Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. zimna wojna

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry o tematyce zimna wojna.

PC
PC Windows73 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 54 Sony PlayStation 415 Sony PlayStation 36 Sony PlayStation 24
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable4 PlayStation Vita2
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S4 Microsoft XBOX ONE16 Microsoft Xbox 36011 Microsoft Xbox2
Mobile
Android4 Apple iOS5 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch6 Nintendo Wii2 Nintendo DS1
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS1
Game Boy Advance
Nintendo GameCube1
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

zimna wojna
Tropico: Rajska Wyspa
Tropico: Rajska Wyspa

Strategiczne 9 stycznia 2002

Oficjalny dodatek do wydanej wiosną 2001 roku strategii ekonomicznej Tropico studia PopTop Software. Podczas zabawy mamy ponownie okazję wcielić się w rolę dyktatora małej, karaibskiej wysepki i stosując różne strategie działania doprowadzić do jej rozkwitu. Rozszerzenie zatytułowane Rajska Wyspa (ang. Paradise Island) wprowadza do gry ponad 20 zupełnie nowych scenariuszy, szereg niedostępnych wcześniej budynków, nowe atrakcje dla odwiedzających, a także niespotykane dotąd typy turystów.

PC

Tiny Combat Arena
Tiny Combat Arena

Symulacje 2023 (wczesny dostęp od 22 lutego 2022)

Tiny Combat Arena to symulator lotu pozwalający wziąć udział w fikcyjnym konflikcie z okresu zimnej wojny. Grę zaprojektowano tak, aby była przystępna nawet dla nowicjuszy w tym gatunku. Silnik fizyczny rządzący zachowaniem maszyn jest realistyczny, ale sterowanie łatwo opanować.

PC

From Russia with Love
From Russia with Love

Akcji 1 listopada 2005

From Russia with Love to rozbudowana, dynamiczna gra akcji/TPP, opowiadająca o przygodach popularnego agenta 007, czyli Jamesa Bonda. Opisywany produkt w dużej mierze oparto na fabule filmu z 1963 roku (Pozdrowienia z Rosji), aczkolwiek nie brakuje w nim nowych wątków i wydarzeń.

PS2PSPXBOXGCN

Metal Gear Solid: Portable Ops
Metal Gear Solid: Portable Ops

Akcji 5 grudnia 2006

PSP

Combat Mission: Cold War
Combat Mission: Cold War

Strategiczne 30 kwietnia 2021

Combat Mission: Cold War jest nową częścią serii strategicznej z korzeniami sięgającymi przełomu XX i XXI wieku. Produkcja przenosi nas do czasów zimnej wojny i oferuje trzy różne kampanie fabularne. Za grę odpowiada studio Battlefront.

PC

Supreme Ruler Ultimate
Supreme Ruler Ultimate

Strategiczne 17 października 2014

Specjalna, przekrojowa edycja popularnej serii strategicznej, wykreowanej przez studio Battlegoat na podstawie ich własnej produkcji z 1982 roku. Gra łączy w sobie cztery dotychczas wydane odsłony cyklu, których akcja rozciąga się od końca lat 30-tych XX wieku aż do niedalekiej przyszłości.

PC

Armored Brigade
Armored Brigade

Strategiczne 15 listopada 2018

Realistyczna gra strategiczna rozgrywana w czasie rzeczywistym. Produkcja Veitikka Studios przenosi nas do realiów alternatywnej zimnej wojny, gdzie siły zbrojne NATO oraz wojska Bloku Wschodniego ścierają się w zażartych walkach na ziemi i w powietrzu. Gracz przejmuje kontrolę nad dokładnie odwzorowanymi pojazdami oraz oddziałami piechoty i w realistycznych bitwach zmaga się z pomysłową i nieprzewidywalną sztuczną inteligencją.

PC

Operational Art Of War: Century of Warfare
Operational Art Of War: Century of Warfare

Strategiczne 30 kwietnia 1999

Gra jest najwyższym wyzwaniem dla miłośników strategii i gier wojennych, wielu uważa ją za najdoskonalszą, ale i za najtrudniejszą grę tego typu.

