Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Evil Genius - poradnik do gry

Evil Genius - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Evil Genius: Najemnicy - opis 1 poradnik Evil Genius

Wszystkie aspekty związane z najemnikami zostały już opisane. Czas na dokładniejsze przedstawienie poszczególnych postaci. Podane są one w spisie alfabetycznym, razem główni i poboczni najemnicy. Po krótkiej historii najemnika podana została misja związana z jego rekrutacją, a potem punkty (poziomy) złej sławy, na których jest on dostępny. Później napisane zostało, jak dobry najemnik jest: w kradzieży pieniędzy na świecie, w obniżaniu "gorąca" generowanego przed innych podwładnych oraz poprzez wykonywanie misji, wreszcie - w odkrywaniu nowych misji przez spiskowanie. Choć najemnicy potrafią chronić podwładnych podczas wykonywania misji, ta umiejętność jest raczej słaba - każdy z nich podnosi także poziom informacji w regionie (działa jak jeden panel kontrolny). Przy podawaniu tych statystyk np. zdolność kradzieży porównywana jest do robotnika (np. kradnie dwa razy lepiej niż robotnik). Potem podane są specjalne umiejętności, wraz z punktami doświadczenia potrzebnymi do ich odkrycia, a na końcu - opis najemnika pod względem tego, jak bardzo i do czego się przydaje.

Butcher

Kiedyś młody i dobrze zapowiadający się lekarz, teraz psychopata karmiący się ludzkim mięsem, żyjący dzięki przeszczepionemu (przez siebie samego) sercu. Lubi żonglować tasakami.

Misja: Polynesia - Recruit The Butcher - Evil Genius: Najemnicy - opis 1 - Evil Genius - poradnik do gry

Misja: Polynesia - Recruit The Butcher

Zła sława: 175, 300, 400 punktów

Kradnie jak robotnik, spiskuje siedem razy lepiej, generuje "gorąco" porównywalne do robotnika, ale zwiększa czas wykonywania misji o 10%.

Umiejętność 1 : Fasada normalności (Facade of Normality) - kamuflaż pozwalający podejść blisko do przeciwników (700 EXP);

Umiejętność 2 : Taktyka terroru (Terror Tactics) - sprawia, że okoliczni podwładni lepiej walczą i pracują, nie zwracając uwagi na swoje niskie statystyki (500 EXP);

Rzeźnik jest najemnikiem średniej klasy. Pierwsza umiejętność pozwala niepostrzeżenie dostać się do grupy agentów i związać ich walką bezpośrednią, dzięki czemu nie będą strzelać - w tym czasie reszta najemników podbiegnie (mowa tu oczywiście o trudniejszych grupach, a nie o zwykłych złodziejach czy detektywach). Jego ataki są szybkie i mocne choć tylko bezpośrednie. Druga umiejętność sprawia, że wszyscy podwładni w polu, jakie generowane będzie przez rzeźnika nie mogą stracić żadnego współczynnika oprócz zdrowia (i to od otrzymanych ciosów). Jest to najemnik łatwy do sterowania, szczególnie dla początkujących graczy.

Dr Neurocide

Doktor Valerie Neurocide pracowała kiedyś kosmetykami i bronią chemiczną (jednocześnie i w jednym laboratorium). Wypadek spowodował, że zamiast makijażu, rano nałożyła na twarz substancję, która zmieniła ją w szalonego naukowca, używającego do walki toksycznych kosmetyków.

Misja: North Africa - Henchman: Dr Neurocide - Evil Genius: Najemnicy - opis 1 - Evil Genius - poradnik do gry

Misja: North Africa - Henchman: Dr Neurocide

Zła sława: 75, 175, 300, 400 punktów

Kradnie trzy razy lepiej i spiskuje dziesięć razy lepiej od robotnika. Podnosi czas wykonywania misji o 20%.

