Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

3. auto-runner

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 3. Najpopularniejsze gry o tematyce auto-runner.

PC
PC Windows36 WWW4
PlayStation
Sony PlayStation 52 Sony PlayStation 415 Sony PlayStation 32
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable2 PlayStation Vita8
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S2 Microsoft XBOX ONE11
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android76 Apple iOS79 Windows Phone21
Nintendo
Nintendo Switch17
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U1
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

auto-runner
Lost Socks: Naughty Brothers
Lost Socks: Naughty Brothers

Akcji 2 marca 2016

Opracowana przez studio Nerf Game dwuwymiarowa platformówka z gatunku auto-runnerów, stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Lost Socks: Naughty Brothers opowiada dość absurdalną historię dwóch braci, będących parą skarpet. Kiedy jeden z braci nagle znika bez śladu, drugi postanawia go odnaleźć, co staje się pretekstem do szalonej zabawy, składającej się z ponad trzydziestu zróżnicowanych poziomów.

ANDiOS

iStunt 2
iStunt 2

Zręcznościowe 4 marca 2011

Druga odsłona zwariowanej gry zręcznościowej, spopularyzowanej na urządzeniach przenośnych. Wcielamy się w nieustraszonego snowboardzistę, a naszym zadaniem jest pokonanie kilkudziesięciu wymagających i najeżonych przeszkodami tras.

PCANDiOSWP

Temple Run 2
Temple Run 2

Zręcznościowe 16 stycznia 2013

Pełnoprawna kontynuacja jednego z największych mobilnych hitów. W produkcji ponownie uciekamy ze skradzioną figurką, po drodze omijając rożne przeszkody i zbierając złoto. Tytuł może się pochwalić znacznie ulepszoną, w stosunku do pierwszej części, oprawą graficzną.

ANDiOSWP

Funk of Titans
Funk of Titans

Zręcznościowe 9 stycznia 2015

Reprezentant gatunku endless runner. Gracz trafia do alternatywnej wersji starożytnej Grecji, by jako Perseusz stawić czoła Tytanom rapu, popu oraz rocka, którzy odwracają uwagę ludności od ulubionych rytmów czarnoskórego Zeusa – władcy funku. Zgodnie z zasadami, jakimi rządzą się produkcje tego typu, w Funk of Titans nie kontrolujemy kierunku ruchu lub szybkości biegu głównego bohatera – możemy jedynie reagować na pojawiające się na drodze przeszkody poprzez ich przeskakiwanie lub eliminację.

PCPS4XONEANDWiiUPSV

Monty Python's The Ministry of Silly Walks
Monty Python's The Ministry of Silly Walks

Zręcznościowe 23 czerwca 2014

Wirtualna adaptacja jednego z najsłynniejszych skeczy słynnej brytyjskiej grupy Monty Pythona, znanego w naszym kraju jako Ministerstwo Głupich Kroków. W grze przemierzamy ulice Londynu, używając możliwie jak najbardziej wymyślnych kroków, jakie uda nam się wykonać. Podczas zabawy musimy zbierać złote monety i radzić sobie z pojawiającymi się losowo na naszej drodze przeszkodami.

ANDiOS

No Thing
No Thing

Zręcznościowe 7 kwietnia 2016

Surrealistyczna gra zręcznościowa autorstwa polskiego studia Evil Indie Games. Jej fabuła osadzona została w alternatywnej wersji 1994 roku i ukazuje ponurą, retrofuturystyczną wizję przyszłości, znaną z filmów science fiction z lat 70. ubiegłego wieku. W epoce totalitarnego reżimu, który próbuje złamać wszystkich buntowników, wcielamy się w zwykłego pracownika urzędu, który otrzymuje zadanie przekazania wiadomości osobie znanej jako Królowa Lodu.

PCPS4XONESwitchANDiOSWP

RAZED
RAZED

Zręcznościowe 14 września 2018

Hybryda trójwymiarowej platformówki i gry wyścigowej, w której pędzimy na złamanie karku przez zróżnicowane poziomy, starając się dotrzeć do wyjścia w jak najkrótszym czasie. Chcąc bić rekordy, musimy korzystać z możliwości oferowanych bohaterowi przez specjalne buty, dzięki którym może on nie tylko rozwijać zawrotne prędkości, lecz także wykonywać odległe skoki czy choćby driftować na zakrętach. Tempo zmagań w RAZED dodatkowo potęguje szybki, elektroniczny soundtrack.

