Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka N.O.V.A. (PSP)
OkładkaN.O.V.A. (PSP)

N.O.V.A. PSP

Port produkcji uznawanej za jednego z najlepszych FPS-ów na iPhone’a 2009 roku. Tym razem w ten sam tytuł można zagrać na PSP, a główną cechą odróżniającą obie wersje jest sterowanie korzystające z przycisków zamiast dotykowego ekranu.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

N.O.V.A. Premiera PSP

22grudnia2010

pudełko PL

22grudnia2010

producent: Gameloft wydawca: Gameloft wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

N.O.V.A. jest strzelaniną z widokiem FPP stworzoną przez studio Gameloft znane przede wszystkim z wielu udanych komórkowych pozycji. W tym przypadku mamy do czynienia z konwersją gry z iPhone’a, uznawanej za jednego z najlepszych przedstawicieli gatunku na tej platformie w 2009 roku.

Wcielamy się w Kala Wardina – byłego żołnierza przywróconego do służby w celu obrony Ziemii przed najazdem obcej rasy. Okazuje się, że w galaktyce pojawiła się nieznana stacja kosmiczna z zamieszkującymi ją wrogimi istotami, które stanowią zagrożenie dla ludzkości. My musimy zbadać to miejsce by dowiedzieć się co tu tak naprawdę się stało, co ostatecznie prowadzi do wypełniania wielu różnorodnych zadań.

Jako że rozgrywka opiera się w głównej mierze na przedzieraniu przez kolejne pomieszczenia i eliminowaniu wrogów, nie mogło zabraknąć całkiem wymyślnego arsenału broni. W nasze ręce trafiają zatem między innymi różnego rodzaju strzelby, snajperki, czy przydatny na krótki dystans shotgun. Amunicji z reguły nie brakuje, ponieważ można ją często znaleźć gdzieś w pobliżu. Czasem dla zdobycia pewnych przedmiotów musimy zabrać się za otwarcie skrzyni, co sprowadza się do krótkiej i łatwej do opanowania minigry. W walce przydają się także specjalne moce głównego bohatera takie jak zamrażające wroga na pewien czas lodowe ataki.

Cała kampania składa się w sumie na 13 poziomów, które jednak nie zaskakują przesadnym rozbudowaniem. Sama zabawa nie odbiega znacząco od tego, co widzieliśmy już w wielu innych tego typu produkcjach – klimat w niektórych momentach zdaje się nawet nawiązywać do serii Halo. Całość pracuje na tym samym silniku graficznym, na jakim działała oryginalna wersja. Oprawa jest więc estetyczna i całkiem przyjemna dla oka, zwłaszcza jak na możliwości PSP.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 44 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.7 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI N.O.V.A.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.