Umiejętność 1 : Proszek halucynogenny (Hallucinogen Powder) - tymczasowo zmniejsza "gorąco" na obszarze, na który został rzucony (300 pkt);

Umiejętność 2 : Trujące perfumy (Poisonous Parfum por Homme) - zabiera wytrzymałość (Endurance) ofiarom w ich zasięgu (500 pkt);

Doktor jest raczej słabym najemnikiem, choć dobrze walczy wręcz (ale nie jest zbyt wytrzymała). Umiejętności nie są zbyt przydatne ogólnie, a tylko do konkretnych celów. Perfumy przydają się do łapania agentów i super-agentów. Natomiast proszek przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy odkrywasz zakamuflowane działko obronne (Disguised Sentry Gun) gdyż składnikiem tego obiektu jest zwykłe działko obronne (Sentry Gun), a ono generuje gorąco i jest niszczone przez przeciwników. Otoczone proszkiem nie będzie natomiast wydzielać gorąca. Proszek przydaje się też wobec uciekających agentów z pełnym czerwonym kółkiem, chociaż można (jeśli są w bazie) po prostu zamknąć drzwi i ich zabić. Podsumowując, doktor nie jest najlepszym najemnikiem.

Eli Barracuda

Eli Barracuda urodził się w slumsach Nowego Jorku, gdzie morderstwo jest czymś tak powszednim jak fryzura afro. Determinacja i wrodzone umiejętności strzelnicze szybko zrobiły z niego niekwestionowanego władcę Nowego Jorku. Jednak pewnego feralnego dnia musiał się ukryć i zejść do podziemi, a jego królestwem zajęły się siły policyjne. Teraz szuka zemsty.

Misja: East Coast - Recruit Eli Barracuda - Evil Genius: Najemnicy - opis 1 - Evil Genius - poradnik do gry

Misja: East Coast - Recruit Eli Barracuda

Zła sława: 225, 360 punktów (albo wybranie Alexis jako geniusza, z którym zaczynasz grę)

Kradnie dziesięć razy i spiskuje dwa razy lepiej niż robotnik.

Umiejętność 1 : Strzał w głowę (Super Headshot) - pojedynczy i zabierający dużo zdrowia atak na odległość (200 pkt);

Umiejętność 2 : Dźwięki z getta (Ghetto Posse) - włącza muzykę, która sprawia, że agenci zaczynają z nim tańczyć (300 pkt);

Barrakuda należy do trójki najemników głównych. Jest to jeden z niewielu najemników, który potrafi atakować na odległość. Przydaje się to jak najbardziej, a poza tym są także umiejętności. Pierwsza z nich przydaje się w walce z agentami (szczególnie tymi uciekającymi). Podobnie druga umiejętność obezwładnia agentów (może się nie udać, jeśli ci mają za wysoką lojalność). Eli jest dobrym najemnikiem, jednak nie bardzo dobrym - jego umiejętności nie przydają się zbytnio w walce z super-agentami, a ci są głównym zagrożeniem (no, może poza strzałem w głowę). Bardzo dobry na świecie, szczególnie w kradzieży.

Jubei

Jubei był zatrudniony jako sprzątacz dojo i od zawsze zazdrościł wyszkolenia innym samurajom. Uczucie to było tak wielkie, że w końcu zaczął ćwiczyć sam - i odkrył w sobie talent. Jednak rada nie chciała pozwolić, by Jubei przeszedł na wyższy stopień wtajemniczenia i nie pozwoliła mu kontynuować nauki. Zmasakrował więc radę i uciekł - teraz chce udowodnić że jest najlepszym samurajem.

Misja: Pacific Allies - Recruit Jubei - Evil Genius: Najemnicy - opis 1 - Evil Genius - poradnik do gry

Misja: Pacific Allies - Recruit Jubei

Zła sława: 225, 360 punktów (albo wybranie Maximiliana jako geniusza, z którym zaczynasz grę)

Kradnie dwa i pół razy lepiej niż robotnik, i dwa razy lepiej spiskuje.

