Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXSXPS5XONEPS4
Okładka Call of Duty: Black Ops 6 (PC)
OkładkaCall of Duty: Black Ops 6 (PC)

Call of Duty: Black Ops 6

CoD: Black Ops 6 | CoD BO6 | Call of Duty 2024

21. główna część serii Call of Duty, a zarazem 6. odsłona podcyklu Black Ops. W Call of Duty: Black Ops 6 otrzymujemy osadzoną w latach 90. XX wieku kampanię fabularną, a także tryby multiplayer i Zombies. Na liście nowości prym wiedzie system poruszania się Omnimovement.

Akcji | FPP | zimna wojna | FPS | sieciowe | kooperacja | strzelanki | lata 90. | Game Pass

Call of Duty: Black Ops 6 Premiera

25paź2024za 133dni

PC PS4 XONE PS5 XSX

producent: Treyarch wydawca: Activision Blizzard

Gry podobne do Call of Duty: Black Ops 6

Battlefield 7

Medal of Honor: Warfighter

CrossfireX

Call of Duty: Black Ops 6 to 21. główna odsłona bestsellerowego cyklu FPS-ów wydawanych przez firmę Activision, a zarazem szósta część podserii Call of Duty: Black Ops, zapoczątkowanej w 2010 roku.

Produkcja stanowi owoc współpracy szeregu studiów deweloperskich, znajdujących się pod skrzydłami amerykańskiego wydawcy, na czele z Treyarch i Raven Software; ponadto w jej przygotowaniu wzięły udział m.in. takie ekipy jak Beenox (autorzy wersji na komputery osobiste), High Moon Studios, Infinity Ward czy Sledgehammer Games.

Kampania

Call of Duty: Black Ops 6 oddaje w nasze ręce kampanię fabularną, której akcję osadzono na początku lat 90. XX wieku, tuż po zakończeniu zimnej wojny. Stanowi ona kontynuację wydarzeń przedstawionych w Call of Duty: Black Ops - Cold War; ponadto znalazły się w niej odniesienia do wspomnień z lat 80., które mogliśmy zobaczyć w Call of Duty: Black Ops II.

Kampanię utrzymano w konwencji thrillera szpiegowskiego, a występują w niej znane fanom postacie, jak Frank Woods oraz Russel Adler, oraz zupełnie nowe persony – Troy Marshall i Jane Harrow. Podążając tropem politycznego spisku o globalnym zasięgu, odwiedzamy między innymi rosyjską tundrę, pustynię na Bliskim Wschodzie, Europę Południową czy też Stany Zjednoczone.

Motorem opowieści są misje, podczas których przychodzi nam zarówno działać po cichu, jak i brać udział w widowiskowych wydarzeniach i zaciętych strzelaninach, korzystając z broni i gadżetów rodem z kina akcji z końcówki XX wieku. Pomiędzy nimi trafiamy do kryjówki pełniącej funkcję huba, w której możemy dowiedzieć się więcej o poszczególnych postaciach i fabule, odblokować rozmaite ulepszenia, rozwiązać szereg zagadek czy wreszcie wybrać kolejne misje, których się podejmiemy.

Multiplayer

Drugim z filarów, na których opiera się Call of Duty: Black Ops 6, jest sieciowy tryb multiplayer. Zawiera on zarówno główny wariant zabawy dla dwóch sześcioosobowych zespołów, jak i moduł Strike, przeznaczony do rozgrywek 2 na 2 lub 6 na 6. Na premierę gry przygotowano 16 nowych map – 4 dla trybu Strike oraz 12 dla głównego modułu.

Na tym nie koniec, gdyż powraca tu system Prestige (Classic Prestige), dzięki któremu po osiągnięciu najwyższej rangi możemy zyskać dostęp do rozmaitych bonusów. Nie zabrakło również trybu kinowego, a także nowych ustawień interfejsu; te ostatnie obejmują między innymi możliwość zmiany pozycji minimapy oraz całkowitego wyłączenia wybranych elementów HUD-a.

Tryb Zombies

Trzecim z filarów gry Call of Duty: Black Ops 6 jest tryb Zombies, w ramach którego odpieramy kolejne fale żywych trupów, walcząc w pojedynkę lub we współpracy z innymi graczami. W miarę postępów odblokowujemy rozmaite ulepszenia, które zwiększają nasz potencjał bojowy, a co za tym idzie – pozwalają przeżyć dłużej na polu walki. W momencie premiery do naszej dyspozycji oddano dwie mapy – Liberty Falls oraz Terminus.

Omnimovement

Na potrzeby Call of Duty: Black Ops 6 przygotowano od podstaw zupełnie nowy, realistyczny system poruszania się postaci, zwany Omnimovement. Za jego sprawą można w płynny sposób biegać, ślizgać się i nurkować w dowolnym kierunku. Ponadto dzięki niemu możliwe jest obracanie się w pozycji leżącej, co dodatkowo powiększa naszą swobodę ruchów i poszerza wachlarz możliwości taktycznych na polu walki.

Ostatnia modyfikacja 10 czerwca 2024

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 4,2 / 10 na podstawie 85 głosów czytelników.

Call of Duty: Black Ops 6 cena w dniu premiery: 349,00 PLN

Wymagania wiekowe Call of Duty: Black Ops 6: 18+

PC
PS5
XSX
PS4
XONE