PC

Metal Gear Solid 3D: Snake Eater
Metal Gear Solid 3D: Snake Eater

Akcji 21 lutego 2012

Rozszerzona wersja znanej z konsol PlayStation 2 gry Metal Gear Solid 3: Snake Eater, przygotowana z myślą o użytkownikach przenośnej konsolki 3DS. Pod względem fabularnym gra stanowi swoisty prequel całej serii o przygodach żołnierza oddziałów specjalnych znanego jako Snake. Akcja osadzona została w latach 60. ubiegłego wieku w Związku Radzieckim, a zadaniem bohatera jest przechwycenie genialnego naukowca Nikolaia Sokolova, odpowiedzialnego za przełomową technologię militarną.

3DS

Command: Modern Air/Naval Operations
Command: Modern Air/Naval Operations

Strategiczne 24 września 2013

Niezwykle rozbudowana gra strategiczna, opracowana we współpracy studia Warfare Sims z uznanym wydawcą – firmą Slitherine. Command: Modern Air/Naval Operations pozwala graczom przejąć dowodzenie nad flotą złożoną z lotniskowców i okrętów wsparcia, a także samolotów szturmowych oraz transportowych. Podczas zabawy możemy wziąć udział w kilkudziesięciu scenariuszach, odnoszących się zarówno do wydarzeń historycznych, jak i całkowicie fikcyjnych, rozgrywających się w niedalekiej przyszłości.

PC

Supreme Ruler Cold War
Supreme Ruler Cold War

Strategiczne 19 lipca 2011

Supreme Ruler Cold War to kolejna część serii gier strategicznych, przygotowywanych przez Battlegoat Studios. Tym razem akcja przenosi nas w czasy Zimnej Wojny, gdy świat obserwując napięcie pomiędzy dwoma ówczesnymi potęgami - USA i ZSRR - stanął w obliczu kolejnego konfliktu zbrojnego na globalną skalę.

PC

South of the Circle
South of the Circle

Przygodowe 30 października 2020

Gra przygodowa, która przenosi nas w sam środek Zimnej Wojny. Głównym bohaterem South of the Circle jest Peter – klimatolog, który po rozbiciu się na Antarktyce, szuka ratunku, po drodze rozpamiętując swoją przeszłość i analizując obraną przez siebie ścieżkę życiową.

PCPS5XSXPS4XONESwitchiOS

Sunset
Sunset

Przygodowe 21 maja 2015

Oryginalna przygodówka opracowana przez niezależne studio Tale of Tales, której akcja rozgrywa się w 1972 roku w fikcyjnej południowoamerykańskiej metropolii. Główną bohaterką gry jest Angela Burnes – pokojówka zatrudniona przez wpływowego magnata Gabriela Ortegę. Każdego wieczora protagonistka porządkuje apartament milionera, a po wykonaniu kolejnych zadań z pozostawionej przez niego listy myszkuje w jego prywatnych rzeczach.

PC

Irony Curtain: From Matryoshka with Love
Irony Curtain: From Matryoshka with Love

Przygodowe 16 maja 2019

Satyryczna przygodówka point’n’click od polskiego studia Artifex Mundi. Jako pierwszy reprezentant zgniłego Zachodu trafiamy do komunistycznej Matroyshki i poznajemy kulisy życia w kraju rządzonym przez komunistów.

PCPS4XONESwitch

Metal Gear 2: Solid Snake
Metal Gear 2: Solid Snake

Akcji 20 marca 2010

Reedycja drugiej części kultowej serii gier akcji Metal Gear, która ukazała się pierwotnie w 1990 roku na komputerach MSX. W tej odsłonie cyklu, znany z pierwowzoru komandos o kryptonimie Snake próbuje uwolnić porwanego przez azjatycki reżim czeskiego naukowca, który opracował sposób na zażegnanie światowego kryzysu paliwowego.