Umiejętność 1 : Wietrzny Chód (Wind Walk) - najemnik może teleportować się w dowolne miejsce na mapie (350 pkt);

Umiejętność 2 : Samurajskie wypatroszenie (Samurai Evisceration) - niezwykle silny pojedynczy atak bezpośredni (150 pkt);

Bardzo dobry najemnik. Jest dość wytrzymały i jego ciosy są silne, choć wolne. Jednak nie to jest jego największą zaletą. Teleportacja to fenomenalna umiejętność, pozwalająca przenieść Jubei w miejsce, gdzie jest on najbardziej potrzebny, np. tam gdzie agenci właśnie niszczą twoje generatory, gdyż nie zauważyłeś nawet jak i kiedy dostali się do bazy lub też w sam środek grupy groźnych weteranów z karabinami (tak samo, jakby zrobił to rzeźnik ze swoją fasadą normalności). Jednak sam Jubei sobie nie poradzi, muszą mu pomóc inni najemnicy. Podobnie jest z zatrzymaniem na chwilę super-agenta, który np. atakuje twojego złego geniusza. Druga umiejętność idealnie łączy się z pierwszą, nie warto ją marnować na zwykłych agentów jeśli w pobliżu są super-agenci - teleportacja w pobliże super-agenta, a potem natychmiastowe użycie wypatroszenia, później dobicie i zabranie do więzienia. Jest to jeden z najlepszych najemników. Jubei jest drugim z trzech najemników głównych.

Lord Kane

Jest to legendarna wręcz postać w świecie przestępczym. Wieży się że to on zabił księcia Ferdynanda i doprowadził do wybuchu pierwszej wojny światowej, a także że on jest autorem katastrofy, jaka spotkała "niezatapialnego" Titanica. Przeżył obie wojny, co doskonale nauczyło go walczyć - ma także owiniętą wokół małego palca całą europejską arystokrację.

Misja: Central Asia - Recruit Lord Kane - Evil Genius: Najemnicy - opis 1 - Evil Genius - poradnik do gry

Misja: Central Asia - Recruit Lord Kane

Zła sława: 225, 360 punktów (albo wybranie Shena Yu jako geniusza, z którym zaczynasz grę)

Kradnie cztery razy i spiskuje osiem razy lepiej niż robotnik. Będąc w regionie nie generuje żadnego "gorąca".

Umiejętność 1 : Terror psychiczny (Psychic Terror) - sprawia, że przeciwnicy wokół klękają z przerażenia, a następnie uciekają (150 pkt);

Umiejętność 2 : Pochwycenie umysłu (Smooth Operator) - obezwładnia przeciwnika na krótką chwilę, ale najemnik nie może otrzymać żadnego nowego rozkazu (350 pkt);

Ostatni najemnik główny, również świetny. Bardzo dobry, szybki i silny w walce wręcz, choć nie potrafi atakować na odległość. Całkiem niezły na świecie, gdyż nie generuje "gorąca". Terror psychiczny jest bardzo dobry na grupy agentów, o ile lord zdąży go użyć (zanim np. nie zostanie zastrzelony). Sprawia że przeciwnicy najpierw płaczą, potem klękają błagając o litość, a następnie rozbiegają się we wszystkie strony. Z tego też, ostatniego powodu, najlepiej używać umiejętność w korytarzach, gdzie wrogowie nie mają zbyt wiele miejsca na ucieczkę, wtedy inni najemnicy i podwładni spokojnie wrogów wykończą. Gorzej jeśli np. weterani z karabinami rozbiegną się, a potem odzyskają odwagę i zaczną strzelać w Kane'a. Pochwycenie umysłu jest idealną zaś metodą na super-agentów - cel staje nieruchomy i nic nie może robić, podczas inni go biją. Świetne do zatrzymywania pojedynczych wrogów, przede wszystkim właśnie super-agentów (i do wtrącania ich do więzienia).