PCPS4XONESwitch

Traffic Rider
Traffic Rider

Wyścigi 23 grudnia 2015

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych prosta gra wyścigowa z elementami endless runnera, opracowana przez Sonera Karę i jego studio SK Games. W grze Traffic Rider akcję obserwujemy z oczu motocyklisty, mknącego na złamanie karku szosami pełnymi innych pojazdów. Model jazdy przypomina tu tradycyjne gry wyścigowe – możemy więc przyspieszać, zwalniać i płynnie kontrolować pozycję jednośladu na drodze.

ANDiOS

Asphalt Overdrive
Asphalt Overdrive

Wyścigi 23 września 2014

Spin-offowa odsłona popularnej mobilnej serii wyścigowej Asphalt, stanowiąca odejście od dotychczasowej formuły rozgrywki. Tytuł łączy elementy arcade’owych wyścigów z elementami gatunku endless runnerów, w którym nasz pojazd porusza się samoczynnie, a rola gracza ogranicza się do zmieniania pasów ruchu celem omijania przeszkód i wykonywania efektownych ewolucji kaskaderskich.

PCANDiOSWP

Night Driver
Night Driver

Wyścigi prace wstrzymane

Zręcznościowa gra wyścigowa, będąca odświeżoną wersją jednej z pierwszych produkcji tego typu, wydanej w latach 70. XX wieku przez firmę Atari. Jak przystało na remake, tytuł ten posiada podobny model rozgrywki, ale kompletnie nową oprawę graficzną.

ANDiOS

Joe Danger Infinity
Joe Danger Infinity

Wyścigi 9 stycznia 2014

Kolejna z mobilnych odsłon popularnej serii zręcznościowej Joe Danger. Tym razem zarówno nasz bohater, jak i świat gry uległy sporej miniaturyzacji. Podczas rozgrywki bierzemy udział w szalonych wyścigach zabawek, rozgrywających się w różnych pomieszczeniach domu jednorodzinnego.

iOS

Escape Doodland
Escape Doodland

Zręcznościowe 30 listopada 2018

Dwuwymiarowa platformówka stworzona przez dwuosobowy zespół polskich deweloperów, w której przenosimy się do komiksowego świata bazgrołów, wyjętych wprost ze szkolnych zeszytów. Gracze wcielają się w jedną z kilku wybranych postaci i uciekają przed monstrum o nazwie Omnomus.

PCSwitch

Ultimate Runner
Ultimate Runner

Zręcznościowe 6 grudnia 2018

Klasyczna trójwymiarowa gra zręcznościowa z gatunku auto-runner. W Ultimate Runner wcielamy się w jednego z pięciu poszukiwaczy przygód, którzy uciekają przed krwiożerczymi kanibalami. Tytuł jest dziełem Raylight Studios.

PS4Switch

Bloody Finger RUN
Bloody Finger RUN

Zręcznościowe 2 czerwca 2016

Jeszcze jedna zręcznościówka w portfolio polskiego studia Sleepless Clinic. W Bloody Finger RUN przejmujemy kontrolę nad tytułowym paluchem, którego zadaniem jest pokonanie jak najdłuższego dystansu – by tego dokonać, bohater musi omijać i przeskakiwać czyhające na niego zagrożenia w postaci wszechobecnych kolców, żyletek i zębatek.

ANDiOS

Sonic Runners
Sonic Runners

Zręcznościowe 28 stycznia 2015

Mobilny przedstawiciel jednej z najpopularniejszych zręcznościówek w historii. Produkcja stanowi połączenie platformówki i typowego runnera, ale nadrabia faktem, że jej akcja osadzona została w świecie znanym z przygód Sonika. Tytuł pozwala wcielić się nie tylko w niebieskiego, ponaddźwiękowego jeża, ale też w jego przyjaciół, w tym liska Tailsa i Knucklesa.

ANDiOS

Sonic Dash 2: Sonic Boom
Sonic Dash 2: Sonic Boom

Zręcznościowe 8 października 2015

Druga odsłona serii endless runnerów, tworzonych pod skrzydłami firmy SEGA z myślą o urządzeniach mobilnych. Tytuł oparto na licencji serialu Sonic Boom, emitowanego na kanale Cartoon Network. W Sonic Dash 2: Sonic Boom akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby, a zadaniem gracza, wcielającego się między innymi w tytułowego Sonica, a także Knucklesa, Tails oraz Amy, jest przebycie jak najdłuższego odcinka trasy.

