodatek do wydanej w roku 2014 piątej części serii strategii ekonomicznych Tropico, rozwijanej obecnie przez studio Haemimont Games. Rozszerzenie zatytułowane Espionage koncentruje się na takich elementach funkcjonowania państwa, jak wywiad, wojsko czy inwigilacja społeczeństwa. Twórcy przygotowali dziewięć niedostępnych dotąd budynków, takich jak akademia szpiegowska, bramki bezpieczeństwa, lochy oraz garnizon zmechanizowany.

PCPS4XONEX360

Flashpoint Campaigns: Red Storm
Flashpoint Campaigns: Red Storm

Strategiczne 9 października 2013

Turowa gra strategiczna osadzona w czasach zimnej wojny i przenosząca nas w realia trzech fikcyjnych inwazji sił NATO na ZSRR. Produkcja zawiera ponad 20 scenariuszy rozgrywanych w centralnej Europie i daje możliwość pokierowania wojskami obydwu wrogich sobie armii. Uwagę zwraca zaawansowana sztuczna inteligencja przeciwników oraz szczegółowo oddane jednostki i pola walki.

PC

Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition
Toy Soldiers: Cold War - Touch Edition

Akcji 17 sierpnia 2011

Toy Soldiers: Cold War to gra akcji wzbogacona o elementy strategii z rodzaju "tower defence", stanowiąca drugą odsłonę serii zapoczątkowanej w 2010 roku. Tym razem tytułowi zabawkowi żołnierze muszą zmierzyć się w konflikcie z okresu Zimnej Wojny. Gracz może stanąć po stronie Stanów Zjednoczonych lub Związku Radzieckiego i wziąć udział w emocjonujących potyczkach rozgrywanych na makietach pól bitewnych.

PCX360

Interkosmos
Interkosmos

Symulacje 25 kwietnia 2017

Interkosmos to dzieło niezależnego polskiego studia Ovid Works, założonego przez byłych pracowników Flying Wild Hog, CD Projekt RED oraz CreativeForge Games. Przenosimy się w lata 70. XX wieku, a zatem w czasy, kiedy zarówno zimna wojna, jak i podbój kosmosu trwały w najlepsze.

PC