Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka Stellar Blade (PC)
OkładkaStellar Blade (PC)

Stellar Blade

Project EVE

Gra RPG akcji inspirowana przez takie hity, jak NieR: Automata oraz God of War. W Stellar Blade (znanym wcześniej jako Project Eve) trafiamy do postapokaliptycznego świata i wcielamy się w wojowniczkę walczącą z potworami, które go opanowały.

RPG | TPP | science fiction | postapokalipsa | RPG akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Stellar Blade Premiera

anulowana

XSX

2023

PS5 PC

producent: Shift Up wydawca: Shift Up Strona oficjalna

Gry podobne do Stellar Blade

Dark Souls III

Code Vein

Scarlet Nexus

E3 2021

Gra Stellar Blade (znana wcześniej jako Project Eve) to RPG akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Za jej opracowanie odpowiada południowokoreańskie studio Shift Up, dla którego jest to pierwsza tak rozbudowana produkcja.

Zaprezentowana w Stellar Blade rozgrywka nasuwa skojarzenia z takimi dziełami jak NieR: Automata, God of War czy Devil May Cry 5.

Fabuła

Gra przedstawia ponurą wizję przyszłości, w której świat został opanowany przez krwiożercze istoty (tzw. NA:tives). Ludzkość nie była w stanie stawić oporu napastnikom i błyskawicznie uległa ich brutalnej sile.

Główną bohaterką Stellar Blade jest Eve, która wraz z towarzyszami ląduje na zniszczonej Ziemi, by podjąć walkę z wrogiem. Na miejscu spotyka Adama, jednego z nielicznych ocalałych z pogromu. Wspólnie udają się do miasta Xion – niedyś tętniącego życiem miejsca, a obecnie ostatniego bastionu ludzkości.

Z czasem protagonistka poznaje historię jego mieszkańców i staje przed szansą na odmianę ich życia. Dalszy los świata zależeć będzie jednak od podejmowanych przez nas decyzji.

Mechanika rozgrywki

Stellar Blade jest dynamiczną grą reprezentującą gatunek RPG akcji. W postapokaliptycznym uniwersum odwiedzamy zniszczone miasta oraz pustkowia opanowane przez NA:tives. Z potworami rozprawiamy się głównie za pomocą miecza – podstawowej broni protagonistki.

Podczas starć robimy użytek z bloków oraz uników, które wykonane w odpowiednim momencie, otwierają nam drogę do efektownych kombosów. Korzystamy także ze specjalnych umiejętności Eve (Beta Skills oraz Burst Skills) zwiększających bojowy potencjał postaci. Poza standardowymi przeciwnikami natrafimy również na monstrualnej wielkości bossów – starcia z nimi wymagają nie tylko siły, ale i odpowiedniej taktyki.

Kwestie techniczne

Stellar Blade napędzane jest przez Unreal Engine 4 – gra może pochwalić się wysokiej jakości grafiką utrzymaną w mangowej stylistyce. Jej reżyserem jest Kim Hyoung Tae, wcześniej znany także z roli projektanta postaci do gier mobilnych.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 9,1 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Stellar Blade: 16+

PC
XSX
PS5