Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Conan the Cimmerian (PC)

Conan the Cimmerian PC

Conan the Cimmerian to gra przygodowo-zręcznościowa, której fabuła nawiązuje do bestsellerowego cyklu książek autorstwa Roberta E. Howarda.

Przygodowe | fantasy | książki | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Conan the Cimmerian (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

11czerwca1991

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Conan the Cimmerian to gra przygodowo-zręcznościowa, której fabuła nawiązuje do bestsellerowego cyklu książek autorstwa Roberta E. Howarda. Główny bohater programu, tytułowy, nieustraszony wojownik wyrusza na wyprawę, aby w akcie zemsty dopaść przywódcę kultu Seta, niejakiego Thoth Amona. To właśnie za sprawą jego bezwzględnych oprawców, wioska w której żył Conan została spalona a jej mieszkańcy zamordowani. Wcielając się w rolę herosa, będziesz mógł swobodnie przemierzać całą krainę Hyborea, odwiedzać miasta i wioski, szkolić się w technikach zabijania oraz zdobywać informacje, które przybliżą Cię do ostatecznej potyczki z wrogiem.

Akcja gry podzielona jest na trzy części. Pierwsza z nich obejmuje wędrówki wojownika po krainie Hyborea. Na obszernej mapie zaznaczane będą kolejne lokacje, do których dotrzesz wydając Conanowi rozkaz marszu. Po znalezieniu się w mieście lub osadzie następuje drugi etap, związany z bardziej szczegółową eksploracją. Tutaj obserwujemy naszego bohatera za pomocą widoku z lotu ptaka, rozmawiamy z napotykanymi postaciami, pytając je o konkretne tematy. W tym trybie możemy również wchodzić do znajdujących się w pobliżu domostw, przekupywać strażników oraz wybierać cele do walki. Ostatni etap związany jest z handlem i przede wszystkim z potyczką. Akcję obserwujemy wówczas z boku, podobnie jak w klasycznych, dwuwymiarowych mordobiciach. Zarówno Ty jak i Twój przeciwnik dysponujecie określoną ilością energii – ten, kto straci swój zapas jako pierwszy, ginie. Conan może atakować wrogów na kilka sposobów, ale o tym czy atak będzie udany czy też nie, decyduje stopień wyszkolenia w danej dziedzinie. Niezbędne nauki można pobierać w wielu miejscach, ale na ogół kosztują one sporo pieniędzy.

Conan the Cimmerian to udane połączenie gry przygodowej i tradycyjnej zręcznościówki. Jako, że nasz bohater opisany jest za pomocą kilku współczynników, możemy pokusić się o przypisanie programowi jeszcze jednej etykiety: RPG. Dodatkową zaletą jest duża liczba zróżnicowanych lokacji, które można odwiedzić (prawie 200 sztuk) i pełna dowolność w eksplorowaniu miast. Ładna oprawa wizualna i znośny dźwięk również wpływają dodatnio na odczucia płynące z zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,6 / 10 na podstawie 37 głosów czytelników.

Gry podobne do Conan the Cimmerian

Wymagania wiekowe Conan the Cimmerian

12+