Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

4. auto-runner

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 4. Najpopularniejsze gry o tematyce auto-runner.

PC
PC Windows36 WWW4
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 415 Sony PlayStation 32
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable2 PlayStation Vita8
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE11
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android76 Apple iOS79 Windows Phone21
Nintendo
Nintendo Switch17
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

auto-runner
Z-Run
Z-Run

Akcji 18 czerwca 2014

Trójwymiarowa gra beat 'em up, w której wcielamy się w jednego z ocalałych, próbujących przeżyć w mieście opanowanym przez zombie. Gracze mogą wykorzystywać różnego rodzaju broń oraz ekwipunek w trakcie przechodzeni liniowych poziomów, w których roi się od przeciwników.

PSV

Runner3
Runner3

Zręcznościowe 22 maja 2018

Kolejna odsłona rozwijanego przez studio Gaijin Entertainment cyklu BIT.TRIP - dwuwymiarowych platformówek w konwencji auto runnerów. Pod względem fabularnym Runner3 stanowi bezpośrednią kontynuację przygód znanego z poprzednich części bohatera, znanego jako CommanderVideo. W porównaniu do nich schemat zabawy nie uległ większym zmianom, choć nie obyło się bez kilku nowości i usprawnień, będących odpowiedzią na głos społeczności.

PCPS4XONESwitch

The Hunger Games: Catching Fire - Panem Run
The Hunger Games: Catching Fire - Panem Run

Zręcznościowe 21 listopada 2013

Towarzysząca promocji filmu Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia gra zręcznościowa w konwencji klasycznego endless runnera. W grze uciekamy przed agentami bezpieki, przemierzając kolejne dystrykty świata Panem i omijając rozsiane po trasie przeszkody.

PCANDiOSWP

Hyperide
Hyperide

Zręcznościowe 3 lutego 2016

Opracowana przez warszawskie studio Kool2Play kosmiczna zręcznościówka typu endless runner. Mechanika rozgrywki w grze Hyperide na pozór przypomina klasyczne kosmiczne strzelaniny, znane z popularnych niegdyś salonów z automatami arcade. Podczas zabawy sterujemy bowiem niewielkim statkiem kosmicznym, który samoczynnie leci w górę ekranu przez kolejne, pełne wrogów i niebezpieczeństw plansze.

SwitchANDiOS

Magic Mansion
Magic Mansion

Zręcznościowe 24 sierpnia 2016

Dwuwymiarowa platformówka retro udostępniana na platformach mobilnych za darmo. Obecne w grze reklamy można wyłączyć za pomocą jednorazowej mikropłatności. W Magic Mansion wcielamy się w postać, która próbuje dotrzeć na szczyt potężnej wieży. Produkcja oferuje spory zestaw różnych bohaterów, a wielu z nich pochodzi z wcześniejszych gier studia Nitrome. Kierowana przez nas postać automatycznie porusza się naprzód, a sterowanie sprowadza się do skakania, które następuje po dotknięciu ekranu.

ANDiOS

Touchdown Hero
Touchdown Hero

Zręcznościowe 29 stycznia 2015

Dwuwymiarowa zręcznościówka typu runner. Produkcję warszawskiego studia Cherry Pick Games wyróżnia otoczka zainspirowana futbolem amerykańskim – gracz bierze udział w meczu i stara się zaliczyć jak największą liczbę przyłożeń. Nie jest to proste zadanie, gdyż cała drużyna przeciwna czyha na naszego zawodnika, próbując zwalić go z nóg, a z każdą kolejną rundą liczba przeciwników i ich natarczywość rośnie.

ANDiOSWP

Shadow Bug Rush
Shadow Bug Rush

Zręcznościowe 5 października 2016

Kontynuacja Shadow Bug, mobilnej gry zręcznościowej stworzonej przez Muro Studios. W Shadow Bug Rush wcielamy się w robaka ninja, który przedziera się przez pełne niebezpieczeństw poziomy. Wzorem klasycznych gier platformowych, w Shadow Bug Rush eksplorujemy dwuwymiarowe lokacje, walczymy z przeciwnikami i unikamy pułapek. Na uwagę zasługuje nietypowy system sterowania. Podczas zabawy urządzenie trzymamy w orientacji poziomej, a dotknięciem palca wskazujemy kierunek ruchu postaci.

ANDiOS

Sky Punks
Sky Punks

Zręcznościowe 9 kwietnia 2015

Mobilna zręcznościówka typu endless runner wzbogacona elementami gier wyścigowych. Sky Punks zostało wydane przez firmę Rovio (twórcę Angry Birds) w modelu darmowym z mikropłatnościami. Akcja osadzona jest w nietypowym uniwersum science fiction, gdzie obok ludzi żyją liczne humanoidalne rasy. Zabawa sprowadza się do rajdów przez najeżone niebezpieczeństwami tory, po których pędzimy lewitującymi bolidami.

ANDiOS

Blades of Brim
Blades of Brim

Zręcznościowe 4 czerwca 2015

Mobilny endless runner od twórców Subway Surfers, osadzony w kolorowym uniwersum fantasy. W Blades of Brim wcielamy się w wojownika, którego zadaniem jest obrona królestwa przed hordami potworów. Aby tego dokonać, musimy podczas nieustannego biegu wykonywać różne karkołomne ewolucje, przeskakując pomiędzy kilkoma równoległymi torami i atakując kolejne stwory, pojawiające się po drodze w różnych miejscach trasy.

