Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Where Winds Meet (PC)
OkładkaWhere Winds Meet (PC)

Where Winds Meet PC

Gra RPG akcji, która przenosi nas do fantastycznej wersji Chin z końcówki X wieku. W Where Winds Meet wcielamy się w szermierza przemierzającego świat i stawiającego czoła przeciwnikom, który szuka miejsca dla siebie w krainie pogrążonej w konflikcie.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | Chiny | RPG akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Where Winds Meet Premiera PC

2024

producent: Everstone Studio wydawca: NetEase

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Where Winds Meet jest grą RPG akcji z otwartym światem. Produkcja, która pod względem artystycznym czerpie inspiracje z bestsellerowego Ghost of Tsushima, została opracowana przez chiński zespół Everstone Studio, przy wsparciu ze strony firmy NetEase.

Fabuła

Where Winds Meet zabiera nas w podróż do alternatywnej, fantastycznej wersji Chin z przełomu okresu Dziesięciu Królestw (lata 907-960) i epoki Północnej Dynastii Song (lata 960-1127). Ze względu na zachodzące wtedy przemiany, był to czas wielkich wojen i konfliktów, które pogrążyły cały kraj w chaosie.

Głównym bohaterem gry jest wędrowny szermierz. Wojownik dorastał w tej brutalnej epoce, a teraz przemierza Chiny, raz po raz będąc zmuszanym do wybierania pomiędzy dbaniem o własne interesy, a przestrzeganiem swojego kodeksu moralnego, walką o sprawiedliwość i stawaniem w obronie słabszych.

Mechanika

W Where Winds Meet akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy świat, w którym na odwiedzenie czekają miasta i wsie, malownicze stepy oraz egzotyczne lasy bambusowe. Przemierzając tę krainę, realizujemy różnorodne zadania popychające do przodu fabułę, a także możemy poświęcać się rozmaitym misjom i aktywnościom pobocznym. Nic nie stoi na przeszkodzie, by szermierz, w którego się wcielamy, był również na przykład lekarzem niosącym pomoc potrzebującym czy kupcem zbijającym majątek na handlu. Ponadto w grze zaimplementowano system pozwalający na wznoszenie od podstaw całych budynków.

Niemniej, szermierz zawsze będzie szermierzem, a jako że w świecie gry roi się od niebezpieczeństw, o okazję do skrzyżowania mieczy wcale nie jest tutaj trudno. Starcia są niebywale dynamiczne, a w ich trakcie musimy być w ciągłym ruchu, wykonywać uniki i inne akrobacje, używać Tai Chi do odbijania ataków nieprzyjaciół czy też korzystać z broni dystansowej, pozwalającej trzymać wrogów na bezpieczną odległość. Oprócz wrogo nastawionych ludzi, w trakcie zabawy przychodzi nam mierzyć się również z dzikimi zwierzętami, a także z istotami nadprzyrodzonymi. W miarę postępów rozwijamy bohatera i zdobywamy coraz lepsze wyposażenie, co pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Mobilność naszego szermierza przydaje się również podczas eksploracji – choć najszybszym sposobem przemierzania świata gry jest wierzchowiec, przemieszczanie się na piechotę uatrakcyjniają niezwykłe umiejętności protagonisty, który potrafi wspinać się na elementy otoczenia i wykonywać wysokie oraz dalekie skoki, a nawet biegać po wodzie.

Kwestie techniczne

Where Winds Meet może się pochwalić atrakcyjną oprawą graficzną. Wrażenie robią zwłaszcza lokacje pełne detali, choć do modeli postaci także nie można się przyczepić. Zabawa toczy się przy akompaniamencie klimatycznej muzyki.

Ostatnia modyfikacja 28 sierpnia 2023

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Where Winds Meet: 16+