ANDiOS

Giant Boulder of Death
Giant Boulder of Death

Zręcznościowe 5 września 2013

Giant Boulder of Death to zwariowana zręcznościówka. Kierujemy w niej potężnym głazem staczającym się z góry. Po drodze musimy zniszczyć jak najwięcej budowli i zabić jak najwięcej ludzi oraz zwierząt, a jednocześnie unikać zniszczenia naszego głazu. Stok nigdy się nie kończy i zabawa toczy się aż do naszej porażki.

ANDiOS

RAD Boarding
RAD Boarding

Zręcznościowe 5 marca 2015

Opracowana przez studio Other Ocean Interactive dynamiczna zręcznościówka mobilna z gatunku endless runnerów. W grze RAD Boarding wcielamy się w rolę snowboardzisty uciekającego przed nadciągającym potokiem lawy. Mechanika zabawy przypomina inne produkcje z tego gatunku, a kluczem do sukcesu w grze jest precyzyjne sterowanie naszym bohaterem, które pozwala mu osiągnąć możliwie jak największą prędkość oraz siłę odbicia.

ANDiOS

Must Deliver
Must Deliver

Zręcznościowe 16 kwietnia 2015

Przygotowana przez studio Cherrypick Games mobilna gra z gatunku endless runner. Formuła Must Deliver opiera się o sprawdzony schemat rozgrywki, a podczas zabawy kontrolujemy wybranego bohatera, lawirując pomiędzy atakującymi nas hordami zombie w taki sposób, aby w jednym kawałku dotrzeć do bezpiecznej strefy. Kolejne etapy gry różnią się od siebie liczbą oraz rodzajem występujących na nich zombiaków, a także odmiennymi sceneriami: począwszy od terenów miejskich aż po oblodzoną tundrę.

ANDiOS

Countryballs: The Polandball Game
Countryballs: The Polandball Game

Zręcznościowe 2 kwietnia 2015

Komediowa zręcznościówka mobilna typu endless runner, zainspirowana popularnym sieciowym memem i serią komiksów politycznych, których głównymi bohaterami są karykaturalne piłki reprezentujące różne narody. Countryballs - The Polandball Game nie tylko odtwarza wiele klasycznych dowcipów z oryginalnych żartów, ale również oferuje siedemnaście nowych komiksów opracowanych specjalnie z myślą o grze. Podczas zabawy gracz kieruje wybraną przez siebie piłką.

ANDiOS

The Hunger Games: Catching Fire - Panem Run
The Hunger Games: Catching Fire - Panem Run

Zręcznościowe 21 listopada 2013

Towarzysząca promocji filmu Igrzyska Śmierci: W Pierścieniu Ognia gra zręcznościowa w konwencji klasycznego endless runnera. W grze uciekamy przed agentami bezpieki, przemierzając kolejne dystrykty świata Panem i omijając rozsiane po trasie przeszkody.

PCANDiOSWP

Runner3
Runner3

Zręcznościowe 22 maja 2018

Kolejna odsłona rozwijanego przez studio Gaijin Entertainment cyklu BIT.TRIP - dwuwymiarowych platformówek w konwencji auto runnerów. Pod względem fabularnym Runner3 stanowi bezpośrednią kontynuację przygód znanego z poprzednich części bohatera, znanego jako CommanderVideo. W porównaniu do nich schemat zabawy nie uległ większym zmianom, choć nie obyło się bez kilku nowości i usprawnień, będących odpowiedzią na głos społeczności.

PCPS4XONESwitch

EarthNight
EarthNight

Zręcznościowe 19 września 2019

Dwuwymiarowa gra zręcznościowa z elementami roguelike, należąca do gatunku tzw. endless runnerów. Jej akcja toczy się w przyszłości, w której ogromne smoki zaatakowały Ziemię, zmuszając ludzi do ucieczki w kosmos. Dwójka bohaterów, 14-latka i bezrobotny fotograf, postanawia wrócić na rodzimą planetę, aby rozprawić się z potężnymi gadami.

PCPS4SwitchiOSPSV

Temple Run
Temple Run

Zręcznościowe 4 sierpnia 2011

Zręcznościowa produkcja reprezentująca gatunek endless runnerów. W grze wcielamy się w poszukiwacza przygód, który wykradł przeklętą figurkę, co rozgniewało dzikie małpy, pragnące odzyskać swoją własność. W związku z tym musimy uciekać ile sił w nogach.

ANDiOSWP