Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Najciekawsze gry przygodowe wydane w 1991 roku

Wszystkie najlepsze i najpopularniejsze gry tego roku, nadchodzące premiery oraz gry sprzed lat. Możesz też przeglądać je z podziałem na kategorie.

Fantastic Dizzy
Fantastic Dizzy

Przygodowe 21 kwietnia 1991

Fantastic Dizzy to pierwsza i zarazem ostatnia próba wejścia jajowatego bohatera na rynek konsol (począwszy od NES). Z tego też powodu, Codemasters postanowił uwzględnić w tym produkcie większość pomysłów, jakie przewijały się przez kilka lat w grach z Dizzym w roli głównej.

PC

Monkey Island 2: LeChuck's Revenge
Monkey Island 2: LeChuck's Revenge

Przygodowe 30 czerwca 1991

Monkey Island 2: LeChuck's Revenge jest kontynuacją kultowej przygodówki, autorstwa Rona Gilberta i zespołu deweloperskiego firmy LucasArts. Gracze mają okazję poznać dalsze perypetie pirata Guybrusha Threepwooda, który w trakcie poszukiwania legendarnych skarbów przypadkowo przywraca do świata żywych swego największego wroga - LeChucka.

PC

Larry 5: Fala Miłości
Larry 5: Fala Miłości

Przygodowe 7 września 1991

Czwarta odsłona obfitującej w czarny humor i zabarwionej nutką erotyki serii przygodówek autorstwa Ala Lowe. Fajtłapowaty Larry Laffer próbuje zabłysnąć w branży pornograficznej, podczas gdy jego ukochana Patti na zlecenie FBI rozpracowuje szefa mafii.

PC

Gobliiins
Gobliiins

Przygodowe 6 kwietnia 1991

Sympatyczna gra przygodowa, opowiadająca o perypetiach trójki tytułowych stworków, których zadaniem jest odszukać winowajcy choroby psychicznej króla.

PCiOS

Fascination
Fascination

Przygodowe 10 lutego 1991

Nazywasz się Duralice Prunelier i zajmujesz zaszczytne stanowisko kapitana stewardess na pokładzie samolotu pasażerskiego, zdążającego z Paryża do Miami. Zapewne kilkugodzinny lot przebiegłby bez zakłóceń, gdyby nie mały incydent. Otóż jeden z pasażerów dostaje nagle ataku serca i już na Twoich rękach, umiera na zawał.

PC

Cruise for a Corpse
Cruise for a Corpse

Przygodowe 13 marca 1991

Cruise for a Corpse to znakomita gra przygodowa, zrealizowana przez niezwykle zasłużoną dla gatunku firmę Delphine Software. Zadaniem gracza jest odnalezienie zabójcy multimilionera, który dopuścił się zbrodni podczas wycieczkowego rejsu statkiem.

PC

The Adventures of Willy Beamish
The Adventures of Willy Beamish

Przygodowe 21 kwietnia 1991

The Adventures of Willy Beamish to ostatnia, klasyczna przygodówka wyprodukowana przez studio Dynamix, ale też zdaniem wielu najciekawsza. Tym razem autorzy zrezygnowali z poważnej tematyki (Rise of the Dragon, Heart of China) na rzecz luźnych i zabawnych perypetii typowego, amerykańskiego młodzieńca.

PC

Conan the Cimmerian
Conan the Cimmerian

Przygodowe 11 czerwca 1991

Conan the Cimmerian to gra przygodowo-zręcznościowa, której fabuła nawiązuje do bestsellerowego cyklu książek autorstwa Roberta E. Howarda. Główny bohater programu, tytułowy, nieustraszony wojownik wyrusza na wyprawę, aby w akcie zemsty dopaść przywódcę kultu Seta, niejakiego Thoth Amona.

PC

Blade Warrior
Blade Warrior

Przygodowe 11 kwietnia 1991

Blade Warrior to gra zręcznościowa z silnie zaakcentowanym wątkiem przygodowym, przygotowana w 1991 roku przez firmę Image Works. Jej głównym bohaterem jest zaprawiony w boju wojownik, który zostaje wysłany z misją odnalezienia siedmiu fragmentów magicznego posągu.

