Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

10. Gry RPG Android

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Strona 10. Najpopularniejsze gry z gatunku rpg na platformę Android.

RPG. Gatunek gier, w skład którego wchodzą wszelkie produkcje z przeważającą liczbą elementów rozwoju prowadzonego bohatera (bądź grupy bohaterów) i rozbudowanych statystykach postaci, a także cechujące się wielowątkową fabułą i wielowątkowymi questami. Zaliczmy do niej zarówno klasyczne gry RPG bazujące na walce turowej i zasadach rodem z "papierowych gier RPG" (Baldur's Gate, Fallout), jak i RPG akcji z dynamiczną walką toczoną w czasie rzeczywistym (seria Gothic) oraz jRPG, czyli bardzo charakterystyczne tytuły bazujące na stylistyce i kulturze państw dalekiego wschodu, w tym anime i mandze (cykle Final Fantasy i Kingdom Hearts).

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

gry RPG
Deathtrap Dungeon: The Interactive Video Adventure
Deathtrap Dungeon: The Interactive Video Adventure

RPG 30 kwietnia 2020

Zrealizowana w formie interaktywnego filmu gra RPG bazująca na gamebooku Deathtrap Dungeon napisanym przez Iana Livingstone’a. W Deathtrap Dungeon: The Interactive Video Adventure gracz próbuje się wydostać z pełnego pułapek labiryntu barona Sukumvita.

Dragon Quest of the Stars
Dragon Quest of the Stars

RPG 25 lutego 2020

Dragon Quest of the Stars to mobilna odsłona popularnego cyklu gier jRPG, która skupia się na czteroosobowym trybie kooperacyjnym. Produkcja charakteryzuje się uproszczonym modelem rozgrywki – zabawa polega głównie na toczeniu turowych starć. Tytuł został opracowany przez firmę Square Enix.

SINoALICE
SINoALICE

RPG 1 lipca 2020

SINoALICE jest grą jRPG w modelu free-to-play, w której kierujemy bohaterkami znanymi z klasycznych baśni, takich jak Czerwony kapturek czy Królewna Śnieżka. Produkcja oferuje także tryb kooperacyjny typu drop-in. Za jej opracowanie odpowiada japońskie studio Pokelabo.

Solitairica
Solitairica

RPG 8 grudnia 2016

Solitairica to gra karciana z elementami RPG oraz roguelike’a. Produkcja nawiązuje do klasycznej karcianki – pasjansa. Tytuł został opracowany przez studio Righteous Hammer Games i cechuje się ciekawą oprawą graficzną.

Aion: Legions of War
Aion: Legions of War

RPG 24 stycznia 2019

Darmowa gra RPG z elementami MMO na urządzenia mobilne, która zabiera nas do świata fantasy znanego z MMORPG Aion. W Aion: Legions of War stawiamy czoła licznym adwersarzom, a także stopniowo rozwijamy bohatera i jego licznych towarzyszy (na zebranie czeka ponad setka postaci).

AxE: Alliance vs Empire
AxE: Alliance vs Empire

RPG 21 lutego 2019

Rozbudowana gra MMORPG przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych. Produkcja oferuje dynamiczny system walki i sporych rozmiarów świat utrzymany w konwencji fantasy. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Nexon.

The Mighty Quest for Epic Loot
The Mighty Quest for Epic Loot

RPG 9 lipca 2019

Darmowa mobilna wariacja na temat komputerowej gry typu dungeon crawler o tym samym tytule, która została wyłączona w 2016 roku. W czasie zabawy w The Mighty Quest for Epic Loot gracze szturmują kolejne podniebne twierdze, by przejąć znajdujące się w nich skarby.

Iris and the Giant
Iris and the Giant

RPG 10 listopada 2020

Miks gry karcianej z produkcją typu roguelike okraszony nietypową oprawą wizualną. W Iris and the Giant zagłębiamy się w świadomość dziewczynki dręczonej przez nieznane lęki i mierzymy się z nimi w formie turowych starć z wykorzystaniem talii kart.

9th Dawn III: Shadow of Erthil
9th Dawn III: Shadow of Erthil

RPG 6 października 2020

Trzecia część zapoczątkowanej w 2012 roku serii gier RPG akcji od niezależnego studia Valorware. W 9th Dawn III: Shadow of Erthil trafiamy do krainy Cedaltia, którą musimy uwolnić spod jarzma złego władcy.

Taichi Panda: Heroes
Taichi Panda: Heroes

RPG 12 kwietnia 2016

Zręcznościowa gra RPG z rozbudowanym modułem wieloosobowym, której akcja ma miejsce przed pierwszą częścią serii Taichi Panda. Podczas zabawy kierujemy rozmaitymi wojownikami, walcząc z istotami zagrażającymi królestwu.

Final Fantasy Dimensions
Final Fantasy Dimensions

RPG 21 grudnia 2012

Poboczna część serii Final Fantasy, w której gracze przejmują kontrolę nad dwiema grupami bohaterów starających się przywrócić dawny ład i porządek w krainie rozdartej na dwie części. W tym celu przemierzają kolejne lokacje, wykonują zlecane im po drodze zadania oraz walczą z napotkanymi przeciwnikami, stopniowo zwiększając swój potencjał bojowy.

Forge of Glory
Forge of Glory

RPG 8 kwietnia 2016

Stworzone przez rosyjskie studio Kefir! mobilne RPG akcji, ukierunkowane na zabawę w trybie multiplayer. W grze Forge of Glory fabuła nie odgrywa szczególnie ważnej roli, a gracze trafiają do fantastycznego świata, gdzie mierzą się zarówno z siłami zła, jak i podobnymi sobie śmiałkami. Akcja ukazana została w rzucie izometrycznym, a podczas zabawy przemierzamy kolejne lokacje i walczymy z przeciwnikami, stopniowo rozwijając kontrolowanego bohatera.

