Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. Gry RPG Nintendo DS

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę DS.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

NDS

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time
Pokemon Mystery Dungeon: Explorers of Time

RPG 13 września 2007

Kolejna gra osadzona w świecie pełnym uroczych Pokemonów, należąca ponadto do podserii o nazwie Mystery Dungeon. Wcielamy się w człowieka tajemniczo przemienionego w Pokemona i obarczonego amnezją.

Radiant Historia
Radiant Historia

RPG 3 listopada 2010

Radiant Historia to produkcja z gatunku jRPG, za którą odpowiada studio Atlus oraz ekipa deweloperska pracująca nad wydaną w 2005 roku grą Radiata Stories. Fabuła tytułu przedstawia losy trójki bohaterów - Stocka, Rainey i Marco, którzy starają się ustalić przyczyny tajemniczej zarazy, jaka nawiedziła kontynent Vainqueur. Muzykę na potrzeby gry skomponowała Yoko Shimomura.

Young Justice: Legacy
Young Justice: Legacy

RPG 19 listopada 2013

Young Justice: Legacy to bazująca na popularnym serialu animowanym gra action-RPG, za której powstanie odpowiada zespół deweloperski firmy Little Orbit. Kierując poczynaniami drużyny złożonej z wybranych herosów organizacji Young Justice gracze mają za zadanie przeciwstawić się knowaniom złoczyńców zagrażających mieszkańcom świata Earth-16.

Marvel: Ultimate Alliance 2
Marvel: Ultimate Alliance 2

RPG 15 września 2009

Kontynuacja osadzonego w świecie marvelowskich superbohaterów RPG-a akcji firmy Activision. Gra ukazała się pierwotnie w 2009 roku, a kilka lat później została odświeżona z myślą o pecetach i konsolach ósmej generacji. Fabuła Marvel: Ultimate Alliance 2 rozpoczyna się w chwili, gdy organizacja S.H.I.E.L.D. natrafia na ślady groźnej działalności przestępczej. Przeciwko doborowej ekipie superbohaterów, w skład której wchodzą m.in.

Bleach: The 3rd Phantom
Bleach: The 3rd Phantom

RPG 26 czerwca 2008

Taktyczna jRPG stworzona w oparciu o kultową markę Bleach. Nad pracami czuwał m.in. autor oryginału, Tite Kubo. Produkcja prezentuję historię sprzed wydarzeń mających miejsce w mandze i anime.

Naruto: Path of the Ninja
Naruto: Path of the Ninja

RPG 23 października 2007

Należąca do popularnego cyklu Naruto gra jRPG z typowym dla bijatyk, zręcznościowym stylem walki, opracowana przez studio Tomy z myślą o posiadaczach handheldów firmy Nintendo. Podobnie jak poprzedniczki z dużych platform sprzętowych, produkcja powstała na kanwie popularnej mangi i anime autorstwa Masashiego Kishimoto i opowiada o przygodach tytułowego adepta sztuki ninjutsu.

Avalon Code
Avalon Code

RPG 1 listopada 2008

Oryginalna gra akcji z elementami RPG, w której możemy wpływać na otoczenie zmieniając treść magicznej książki. Oprócz dynamicznej walki, tytuł oferuje również możliwość znalezienia idealnego partnera.

Luminous Arc 2
Luminous Arc 2

RPG 18 listopada 2008

Gra stanowiąca połączenie RPG-a oraz strategii turowej. Wcielamy się w postać dzielnego rycerza, ruszając na ratunek baśniowej krainie. Bawimy się w pojedynkę lub w multiplayerze.

Black Sigil: Blade of the Exiled
Black Sigil: Blade of the Exiled

RPG 9 czerwca 2009

Gra stanowiąca połączenie RPG-a oraz strategii turowej. Wcielamy się w postać młodego chłopca, wyruszając w niebezpieczną podróż mającą na celu odkrycie szczegółów z jego przeszłości.

Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard
Etrian Odyssey II: Heroes of Lagaard

RPG 17 czerwca 2008

Przedstawiciel gatunku japońskich RPG-ów. Dowodzimy drużyną reprezentowaną przez postaci z różnych klas, wyruszając na poszukiwania cennych trofeów.

Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen
Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen

RPG 12 września 2008

Remake klasycznego RPG-a. Zabawa podzielona jest na pięć rozdziałów, a w każdym z nich poznajemy nową główną postać. Przemierzamy baśniową krainę, rozwiązując questy, likwidując potwory i odnajdując skarby.

Lost in Blue 3
Lost in Blue 3

RPG 11 marca 2008

Lost in Blue 3 to gra cRPG z elementami przygodowymi. Jest to trzecia już część survivalowej serii wydawanej na konsolę Nintendo DS. Tak samo jak przy wcześniejszych odsłonach, za ten tytuł odpowiedzialny jest firma Konami.