Wii

Wargames: Defcon 1
Wargames: Defcon 1

Strategiczne 15 września 1997

Wargames: Defcon 1 to strategia czasu rzeczywistego (RTS), oparta na motywach głośnego filmu "Gry Wojenne" w reżyserii Johna Badhama. Fabuła osadzona została w nieodległej przyszłości i przedstawia konflikt pomiędzy ludźmi i maszynami. Deweloperzy ze studia Interactive przygotowali łącznie 30 misji do wykonania. Gra jest pierwszym RTS-em, w którym wykorzystano silnik graficzny 3D.

PC

Sigma Theory: Global Cold War
Sigma Theory: Global Cold War

Strategiczne 21 listopada 2019

Rozgrywana w turach strategia polityczno-szpiegowska osadzona w niedalekiej przyszłości. Wcielamy się w szefa potężnej organizacji wywiadowczej i uczestniczymy w wyścigu zbrojeń na skalę globalną, rozwijając swoją technologię i sabotując działania konkurencji.

PCANDiOS

Clandestine
Clandestine

Akcji 5 listopada 2015

Przygotowana przez duńskie studio Logic Artists skradankowa gra akcji, osadzona w szpiegowskich klimatach lat 90. ubiegłego wieku. Fabuła gry rozpoczyna się w 1996 roku i osnuta jest wokół tajemniczych zgonów agentów wywiadu, pochodzących zarówno ze Wschodu, jak i Zachodu. Do rozwikłania zagadki powołany zostaje specjalny międzynarodowy oddział specjalny Kingsbridge Executive, w którego członków wcielają się gracze.

PC

Metal Gear Solid: Portable Ops Plus
Metal Gear Solid: Portable Ops Plus

Akcji 28 marca 2008

Metal Gear Solid: Portable Ops Plus to dodatek do Metal Gear Solid: Portable Ops, gry akcji z elementami „skradanki”, która okazała się dużym sukcesem firmy Konami na całym świecie. Wcielaliśmy się w niej w rolę Big Bossa (Snake’a) i poznawaliśmy fabułę, która bezpośrednio nawiązywała do zdarzeń przedstawionych w produktach z cyklu MGS (szczególnie do Metal Gear Slid 3: Snake Eater) znanych ze stacjonarnych konsol.

PSP

Cold War: Conflicts
Cold War: Conflicts

Strategiczne 11 grudnia 2003

Strategia czasu rzeczywistego twórców serii Sudden Strike. Akcja toczy się w czasie Zimnej Wojny, a dokładniej w latach 1950 – 1973.

PC

Rambo III
Rambo III

Akcji 23 kwietnia 1988

Rambo 3 to gra zręcznościowa stworzona na podstawie filmu pod tym samym tytułem. Tym razem dzielny komandos trafia do okupowanego przez Sowietów Afganistanu, skąd musi wydostać swojego zwierzchnika, pułkownika Trautmana.

PC

East vs. West: A Hearts of Iron Game
East vs. West: A Hearts of Iron Game

Strategiczne prace wstrzymane

Rozbudowana strategia o czasach Zimnej Wojny. Wcielamy się w niej w dowódcę państwa reprezentującego jedną z dwóch stron: Zachód lub Blok Wschodni. Podczas zabawy wpływamy na szereg elementów i przeprowadzamy działania dyplomatyczne, militarne lub szpiegowskie. Produkcja korzysta z silnika Clausewitz, znanego z Crusader Kings II.

PC

Commander '85
Commander '85

Przygodowe 30 września 2020

Commander '85 to polska przygodówka FPP w konwencji thrillera SF i klimacie retro. Gracz wciela się w nastolatka, który na urodziny otrzymuje Commandera, komputer posiadający sztuczną inteligencję. Z jego pomocą wpada on na trop spisku zagrażającego światu.

PCPS4XONESwitch

Interkosmos
Interkosmos

Symulacje 25 kwietnia 2017

Interkosmos to dzieło niezależnego polskiego studia Ovid Works, założonego przez byłych pracowników Flying Wild Hog, CD Projekt RED oraz CreativeForge Games. Przenosimy się w lata 70. XX wieku, a zatem w czasy, kiedy zarówno zimna wojna, jak i podbój kosmosu trwały w najlepsze.

PC