Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poboczne zadania | Hindarsfjall | Wiedźmin 3 Dziki Gon Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik, solucja

Poboczne zadania na wyspie Hindarsfjall

W wilczej skórze (In wolf's clothing)

O zadaniu tym dowiesz się z tablicy ogłoszeń we wsi Larvik (M18,1). Po więcej informacji udaj się do Świątyni Freyji zlokalizowanej w północno-zachodniej części wyspy. Porozmawiaj tam z jedną z kapłanek - Jostą. Poleci ci ona spotkać się Einarem, człowiekiem, który powie ci coś więcej na temat potwora. Przebywa on w porcie nieopodal wsi Larvik. Dowiesz się, że Morkvarg jest prawdopodobnie wilkołakiem.

Udaj się teraz do posiadłości obok świątyni Freyji. Podejdź do głównej bramy i obejrzyj scenkę. Nie będziesz mógł wejść głównym wejściem, musisz więc poszukać innego. Wejdź po schodach, przejdź na mury posiadłości i idź do jej centrum. Znajdziesz tam niewielki stolik oraz kilka tropów, które odnajdziesz za pomocą wiedźmińskich zmysłów. Poszukaj śladów stóp, a następnie podążaj za nimi. Po drodze natkniesz się na kilka wilków na poziomie 14. Dojdziesz do ściany z drzwiami. Będą one jednak zamknięte, musisz poszukać innego wejścia.

Korzystając z mechanizmu możesz otwierać lub zamykać konkretne śluzy. - Poboczne zadania | Hindarsfjall | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Korzystając z mechanizmu możesz otwierać lub zamykać konkretne śluzy.

Udaj się teraz na tyły posiadłości, trzymając się wschodniego muru. Dojdziesz do niewielkiej rzeczki, za którą będzie sporo śladów wilkołaka. Użyj drabinki wykutej w skale aby wejść na kolejne podwyższenie terenu. Będziesz musiał teraz tak użyć mechanizmu, aby otworzyć śluzy i odblokować sobie tym samym przejście. Działa on bardzo prosto, prawą dźwignią wybierasz śluzę, którą chcesz podnieść / opuścić, natomiast lewą wykonujesz samą akcję. Aktualnie wybrana śluza reprezentowana jest przez wystający kołek. Otwórz środkowe przejście i idź do centrum posiadłości. Kieruj się następnie do niewielkiego budynku z otwartymi drzwiami. Zbadaj wszystkie ślady jakie znajdziesz. Gdy będziesz to robić przyjdzie do ciebie Morkvarg.

Po scence rozpocznie się walka. Nie powinna być ona zbyt trudna, pod warunkiem, że dysponujesz postacią przynajmniej na średnim poziomie. Gdy go pokonasz masz dwie możliwości:

Wariant A

Po pokonaniu wilkołaka możesz spróbować go zabić. Niestety, nie przyniesie to skutku, a przeciwnik jedynie zniknie. Musisz go ponownie odnaleźć znaleźć. Udaj się do miejsca z przełącznikami, a następnie idź dalej do jaskini. Wewnątrz niej będziesz musiał drugi raz zabić Morkvarga. Jednocześnie dowiesz się o kluczu do budynku w centrum posiadłości.

W niektórych z sytuacji będziesz musiał skorzystać z drabinek wykutych w kamieniu. - Poboczne zadania | Hindarsfjall | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
W niektórych z sytuacji będziesz musiał skorzystać z drabinek wykutych w kamieniu.

Podejdź ponownie do mechanizmu. Otwórz prawą śluzę prowadzącą do jaskini. Popłyń tam i zanurkuj. Przeszukaj pomieszczenie do którego dotarłeś za pomocą wiedźmińskich zmysłów. Z kupki kości zabierz klucz. Udaj się teraz na główny dziedziniec i wejdź do dużego budynku. Za pomocą klucza otwórz lewe drzwi i ze skrzyni zabierz Dziennik Morkvarga. Przeczytaj go.

Zabierz ze skrzyni dziennik Morkvarga. - Poboczne zadania | Hindarsfjall | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Zabierz ze skrzyni dziennik Morkvarga.

Musisz teraz wrócić do Einara, znajdującego się w porcie obok wsi Larvik. Dowiesz się, że także należał do drużyny Morkvarga i to właśnie on rzucił na niego klątwę. Aby ją odczynić weź od niego amulet, którym dotkniesz wilkołaka. Możesz też podczas rozmowy zdecydować się na konfrontację z Enairem. W tym wypadku zmuszony zostaniesz do walki z nim oraz trzema jego ludźmi na poziomie 14. Z ciała pokonanego wroga zabierz amulet. (Uwaga! W przypadku zabicia Einara gra się blokuje i niemożliwe jest ukończenie w ten sposób zadania. Póki problem nie zostanie naprawiony staraj się wybierać pokojowe zakończenie.).

Wróć teraz do posiadłości i udaj się do jaskini, w której drugi raz zabiłeś wilkołaka. Będziesz to musiał niestety jeszcze raz powtórzyć. Powinieneś mieć teraz możliwość dotknięcia Morkvarga za pomocą kła.

Gdy już odczarujesz Morkvaga staniesz przed wyborem czy go zabić czy nie. Jeśli to zrobisz, wracając do zleceniodawcy otrzymasz 85 sztuk złota. Gdy puścisz go wolno każe ci on pójść do Novigradu i odebrać od lichwiarza nagrodę. Od Josty dostaniesz 85 sztuk złota, natomiast od lichwiarza miecz oraz schemat.