ANDiOS

FOTONICA
FOTONICA

Zręcznościowe 11 września 2014

FOTONICA to jedna z najbardziej oryginalnych zręcznościówek typu runner. W produkcji wcielamy się w biegacza, który pędzi przez odrealnione poziomy, starając się pokonać jak największy dystans. Rozgrywkę ukazano w nietypowej jak na ten gatunek perspektywie pierwszoosobowej.

PCANDiOS

Wormster Dash
Wormster Dash

Zręcznościowe 12 stycznia 2018

Auto-runner, w którym wcielamy się w śmiałka uciekającego przed ścigającym go potworem. W Wormster Dash akcję obserwujemy z boku, a nasza rola polega na doborze najkrótszych ścieżek prowadzących do celu, omijaniu pułapek oraz niszczeniu przeszkód mających zatrzymać bohatera.

PCANDiOS

Super Powerboy
Super Powerboy

Zręcznościowe 5 września 2016

Wyprodukowana przez niezależne studio Pixel Blast mobilna platformówka z gatunku endless runnerów. Głównym bohaterem jest chłopak, żyjący w świecie ciemiężonym przez okrutne roboty. Tylko on może położyć kres tyranii maszyn. W początkowym etapie rozgrywki Super Powerboy nie różni się zbytnio od typowych endless runnerów, a nasz pędzący przed siebie protagonista może skakać i robić wślizgi, omijając w ten sposób przeszkody oraz przeciwników.

ANDiOS

Shred It!
Shred It!

Zręcznościowe 25 września 2014

Oryginalna, trójwymiarowa zręcznościówka z gatunku endless runnerów. W grze wskakujemy na deskę snowboardową i obserwując akcję zza pleców bohatera mkniemy przed siebie, omijając kolejne przeszkody i rozpadliny. Uroku rozgrywce dodaje jednak fakt, że cały świat gry wykonany został z papieru.

XONEANDiOSWP

Mr Jump
Mr Jump

Zręcznościowe 19 marca 2015

Opracowana przez studio 1Button niepozorna mobilna zręcznościówka 2D, charakteryzująca się dość wysokim poziomem trudności. Pod względem mechaniki Mr Jump jest grą platformową typu endless runner. Oznacza to, że główny bohater automatycznie biegnie przed siebie, zaś rola gracza ogranicza się do przeskakiwania po kolejnych platformach (im dłużej przytrzymamy palec, tym wyżej nasz bohater podskoczy).

ANDiOS

Golem Rage
Golem Rage

Zręcznościowe 13 kwietnia 2018

Produkcja łącząca cechy brawlera i auto-runnera, w której wcielamy się w tytułowego golema. W trakcie zabawy w Golem Rage bohater nieustannie mknie w prawo, a naszym zadaniem jest unikanie pułapek oraz radzenie sobie z przeciwnikami.

ANDiOS

Radical Rappelling
Radical Rappelling

Zręcznościowe 13 października 2014

Gra zręcznościowa z kategorii endless runnerów, w której wcielamy się parę wspinaczy wysokogórskich, uciekających przed spadającym z góry potokiem lawy. Podczas gry musimy sprawnie zjeżdżać po linie, unikając czyhających na nas po drodze pułapek i niebezpieczeństw.

ANDiOS

Dudeski
Dudeski

Zręcznościowe 13 marca 2014

Zręcznościowy endless runner, w którym wcielamy się w narciarza przemierzającego zbocza tajemniczej góry Shred Lord. Celem zabawy jest dotarcie jak najdalej – bicie rekordów utrudnia potężna lawina i liczne przeszkody, w tym drzewa, skały a nawet yeti.

ANDiOS

Mega Run: Redford's Adventure
Mega Run: Redford's Adventure

Zręcznościowe 21 maja 2012

Kolorowa platformówka 2D, zaliczana do kategorii endless runnerów. Wcielamy się w sympatycznego czerwonego stworka, który wyrusza na ratunek rodzeństwu, porwanemu przez tajemniczego potwora. Rozgrywka sprowadza się do przeskakiwania przeszkód oraz przepaści i unieszkodliwiania krążących po platformach stworków. Podczas zabawy zbieramy też monety i kamienie szlachetne.

PCANDiOS

Don-Ay: Pet Rescue
Don-Ay: Pet Rescue

Zręcznościowe 7 grudnia 2018

Nietypowa gra, stanowiąca połączenie symulatora zajmowania się zwierzęciem z platformówką typu endless runner. Produkcja posiada system mikropłatności, dzięki któremu zbierane są pieniądze na pomoc zwierzętom w prawdziwym świecie.

ANDiOS

Down the Mountain
Down the Mountain

Zręcznościowe 9 lipca 2015

Gra zręcznościowa typu endless runner, opracowana przez niezależne studio Umbrella. Główny bohater zbiega po rozpadającym się, losowo generowanym zboczu, a gracz musi jak najdłużej utrzymać go przy życiu, wykonując jak największą ilość ruchów. W realizacji tego zadania przeszkadzają jednak nie tylko liczne pułapki, lecz także zwierzęta i kierowcy samochodów jeżdżący po drogach przecinających zbocze.

ANDiOS

Amazing Katamari Damacy
Amazing Katamari Damacy

Zręcznościowe 7 grudnia 2017

Kolejna produkcja spod szyldu Katamari. Tym razem mamy do czynienia z klasycznym endless runnerem. W trakcie zabawy sterujemy kulą, do której przyklejają się mniejsze od niej obiekty – bryła z czasem zwiększa swoje rozmiary, co pozwala na zabieranie ze sobą coraz większych elementów otoczenia.

ANDiOS