PC

Golden Eagle
Golden Eagle

Przygodowe 12 marca 1991

Nazywasz się Friedrich von Horgen i aktualnie przebywasz w zamku Adlerberg. Do tej pory Twoje życie skoncentrowane było na wykonywaniu rutynowych czynnościach związanych z obroną posiadłości. Patrole, ochrona ważniejszych części kompleksu. Wydawało Ci się, że zostałeś do tego stworzony, a służba u Najwyższego Kapłana jest czymś całkowicie naturalnym. Tak było do tej pory. Obudziłeś się...

PC

Heart of China
Heart of China

Przygodowe 20 sierpnia 1991

Interesująca przygodówka "point & click", której pomysłodawcą jest Jeffrey Tunnell, twórca słynnej serii The Incredible Machine. Gracz wciela się w rolę Jake’a „Lucky” Mastersa, który zostaje wynajęty przez bogatego biznesmena do odnalezienia jego córki, siostry miłosierdzia Kate Lomax.

PC

Martian Memorandum
Martian Memorandum

Przygodowe 15 czerwca 1991

Osadzona w niedalekiej przyszłości detektywistyczna przygodówka należąca do popularnego cyklu „Tex Murphy”. Tym razem zostajemy wynajęci, aby odnaleźć zaginioną córkę bogatego szefa korporacji. Zabawa polega głównie na zbieraniu dowodów, przesłuchiwaniu świadków oraz rozwiązywaniu łamigłówek.

PC

Mixed-Up Fairy Tales
Mixed-Up Fairy Tales

Przygodowe 12 marca 1991

Pobyt w miejskiej bibliotece należy do zapierających dech w piersiach przeżyć, zwłaszcza jeśli na środku sali ni stąd ni zowąd pojawia się najprawdziwszy smok. Bookwyrm, bo tak ma na imię ogromna, ale przyjaźnie nastawiona do ludzi istota, prosi Cię o pomoc w rozwiązaniu pewnego problemu. O co chodzi? Tego dowiesz się po uruchomieniu programu o nazwie Mixed-Up Fairy Tales, przygotowanego przez firmę Sierra On-Line.

PC

Horror Zombies from the Crypt
Horror Zombies from the Crypt

Przygodowe 6 kwietnia 1991

Głównym bohaterem gry jest hrabia Frederick Valdemar, którego wspaniała rezydencja została nagle zaatakowana przez hordy nieumarłych potworów. Gracz, który wcieli się w rolę niedoszłego pogromcy wampirów i upiorów, musi przebrnąć przez kilka ogromnych plansz i poskromić zło, które pragnie tylko jednego – jego śmierci.

PC

First Samurai
First Samurai

Przygodowe 23 kwietnia 1991

Na pierwszy rzut oka First Samurai przypomina tradycyjną platformówkę. Poruszając się za pomocą klawiszy kursorów będziemy skakać, wspinać się po pionowych ścianach i eksterminować wrogów z pomocą bogatego wachlarzu uderzeń pięścią i kopnięć.

PC

EcoQuest: The Search for Cetus
EcoQuest: The Search for Cetus

Przygodowe 9 maja 1991

Ekologiczna przygodówka Sierry o charakterze edukacyjnym. Wcielasz się w rolę młodego chłopca, który musi pomóc swojemu przyjacielowi delfinowi odnaleźć i uratować wielorybiego króla.

PC

Castle of Dr. Brain
Castle of Dr. Brain

Przygodowe 12 kwietnia 1991

Castle of Dr. Brain to pierwsza odsłona cyklu gier logicznych, zapoczątkowanego przez firmę Sierra On-Line na początku lat dziewięćdziesiątych. Produkt skierowany do młodszych użytkowników komputerów pozwala wcielić się w rolę śmiałka, którego zadaniem jest pokonanie najeżonego pułapkami zamku, należącego do tytułowego doktora.

PC