Digimon World DS
Digimon World DS

RPG 7 listopada 2006

Połączenie gry akcji oraz RPG-a. Wcielamy się w postać trenera Digimonów, zajmując się wyłapywaniem tytułowych stworków oraz wystawianiem ich do walk. Bawimy się w pojedynkę lub z udziałem innych graczy.

Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl
Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl

RPG 30 października 2006

Pokemon Ranger: The Road to Diamond and Pearl to kolejna gra z serii, traktującej o tych ultra popularnych stworzeniach, jakimi są Pokemony. Akcja gry toczy się w Poke-świecie, jednak tym razem rządzi się zupełnie innymi zasadami.

Xenosaga Episode I & II
Xenosaga Episode I & II

RPG prace wstrzymane

Xenosaga Episode I & II to tytuł, nawiązujący do serii znanej z konsoli Playstation 2. Gra opowiada tę samą fabułę co gry na platformę stacjonarną, niemniej pojawiają się w niej również nowe postacie. Ze względu na moc konsolki, istotnym zmianom musiała ulec za to oprawa graficzna, która utraciła trzeci wymiar.

Kingdom Hearts: 358/2 Days
Kingdom Hearts: 358/2 Days

RPG 30 maja 2009

Kolejna odsłona popularnej serii japońskich gier RPG łączących światy z produkcji studia Square Enix z postaciami oraz krainami z animowanych filmów wytwórni Disney. Autorom udało się przenieść do gry większość elementów znanych z pierwszej i drugiej części, wydanych na PlayStation 2. Zabawa polega na eksploracji bajkowych terenów, prowadzeniu dramatycznych rozmów z innymi postaciami, a także uczestniczeniu w zręcznościowych walkach.

Mario & Luigi: Bowser's Inside Story
Mario & Luigi: Bowser's Inside Story

RPG 11 lutego 2009

Gra o przygodach sympatycznych hydraulików. Tym razem prócz Mario i Luigiego na fanów czeka także opcja sterowania ich największym wrogiem.

Etrian Odyssey III: The Drowned City
Etrian Odyssey III: The Drowned City

RPG 1 kwietnia 2010

Etrian Odyssey III: The Drowned City to trzecia część japońskiej sagi RPG. Tym razem fabuła przenosi nas do zatopionego, starożytnego miasta Amroad, gdzie poszukujemy dawnych technologii i skarbów.

Inazuma Eleven 3
Inazuma Eleven 3

RPG 1 lipca 2010

Gra jRPG z elementami piłki nożnej wyprodukowana przez studio Level 5 (twórcy m.in. serii Ni no Kuni). Akcja rozgrywa się po wydarzeniach ukazanych w poprzednich odsłonach. Tym razem znani piłkarze zostają wybrani do reprezentacji narodowej Japonii, by wziąć udział w turnieju Football Frontier International.

Harvest Moon: A Tale of Two Towns
Harvest Moon: A Tale of Two Towns

RPG 20 września 2011

Kolejna odsłona popularnej serii gier o prowadzeniu własnego gospodarstwa wiejskiego, tym razem przygotowana wyłącznie na przenośne konsole Nintendo.

Kingdom Hearts: Re:Coded
Kingdom Hearts: Re:Coded

RPG 7 października 2010

Kingdom Hearts: Re:Coded to remake gry, która w 2009 trafiła na telefony komórkowe Japończyków. Studio Square-Enix odpowiedzialne za tego oryginalnego cRPG-a, w którym pojawili się bohaterowie Final Fantasy oraz Disneya, postanowili odtworzyć historię na przenośnej konsoli Nintendo.

Pokemon Ranger: Guardian Signs
Pokemon Ranger: Guardian Signs

RPG 4 października 2010

Kolejna odsłona serii Ranger, która różni się zasadami od typowych gier z Pokemonami. Zadaniem gracza jest pilnowanie porządku i ochrona Pokemonów przed zakusami złodziejów i kłusowników. Zdolności złapanych stworzeń wykorzystujemy do walki, pokonywania przeszkód platformowych oraz rozwiązywania zagadek .

Shining Legend
Shining Legend

RPG 10 grudnia 2010

Shining Legend to wyprodukowana przez studio Blueside z myślą o użytkownikach kieszonkowej konsoli Nintendo DS gra z gatunku cRPG. Akcja rozgrywa się w fantastycznym świecie, a gracz kieruje postacią ubogiego księcia, który podejmuje się dobrze płatnej misji odszukania siedmiu zaginionych córek króla Junon. Twórcy przewidzieli ponad 400 zadań do wykonania w 40 regionach, na jakie podzielona jest mapa gry.

Dragon Quest Monsters: Joker 2
Dragon Quest Monsters: Joker 2

RPG 31 marca 2010

Kolejna odsłona klasycznej, turowej gry RPG, pozwalająca łapać i kontrolować stwory znane z cyklu Dragon Quest. W grze możemy kolekcjonować i modyfikować umiejętności setek małych stworów, a rozgrywka bardzo przypomina serię Pokemon. W porównaniu do poprzedniej części, znacznemu usprawnieniu uległa grafika.