Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Hugo Retro: Zurück in der Mine (PC)
OkładkaHugo Retro: Zurück in der Mine (PC)

Hugo Retro Mania PC

Hugo Retro: Zurück in der Mine

Próba odświeżenia legendy popularnego trolla Hugo, przygotowana z myślą o posiadaczach urządzeń mobilnych.

Zręcznościowe | dla dzieci | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hugo Retro Mania Premiera PC

22lutego2012

producent: KREA Medie wydawca: Hugo Games Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Hugo Retro Mania to pierwsza po latach przerwy próba odświeżenia legendy Hugo – popularnego bohatera duńskiego programu telewizyjnego, który zawojował świat z końcem lat 90-tych. Jest to jednocześnie pierwsza gra z sympatycznym trollem w roli głównej, przeznaczona nie tylko dla użytkowników PC, lecz również dla całej rzeszy graczy mobilnych. Za rewitalizację legendy odpowiada firma Hugo Games, posiadająca licencję na gry o losach kreskówkowego bohatera.

Nasz protoplasta staje przed zadaniem swojego życia. Misją Hugo jest bowiem pokonanie złej czarownicy Scylli, a przy okazji zebranie jak największej ilości złota, diamentów i kosztowności zagrabionych przez okrutną wiedźmę, ukrywającą się w labiryntach opuszczonej kopalni. Sama gra jest klasycznym zręcznościowym „endless runnerem”, w którym bohater – przemierzając kopalniane chodniki – musi unikać czyhających na każdym kroku niebezpieczeństw. Zagrożenie stwarzają bowiem nie tylko walące się korytarze, lecz także inne przeszkody oraz potwory, takie jak pająki czy krokodyle.

Hugo Retro Mania oferuje dwa podstawowe tryby zabawy, podczas których naszym głównym zadaniem jest unikanie pułapek i zbieranie napotkanych po drodze kosztowności. Różnica polega na tym, że w trybie Labiryntu Hugo musi dodatkowo zapamiętać drogę, po której ma się poruszać. Kreskówkowa oprawa gry jest dość oszczędna i jednolita – praktycznie cały czas poruszamy się wzdłuż podobnych do siebie chodników opuszczonej kopalni. Gra pozwala tylko na zabawę w pojedynkę, jednak by urozmaicić rozgrywkę, twórcy wprowadzili element rywalizacji – nasze wyniki możemy porównywać z osiągnięciami innych graczy na internetowej tablicy wyników. Posiadacze urządzeń z Windows 8 i ekranem dotykowym, prócz klasycznego sterowania klawiaturą mogą – wzorem graczy mobilnych – wykorzystać do sterowania interfejs dotykowy.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD / dystrybucja cyfrowa

Hugo Retro Mania cena w dniu premiery: 4,99 PLN

Wymagania wiekowe Hugo Retro Mania: 12+

Hugo Retro Mania Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 57 MB HDD
  • Windows 8