Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSV
Okładka Run Like Hell! (PSV)

Run Like Hell! PSV

Prosta zręcznościówka, w której wcielamy się w podróżnika próbującego uciec z egzotycznej wyspy opanowanej przez kanibali.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | polskie | indie | auto-runner | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Run Like Hell! (PSV)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

16września2014

Run Like Hell! to zręcznościowa dwuwymiarowa platformówka oparta na formule endless runnerów. Za jej stworzenie odpowiada warszawskie studio Mass Creation, specjalizujące się w tytułach przeznaczonych na platformy mobilne, takie jak iOS oraz Android. W swoim katalogu deweloper ma jednak także grę Draw Slasher, która w 2013 roku ukazała się na PS Vicie. Run Like Hell! pierwotnie wyszło na smartfonach, a jego konsolowa wersja jest bezpośrednim portem oryginalnej edycji, przystosowanym jednak do współpracy z nowym modelem sterowania i wzbogaconym o nowe elementy rozgrywki.

W trakcie zabawy wcielamy się w podróżującego po świecie poszukiwacza skarbów, który trafia na zamieszkaną przez tubylców tropikalną wyspę. Mieszkańcy otoczonego oceanem skrawka lądu okazują się wrogo nastawionymi kanibalami. Bohater musi jak najszybciej dostać się do swojej łodzi i uciec przed perspektywą zostania egzotycznym obiadem.

Na pierwszy rzut oka tytuł przypomina typową platformówkę 2D. Postać biegnie jednak nieustannie przed siebie, na co nie mamy żadnego wpływu,, a naszym zadaniem jest odpowiednio szybko zareagować na pojawiające się na drodze przeszkody. Możemy skakać lub dokonywać szybkich ślizgów. Cały czas ściga nas plemię kanibali. Jeżeli uda mu się dogonić poszukiwacza przygód, kończymy grę. Wrogów możemy zatrzymać przy pomocy przyzywanej mgły lub pioruna. Po planszy rozrzucone są też power-upy, dzięki którym przez krótki czas bohater znacząco przyśpiesza.

Produkcja posiada trzy podstawowe tryby zabawy: kampanię dla pojedynczego gracza, rozgrywkę arcade oraz multiplayer. W trakcie zabawy w pierwszym z nich musimy pokonać 30 poziomów o rosnącym stopniu trudności. Drugi tryb przypomina typowe gry z gatunku endless runner. Gracze przemierzają losowo generowane lokacje, a ich celem jest zdobycie jak największej liczby punktów. Zabawa wieloosobowa umożliwia nam jednoczesną rywalizację z czterema osobami na tej samej planszy. Tytuł pozwala również na pojedynek z komputerowymi botami. Za pomyślne ukończenie poziomów we wszystkich trybach uzyskujemy monety pozwalające kupić nowe postacie oraz inne bonusy.

Grafika jest prosta i komiksowa, ale przyjemna dla oka i sympatyczna w odbiorze. Podobnie sprawa wygląda w przypadku ścieżki dźwiękowej i muzycznej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Run Like Hell!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.