Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Zombie Highway 2 (AND)

Zombie Highway 2

Zombie Highway 2 to zręcznościówka, w której kierujemy samochodem mknącym niekończącą się autostradą przez postapokaliptyczne tereny Stanów Zjednoczonych. Naszym zadaniem jest zabijanie pałętających się na drodze i poboczach żywych trupów oraz dotarcie jak najdalej.

Zręcznościowe | zombie | auto-runner

Okładka Zombie Highway 2 (AND)

producent: Auxbrain

wydawca: Auxbrain

Strona oficjalna

data premiery gry:

9paź2014

iOS

9mar2015

AND
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Zombie Highway 2 to wydana na Androida zręcznościówka oferująca świeże podejście do gatunku endless runner. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i została opracowana przez studio Auxbrain, czyli ten sam zespół, który stał za pierwszą częścią serii.

Jak można się domyślić po tytule, w grze pędzimy samochodem autostradą biegnącą przez opanowane przez żywe trupy tereny. Naszym zadaniem jest przejechanie jak najdłuższego dystansu, co wymaga unikania kolizji oraz strącania martwiaków, które przyczepią się do wozu lub też rozjeżdżania tych potworów. Autorzy nie silili się na tworzenie rozbudowanej warstwy fabularnej i nigdy nie poznajemy biografii kierowcy, ani szczegółów wybuchu epidemii zombiaków.

Zombie Highway 2 należy do gatunku określanego mianem endless. Oznacza to, że tytułowa autostrada nigdy się nie kończy, a jej kolejne fragmenty generowane są losowo. W praktyce wygrana jest więc niemożliwa i cała zabawa sprowadza się do prób pokonania jak najdłuższego dystansu oraz uzyskania jak najwyższego wyniku punktowego. Dokonujemy tego samotnie, ale potem możemy nasze dokonania porównać z osiągnięciami innych użytkowników, umieszczonymi w sieciowych rankingach.

Produkcja oparta jest na bardzo prostym systemie sterowania. Przechylanie urządzenia powoduje skręt kierownicy, a wrogów atakujemy, dotykając ich sylwetki na ekranie. Gra oferuje do wyboru 6 samochodów, z których każdy ma inne osiągi. Wszystkie je możemy ulepszać oraz wyposażać w osiemnaście typów uzbrojenia. Na trasach pałęta się 11 typów zombiaków, a dodatkową atrakcją jest 67 przydzielanych dynamicznie misji, których wypełnianie znacząco zwiększa końcowy wynik punktowy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Zombie Highway 2

12+

iOS
AND