Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Giant Boulder of Death (iOS)

Giant Boulder of Death

Giant Boulder of Death to zwariowana zręcznościówka. Kierujemy w niej potężnym głazem staczającym się z góry. Po drodze musimy zniszczyć jak najwięcej budowli i zabić jak najwięcej ludzi oraz zwierząt, a jednocześnie unikać zniszczenia naszego głazu.

Zręcznościowe | auto-runner

Okładka Giant Boulder of Death (iOS)

data premiery gry:

5wrz2013

iOS

25wrz2013

AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Giant Boulder of Death to zręcznościówka oferująca nietypowe podejście do gatunku endless runner. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio PikPok, a wydała firma Adult Swim.

Produkcja nie oferuje żadnej głębszej warstwy fabularnej. Jej akcja toczy się w przedziwnej krainie stanowiącej parodię stereotypowego wyobrażenia o alpejskich regionach. W grze kierujemy olbrzymim głazem staczającym się po stoku niekończącej się góry. Po drodze musimy wyrządzić jak największe szkody, co oznacza niszczenie domów i drzew oraz rozjeżdżanie zwierząt i ludzi. Położenie nacisku na demolkę daję masę radości, a jednocześnie jest czymś, co rzadko widujemy w tym gatunku.

Nie brakuje także zagrożeń, takich jak armaty, kolce czy przepaście. Musimy je omijać, co z każdym pokonanym metrem staje się coraz trudniejsze. Na szczęście autorzy pozostali wierni absurdalnej stylistyce również w kwestii właściwości kierowanego przez nas głazu i wyposażyli go w umiejętność skakania. Ponadto destrukcja napełnia pasek energii, a gdy osiągnie on maksimum, głaz na kilka sekund staje się niewrażliwy na ataki i znacząco zwiększa się jego zdolność do niszczenia wszystkiego, co stanie nam na drodze.

Do kontynuowania zabawy zachęca system rozwoju, pozwalający ulepszać głaz, na przykład poprzez wyposażenie go w wyższy skok. Nawet maksymalne rozwinięcie wszystkich cech nie wystarczy jednak by bez końca uniknąć zniszczenia. Stok nigdy się nie kończy i tym samym prawdziwa wygrana jest niemożliwa. Prędzej czy później każdy, nawet najbardziej utalentowany gracz, popełnia o jeden błąd za dużo i kończy rozgrywkę. Tym samym cała zabawa polega tak naprawdę na próbach dotarcia jak najdalej, tak aby pobić rekordy własne i te wypracowane przez innych użytkowników, w które mamy podgląd dzięki stale uaktualnianym sieciowym rankingom.

Duża zaletą Giant Boulder of Death jest wyśmienicie absurdalna stylistyka oprawy graficznej oraz przezabawna ścieżka dźwiękowa, w której kluczową rolę odgrywa jodłowanie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Giant Boulder of Death

Wymagania wiekowe Giant Boulder of Death

odpowiednia dla każdego wieku

iOS
AND