Dungeon Hunter Champions
Dungeon Hunter Champions

RPG 7 maja 2018

Dungeon Hunter Champions to RPG akcji korzystające z modelu darmowego z mikropłatnościami. Grę opracowało oraz wydało studio Gameloft i odbiega ona od poprzednich odsłon cyklu. Zabawa w kampanii wciąż sprowadza się do zręcznościowej walki z tłumami wrogów, ale tym razem dowodzimy drużyną złożoną z kilku spośród kilkuset możliwych do odblokowania postaci. Na raz kontrolujemy tylko jednego wojownika, ale reszcie możemy wydawać proste rozkazy.

Shin Megami Tensei: Liberation Dx2
Shin Megami Tensei: Liberation Dx2

RPG 24 lipca 2018

Dedykowana platformom mobilnym, klasyczna gra jRPG, należąca do uznanej serii Shin Megami Tensei. Tytuł przenosi na urządzenia z systemami Android i iOS rozwiązania znane z produkcji wydawanych na konsole.

Yo-kai Watch World
Yo-kai Watch World

RPG 27 czerwca 2018

Przygotowana z myślą o platformach mobilnych gra osadzona w znanym uniwersum Yo-kai Watch. Produkcja czerpie inspirację z hitowego Pokemon GO od firmy Nintendo.

Romancing SaGa 3
Romancing SaGa 3

RPG 11 listopada 2019

Romancing SaGa 3 to zremasterowana wersja 16-bitowego japońskiego RPG-a. Gra oferuje turowy system walki oraz ośmiu głównych bohaterów do wyboru, a każdy z nich posiada odmienną kampanię i unikalne misje poboczne.

AIIA: Dragon Ark
AIIA: Dragon Ark

RPG 25 stycznia 2018

Trójwymiarowa gra RPG akcji działająca na silniku Unreal Engine 4. Podczas zabawy trafiamy do fantastycznego świata, w którym jako jeden z kilku bohaterów walczymy z potworami.

Taichi Panda 3: Dragon Hunter
Taichi Panda 3: Dragon Hunter

RPG 10 października 2017

Trzecia odsłona popularnej mobilnej serii sieciowych gier RPG akcji. Utrzymana w klimacie fantasy produkcja oferuje obszerną kampanię solową, kooperacyjne starcia z bossami oraz tryb PvP. Cieszy również oko wysokiej jakości trójwymiarową oprawą graficzną.

Final Fantasy: Awakening
Final Fantasy: Awakening

RPG 14 grudnia 2016

Nastawione na grę wieloosobową jRPG akcji, które zabiera graczy do fantastycznej krainy Orience, rozdartej przez konflikt pomiędzy czterema zwaśnionymi nacjami. W Final Fantasy Awakening wcielamy się we własnoręcznie wykreowanego herosa, którego prowadzimy do boju w kampanii fabularnej i multiplayerowych trybach rozgrywki opartych na zasadach PvP oraz PvE. Tytuł jest dystrybuowany w modelu free-to-play.

Pixel Heroes: Byte & Magic
Pixel Heroes: Byte & Magic

RPG 3 marca 2015

Gra RPG typu roguelike utrzymana w klimatach fantasy. Dzieło niemieckiego studia The Bitfather, wydane na urządzeniach mobilnych, konsolach stacjonarnych i pecetach, pozwala przejąć kontrolę nad trzyosobową drużyną śmiałków i stawić czoła okrutnym kultystom znanym jako Synowie Świtu. Tytuł jest typowym przedstawicielem gatunku „rogalików”.

Mazes of Karradash 2
Mazes of Karradash 2

RPG 16 maja 2016

Kontynuacja stworzonej przez ekipę 68K Studios oldskulowej, mobilnej gry RPG z gatunku dungeon crawlerów. W Mazes of Karradash 2 powracamy do znanego z poprzedniczki świata fantasy, którego mieszkańcom ponownie grozi niebezpieczeństwo ze strony potworów, wypełzających z ruin w najstarszej części miasta. Gracz wciela się w rolę dowódcy grupy żądnych zarobku poszukiwaczy przygód, którzy zostają wynajęci celem zbadania sprawy i neutralizacji zagrożenia.

Dragon Quest III: The Seeds of Salvation
Dragon Quest III: The Seeds of Salvation

RPG 2 grudnia 2014

Odświeżona wersja popularnej gry jRPG z 1988 roku. Dragon Quest III: The Seeds of Salvation oferuje potężny świat, w większości o otwartej strukturze, turowy system walki oraz rozbudowany system klas.

Fortune Tellers Academy
Fortune Tellers Academy

RPG 10 marca 2016

Dystrybuowana w modelu free-to-play dwuwymiarowa, mobilna gra z gatunku jRPG, opracowana przez wewnętrzne studio deweloperskie koncernu Square Enix, na czele z Jinem Fujisawą (twórcą m.in. Dragon Quest IX). Akcja Fortune Tellers Academy toczy się w czasach współczesnych, w których istnieje jednak magia oraz przeróżne istoty nadnaturalne. Gracze wcielają się w uczniów uczęszczających do tytułowej szkoły dla osób posiadających dar przepowiadania przyszłości.

Zenonia 2: The Lost Memories
Zenonia 2: The Lost Memories

RPG 24 grudnia 2010

Zenonia 2: The Lost Memories to opracowane z myślą o systemie Android mobilne RPG akcji. Podczas zabawy gracz zajmuje się głównie eksplorowaniem świata i eliminowaniem wrogów za pomocą zręcznościowego systemu walki. Dodatkową atrakcją jest możliwość wyboru między czterema mocno odmiennymi postaciami.