Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Blade Warrior (PC)

Blade Warrior PC

Blade Warrior to gra zręcznościowa z silnie zaakcentowanym wątkiem przygodowym, przygotowana w 1991 roku przez firmę Image Works. Jej głównym bohaterem jest zaprawiony w boju wojownik, który zostaje wysłany z misją odnalezienia siedmiu fragmentów magicznego posągu.

Przygodowe | fantasy | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Blade Warrior (PC)

producent: Image Works

wydawca: Image Works

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11kwietnia1991

Blade Warrior to gra zręcznościowa z silnie zaakcentowanym wątkiem przygodowym, przygotowana w 1991 roku przez firmę Image Works. Jej głównym bohaterem jest zaprawiony w boju wojownik, który zostaje wysłany z misją odnalezienia siedmiu fragmentów magicznego posągu. Ów artefakt jest niezbędny do walki z potężną istotą o imieniu Murk, która rzuciła klątwę na całą krainę i wprowadziła chaos w postaci hordy krwiożerczych potworów.

Na pierwszy rzut oka Blade Warrior przypomina takie gry jak Rastan czy Savage – podążamy bowiem w jednym kierunku, eliminując wszystkie napotkane potwory. Sprawa komplikuje się, gdy dochodzimy do końca trasy i w żaden tradycyjny sposób nie możemy przejść do kolejnego etapu. Wówczas okazuje się, że produkt Image Works to coś więcej niż zwykła gra akcji...

Nasz bohater nosi przy sobie księgę czarów, na początku rozgrywki niekompletną. W trakcie wędrówki należy odnaleźć strony z zapisanymi zaklęciami, a następnie odpowiednią ilość składników na ich wykonanie (mogą to być np. żywa żaba czy korzeń mandragory – w sumie dwanaście różnych komponentów). W większości wypadków jest to jedyny sposób, aby skutecznie poruszać się po olbrzymiej krainie. W wędrówce pomaga też mapa, wskazująca położenie bohatera względem wszystkich ważniejszych lokacji. Oprócz składników do przygotowania zaklęć poszukujemy również rozmaitych przedmiotów, np. kluczy pozwalających otworzyć niedostępne wcześniej wrota.

Blade Warrior charakteryzuje się unikatową oprawą wizualną. Zarówno główny bohater, jak i wszystkie obiekty występujące w grze, przedstawione są w formie czarnych zarysów, nie obfitujących w jakiekolwiek szczegóły. W ten sposób autorzy dali do zrozumienia, że akcja programu rozgrywa się tylko i wyłącznie w nocy. Ma to oczywiście swoje minusy, przekładające się głównie na zwiększenie poziomu trudności. Czasem po prostu trudno zauważyć wroga, który nagle pojawił się po jednej ze stron ekranu. Dużo problemów stwarza także określenie odległości, w której nasz bohater może bezpiecznie zaatakować mieczem. Po wejściu między drzewa, wojownika praktycznie nie widać.

Rozległy świat, awangardowe wykonanie, jak również duża liczba elementów przygodowych sprawiają, że Blade Warrior to produkt wybijający się z klasycznych ram gatunku, mogący przynieść wiele radości graczom znudzonym tradycyjnymi bijatykami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Blade Warrior

Wymagania wiekowe Blade Warrior

odpowiednia dla każdego wieku