Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS5PCXSX
Okładka Stellar Blade (PS5)
OkładkaStellar Blade (PS5)

Stellar Blade

Project EVE

Gra RPG akcji inspirowana przez takie hity, jak NieR: Automata oraz God of War. W Stellar Blade (znanym wcześniej jako Project Eve) trafiamy do postapokaliptycznego świata i wcielamy się w wojowniczkę walczącą z potworami, które go opanowały.

RPG | TPP | science fiction | postapokalipsa | RPG akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation | Find Your Next Game

Stellar Blade Premiera

anulowana

XSX

26kwi2024za 52dni

PS5

data nieogłoszona

PC

Gra Stellar Blade (znana wcześniej jako Project Eve) to RPG akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Za jej opracowanie odpowiada południowokoreańskie studio Shift Up, dla którego jest to pierwsza tak rozbudowana produkcja.

Zaprezentowana w Stellar Blade rozgrywka nasuwa skojarzenia z takimi dziełami jak NieR: Automata, God of War czy Devil May Cry 5.

Fabuła

Gra przedstawia ponurą wizję przyszłości, w której świat został opanowany przez krwiożercze istoty (tzw. NA:tives). Ludzkość nie była w stanie stawić oporu napastnikom i błyskawicznie uległa ich brutalnej sile.

Główną bohaterką Stellar Blade jest Eve, która wraz z towarzyszami ląduje na zniszczonej Ziemi, by podjąć walkę z wrogiem. Na miejscu spotyka Adama, jednego z nielicznych ocalałych z pogromu. Wspólnie udają się do miasta Xion – niedyś tętniącego życiem miejsca, a obecnie ostatniego bastionu ludzkości.

Z czasem protagonistka poznaje historię jego mieszkańców i staje przed szansą na odmianę ich życia. Dalszy los świata zależeć będzie jednak od podejmowanych przez nas decyzji.

Mechanika rozgrywki

Stellar Blade jest dynamiczną grą reprezentującą gatunek RPG akcji. W postapokaliptycznym uniwersum odwiedzamy zniszczone miasta oraz pustkowia opanowane przez NA:tives. Z potworami rozprawiamy się głównie za pomocą miecza – podstawowej broni protagonistki.

Podczas starć robimy użytek z bloków oraz uników, które wykonane w odpowiednim momencie, otwierają nam drogę do efektownych kombosów. Korzystamy także ze specjalnych umiejętności Eve (Beta Skills oraz Burst Skills) zwiększających bojowy potencjał postaci. Poza standardowymi przeciwnikami natrafimy również na monstrualnej wielkości bossów – starcia z nimi wymagają nie tylko siły, ale i odpowiedniej taktyki.

Kwestie techniczne

Stellar Blade napędzane jest przez Unreal Engine 4 – gra może pochwalić się wysokiej jakości grafiką.

Ostatnia modyfikacja 7 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 61 głosów czytelników.

Stellar Blade cena w dniu premiery: 339,00 PLN

Wymagania wiekowe Stellar Blade: 18+

PC
XSX
PS5