Wariant B

Nie zapomnij zabrać z ciała pokonanego przeciwnika mięsa wilkołaka. - Poboczne zadania | Hindarsfjall | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Nie zapomnij zabrać z ciała pokonanego przeciwnika mięsa wilkołaka.

Ścieżka ta jest zdecydowanie krótsza, ale jedyną możliwością jest zabicie wilkołaka. Po pierwszym pokonaniu Morkvarga zabierz z jego ciała mięso wilkołaka. Idź teraz do jaskini, która znajduje się za miejscem gdzie używałeś mechanizmów. Drugi raz pokonaj wilkołaka, a gdy już to zrobisz porozmawiaj z nim i nakarm jego własnym mięsem (będzie w zakładce z przedmiotami fabularnymi). Pozbędziesz się go dzięki temu na stałe i zyskasz pancerz salmian brigantine. Wróć do Josty a otrzymasz 85 sztuk złota i zaliczysz zadanie.

Wyścigi Śmiałków: Ku chwale bogini! (The heroes' pursuits: for the goddess' glory!)

Chcąc dowiedzieć się o tym zadaniu musisz udać się do wsi Larvik i zabrać z tablicy ogłoszeń (M18,1) notatkę. Udaj się teraz do Svany (M18,3), która jest przy jednym z wyjść z wioski. Aby wziąć udział w wyścigu nie musisz wpłacać żadnego wpisowego. Aby jednak móc rozpocząć wyścig udowodnij najpierw swoje umiejętności. Rozpoczną się trzy nowe zadania:

  • Wyścigi Śmiałków: Ferlund (The Heroes' Pursuits: Fayrlund)
  • Wyścigi Śmiałków: Rannvaig (The Heroes' Pursuits: Kaer Trolde)
  • Wyścigi Śmiałków: Fyresdal (The Heroes' Pursuits: Fyresdal)
W finałowym wyścigu zmierzysz się z jednym rywalem. - Poboczne zadania | Hindarsfjall | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
W finałowym wyścigu zmierzysz się z jednym rywalem.

Gdy już wygrasz wszystkie trzy wyścigi, wróć do Svany. Porozmawiaj z nią i rozpocznij wyścig. Nie będzie on zbyt długi ani nazbyt trudny, ważne abyś trzymał się drogi i uważał na zakrętach. Po wygranej otrzymasz najlepsze siodło (+80 do wytrzymałości) oraz 90 koron.

Wyścigi Śmiałków: Ferlund (The Heroes' Pursuits: Fayrlund)

Zadanie rozpocznie się automatycznie po rozmowie ze Svaną (M18,3) we wsi Larvik na wyspie Hindarsfjall. Udaj się na miejsce startu wyścigu. Znajduje się ono na północ od wsi Ferlund (Fayrlund) (M14,9). Porozmawiaj z człowiekiem organizującym wyścigi. Sama gonitwa nie różni się od tych odbywanych na kontynencie. Po wygranej otrzymasz 50 koron oraz najlepsze juki dla konia (+100 udźwigu).

Wyścigi Śmiałków: Rannvaig (The Heroes' Pursuits: Kaer Trolde)

Zadanie rozpocznie się automatycznie po rozmowie ze Svaną (M18,3) we wsi Larvik na wyspie Hindarsfjall. Udaj się na miejsce wyścigu. Znajduje się ono na północ od wsi Rannvaig (M13,10). Porozmawiaj z człowiekiem organizującym wyścigi. Sama gonitwa nie różni się od tych odbywanych w innych miejscach. Po wygranej otrzymasz 80 koron oraz najlepsze klapy na oczy dla konia (+60 do progu strachu).

Wyścigi Śmiałków: Fyresdal (The Heroes' Pursuits: Fyresdal)

Zadanie rozpocznie się automatycznie po rozmowie ze Svaną (M18,3) we wsi Larvik na wyspie Hindarsfjall. Udaj się na północ od palisady w lokacji Kaer Muire (M14,10). Porozmawiaj z człowiekiem organizującym wyścigi. Sama gonitwa nie różni się od tych odbywanych w innych miejscach. Po wygranej otrzymasz 50 koron oraz dobre siodło (+60 do wytrzymałości).

Dla sławy i chwały (For fame and glory)

Przed wejściem do jaskini nie zapomnij wyposażyć się w pochodnię. W przeciwnym wypadku niczego nie będziesz widział. - Poboczne zadania | Hindarsfjall | Wiedźmin 3 Dziki Gon - Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry
Przed wejściem do jaskini nie zapomnij wyposażyć się w pochodnię. W przeciwnym wypadku niczego nie będziesz widział.

Zadanie otrzymasz od dwóch wojowników stojących obok jednej kopalni (M18,4), niedaleko wsi Larvik. Porozmawiaj z nimi, a dowiesz się, że w jaskini przebywają potwory, których należy się pozbyć. Wejdź do kopalni, wojownicy będą ci towarzyszyć i pomagać. W środku spotkasz ghule na poziomie 15, alghule na 14 oraz pożeracza (devourer) na 13. Gdy już uporasz się z przeciwnikami otrzymasz od zleceniodawców 60 sztuk złota.