Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Despicable Me: Minion Rush (iOS)
OkładkaDespicable Me: Minion Rush (iOS)

Despicable Me: Minion Rush

Gra typu auto runner oparta na słynnym filmie animowanym Despicable Me, znanym w Polsce pod tytułem Jak ukraść Księżyc. Podczas zabawy kierujemy minionkami, którymi biegamy po plaży, omijając przeszkody, zbierając przedmioty itd.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | filmy animowane | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Despicable Me: Minion Rush Premiera

13cze2013

iOS

14cze2013

AND

producent: Gameloft wydawca: Gameloft

Gry podobne do Despicable Me: Minion Rush

Subway Surfers

Lara Croft: Relic Run

Temple Run 2

Despicable Me na platformę AND i iOS to trójwymiarowa gra typu auto runner rozprowadzana za darmo w ramach systemu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami oraz reklamami. Tytuł oparto na filmie animowanym Despicable Me, znanym w Polsce pod tytułem Jak ukraść Księżyc. Za aplikację odpowiada firma Gameloft, czyli jeden z najpopularniejszych producentów gier mobilnych, mający na swoim koncie takie hity jak Asphalt 8: Airborne, N.O.V.A. czy też Modern Combat 5: Blackout.

Mechanika

Produkcja jest typowym auto runnerem pokroju Lara Croft: Relic Run. Zabawa polega więc na bieganiu po wyznaczonej trasie, zbieraniu rozmaitych fantów oraz unikaniu przeszkód. Co ciekawe, minionkami przemieszczamy się nie tylko po ziemi – a właściwe to piasku, gdyż akcja rozgrywa się na plaży – ale także pod wodą. Rozgrywka nie różni się wtedy niczym specjalnym i w dalszym ciągu polega na omijaniu elementów otoczenia oraz kolekcjonowaniu bananów. W odróżnieniu od innych tego typu produkcji, w Despicable Me na platformę AND i iOS nie biegamy wyłącznie sami, gdyż możemy brać udział w wyścigach minionków, w których, by ukończyć zawody na pierwszym miejscu, musimy używać rozmaitych broni, np. petard. Wszystko to uzupełniają potyczki z bossami, wśród których znajdują się takie postacie jak Vector, El Macho oraz Villaintriloquist.

Kwestie techniczne

Aplikacja Gameloftu, podobnie jak pozostałe gry tego producenta, prezentuje się bardzo ładnie. Produkcja stara się trzymać filmowy, zwariowany klimat, postacie są dobrze wymodelowane, a otoczenie szczegółowe, choć nieco monotonne.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Despicable Me: Minion Rush: 12+

AND
iOS